CNN Prima News tržnice

tržnice

Výpis příspěvků ke štítku „tržnice“

Při masivním ostřelování Doněcku zemřelo 25 lidí. Útok zasáhl tržnici, Rusové viní Ukrajince

Nejméně 25 lidí zahynulo a dalších 20 bylo zraněno při ostřelování Doněcku. Na platformě Telegram to uvedl Moskvou dosazený starosta okupovaného východoukrajinského města Alexej Kulemzin. Za úder jsou podle něj zodpovědné ukrajinské ozbrojené síly. Kyjev se k události nevyjádřil a zahraniční agentury uvedly, že tvrzení úřadů nelze bezprostředně ověřit.

Češi berou útokem předvánoční Polsko. Jak po vybrakování, stěžují si zákazníci obchodů

České nájezdy na polské obchody pokračují. Oproti domácím cenám tam totiž ušetří nejen při nákupu surovin na cukroví, ale také vánočních dárků či ozdob na stromeček. Před obchodními domy i tržišti se tak shromažďují stovky aut s českými poznávacími značkami. „Je to tu jak po vybrakování,“ konstatovali Češi oslovení televizním štábem CNN Prima NEWS, který zmapoval nákupní horečku těsně za hranicemi České republiky.

Bezvýznamný nákup významného muže? Pavel si odskočil na trhy do Polska. Video štěpí internet

Na první pohled nevinné záběry rozdělily český internet. Bouři na sociálních sítích rozpoutalo video z jara 2022, které má zachycovat zvoleného prezidenta Petra Pavla s manželkou Evou při nákupech v Polsku. Zatímco jedni Pavlovi vyčítají, že není správný vlastenec, druzí se budoucí hlavy státu zastávají a pobouření komentující jsou jim pro smích. Do diskuse se následně zapojil i řeporyjský starosta Pavel Novotný (ODS). Řada uživatelů zároveň zasazuje situaci do kontextu s tím, že bývalý vysoký představitel NATO vlastní jen několik kilometrů od polských hranic chalupu.

Hajný zloděje ubil holí k smrti. Případ z roku 1925 ukazuje, že vánoční stromky se kradly vždy

Nejeden stromek, který se letos rozsvítí v tuzemských domácnostech, bude mít cejch nelegálního původu. Vánoční jedle, smrky nebo borovice se kradou bez přerušení minimálně 130 let, je to nekonečný boj hajných se zloději. A někdy se strážce lesa promění i v surového vraha. Třeba 22. prosince 1925 setkání s lesníkem nepřežil mladý hoch, který se pro stromeček vydal do revíru u Libčan na Královéhradecku. Hajný mu holí rozbil lebku.

V pražské tržnici SAPA se prodávala pyrotechnika, i když je to zakázané

Aktualizováno

V pražské tržnici SAPA se prodávala pyrotechnika i přes zákaz. Kontroloři České obchodní inspekce ve spolupráci s policií ve středu navíc v kamenné prodejně odhalili pyrotechniku s množstvím výbušných látek přesahujících 350 kilogramů, podle zákona o pyrotechnice tam může být nejvýš 80 kilogramů. Inspektoři také na začátku týdne zjistili prodej pyrotechniky ve dvou prodejnách řetězce v Praze a Berouně.

Cizinec převážel ze SAPY 200 kilogramů závadného jídla. Hrozí mu pokuta 50 milionů

Veterináři spolu s celníky odhalili v jihočeském Suchdole nad Lužnicí dodávku, ve které přepravoval cizinec v nevhodných podmínkách zhruba 200 kg potravin z pražské vietnamské tržnice SAPA. Řidič neměl k potravinám žádné doklady o jejich původu. Nyní přepravci hrozí pokuta až 50 milionů korun, sdělil ČTK Petr Majer ze Státní veterinární správy (SVS). V naprosté většině případů jsou ale nakonec ukládané pokuty výrazně nižší. Za celý loňský rok se na takových pokutách vybralo 33 milionů korun.