reklama
CNN Prima News tsunami

tsunami

Výpis příspěvků ke štítku „tsunami“

Mexikem otřáslo silné zemětřesení. Úřady hlásí mrtvého a varují před vlnou tsunami

8. září 2021 05:27

Zemětřesení o síle 7,0 stupně zasáhlo v noci na dnešek hlavní město Mexika. Epicentrum se nacházelo 18 kilometrů severovýchodně od přímořského letoviska Acapulco ve státě Guerrero, odkud je hlášena jedna oběť. Americký systém včasného varování vydal výstrahu před vlnou cunami ve státě Guerrero, informovala agentura Reuters.

Nový Zéland zasáhla zemětřesení. Úřady zrušily příkaz k evakuaci, tsunami už nehrozí

4. března 2021 15:41
Aktualizováno

Nový Zéland zasáhla silná zemětřesení. Podle předběžných údajů dosáhly postupně hodnot 6,9 a 7,3 a poslední 8,1 stupně Richterovy škály. Novozélanďané se obávali, že zemětřesení mohla vyvolat vlnu tsunami, která by souostrovní stát mohla zasáhnout. Řada lidí opustila pobřežní oblasti a vydala se na vyvýšená místa. Úřady ale v pátek příkaz k evakuaci na východním pobřeží Severního ostrova zrušily s tím, že tsunami už nehrozí.

Po zemětřesení v Turecku a Řecku je už 71 obětí. Senior přežil pod troskami 34 hodin

1. listopadu 2020 09:29
Aktualizováno

Záchranáři v Turecku našli živého sedmdesátiletého muže pod sutinami domů, které se zřítily při pátečním silném zemětřesení. Muž v troskách přežil 34 hodin. Otřesy zasáhly především západ Turecka a řecký ostrov Samos, počet obětí vystoupil na 71. Turecká agentura Anadolu uvedla, že v Turecku je 69 mrtvých. Na Samosu zemřeli dva lidé.

Turecko a Řecko po pátečním zemětřesení hlásí už 39 mrtvých a na 900 zraněných

31. října 2020 09:43
Aktualizováno

Už 39 mrtvých a téměř 900 zraněných evidují v Turecku a Řecku v důsledku pátečního zemětřesení, které tvrdě zasáhlo turecké pobřežní velkoměsto Izmir a jeho okolí a také řecký ostrov Samos. Ještě po 18 hodinách od zemětřesení se v sobotu záchranářům podařilo z trosek osmipatrového domu v Turecku vyprostit živou ženu a tři její děti. Všichni byli odvezeni do nemocnice, po čtvrtém dítěti záchranáři stále pátrají.

Aljašku zasáhlo zemětřesení o síle 7,8 stupně. Varování před tsunami bylo zrušeno

22. července 2020 11:35

Zemětřesení o síle 7,8 stupně zasáhlo ve středu ráno oblast necelých sto kilometrů jižně a jihovýchodně od města Perryville ležícího na jižním pobřeží Aljašky. Pro přilehlou pobřežní oblast úřady vydaly varování před možnými vlnami tsunami, které později zrušily. S odkazem na informace Amerického národního geologického ústavu to uvedl web CNN.

reklama