Tvrdé útoky Ukrajinců, přesně cílily stíhačky i raketomety. Rusové přišli o stovky vojáků

V posledních dnech se podařilo způsobit Rusům mimořádně těžké ztráty, hlásí Kyjev. Údajně jen za čtvrtek měla okupační armáda přijít až o 770 vojáků, přičemž má jít o výsledek úspěšných úderů letectva a raket. Rusové údaje o svých padlých nezveřejňují a nezávisle ověřit ukrajinská data zcela nelze.

Není specifikováno, zda všech téměř osm stovek mužů padlo, či bylo z boje vyřazeno, tedy zda tento výčet zahrnuje i raněné.

Čtvrteční čísla jsou podle Ukrajinců takto vysoká díky leteckým a raketovým úderům, které Rusy zasáhly. Kyjev informuje až o 21 náletech svých vzdušných sil na místa, kde se soustřeďovali okupační vojáci. Dalších sedm pozic mělo být zasaženo raketovými systémy.

Nezahálí ovšem ani Moskva. „Za posledních 24 hodin nepřítel podnikl devět raketových útoků, 23 leteckých úderů a více než 80 paleb z pojízdných raketometů. Platí zvýšená hrozba leteckých a raketových náletů na civilní objekty po celém území Ukrajiny,“ informuje Kyjev.

Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 20.01.23 орієнтовно склали / The total combat losses of the enemy from...

Posted by Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine on Thursday, January 19, 2023

Ruské ztráty rostou

Nejčerstvější informace od Ukrajinců uvádí, že síly Kremlu od zahájení invaze ztratily údajně již téměř 120 tisíc vojáků. Kromě toho měli Ukrajinci zničit 3 139 tanků, 6 241 obrněných vozidel, na 2 129 kusů artilerie, pak 442 pojízdných raketometů, 220 protiletadlových systémů, 287 letounů či 277 vrtulníků.

Ve svém pravidelném reportu zmiňují také téměř pět tisíc zničených vozidel a cisteren nebo dokonce 17 lodí a člunů, kam patří i nechvalně proslulý křižník Moskva, který Ukrajinci potopili loni v dubnu.

„Okupanta porazíme! Společně vyhrajeme. Naše síla je v pravdě,“ burcují představitelé Generálního štábu ukrajinské armády ve svém reportu.

Tagy: