reklama
CNN Prima News tsunami

tsunami

Výpis příspěvků ke štítku „tsunami“

Nový Zéland zasáhla zemětřesení. Úřady zrušily příkaz k evakuaci, tsunami už nehrozí

Aktualizováno

Nový Zéland zasáhla silná zemětřesení. Podle předběžných údajů dosáhly postupně hodnot 6,9 a 7,3 a poslední 8,1 stupně Richterovy škály. Novozélanďané se obávali, že zemětřesení mohla vyvolat vlnu tsunami, která by souostrovní stát mohla zasáhnout. Řada lidí opustila pobřežní oblasti a vydala se na vyvýšená místa. Úřady ale v pátek příkaz k evakuaci na východním pobřeží Severního ostrova zrušily s tím, že tsunami už nehrozí.

Po zemětřesení v Turecku a Řecku je už 71 obětí. Senior přežil pod troskami 34 hodin

Aktualizováno

Záchranáři v Turecku našli živého sedmdesátiletého muže pod sutinami domů, které se zřítily při pátečním silném zemětřesení. Muž v troskách přežil 34 hodin. Otřesy zasáhly především západ Turecka a řecký ostrov Samos, počet obětí vystoupil na 71. Turecká agentura Anadolu uvedla, že v Turecku je 69 mrtvých. Na Samosu zemřeli dva lidé.

Turecko a Řecko po pátečním zemětřesení hlásí už 39 mrtvých a na 900 zraněných

Aktualizováno

Už 39 mrtvých a téměř 900 zraněných evidují v Turecku a Řecku v důsledku pátečního zemětřesení, které tvrdě zasáhlo turecké pobřežní velkoměsto Izmir a jeho okolí a také řecký ostrov Samos. Ještě po 18 hodinách od zemětřesení se v sobotu záchranářům podařilo z trosek osmipatrového domu v Turecku vyprostit živou ženu a tři její děti. Všichni byli odvezeni do nemocnice, po čtvrtém dítěti záchranáři stále pátrají.

reklama