reklama

Brit těsně před cílem neodbočil a přišel by o bronz. Španěl mu ale přenechal své místo

Španěl Diego Mentriga předvedl, co znamená chování fair play. V běžeckém závodu, který byl součástí Santander Triatlonu, přenechal své místo Britovi Jamesi Teagleovi. Ten totiž těsně před cílovou rovinkou neodbočil a narazil do zátarasů. Kvůli fatální chybě by přišel o místo na stupních vítězů, pokud by na něj Mentriga nepočkal.

reklama

Mentriga si těsně před cílem všiml, že jeho soupeř James Teagle špatně vyběhl zatáčku a narazil tak do zátarasů. Chtěl zřejmě dál běžet rovně, ale trať pokračovala pravoúhlou zatáčkou k finiši. Fatální chybou jen desítky metrů od cílové čáry by tak přišel o třetí místo.

K tématu

Mentriga ale zpomalil, na soupeře počkal a nechal ho zvítězit. „Když jsem viděl, jak se zmýlil, nevědomky jsem přestal,“ citoval 21letého Španěla po závodě portál news.com.au. Teagle si podle něj medaili zasloužil. „Nevšiml si značek, nebo byly možná špatně zarovnány. Podruhé bych jednal stejně,“ dodal Mentriga.

Po závodu si muži podali ruce, objali se a Teagle Mentrigovi poděkoval.

Bravo, vzkazují diváci, fanoušci i kolegové

Gesto fair play diváci zdokumentovali a někteří nahráli na sociální sítě. Video se pak stalo virálním a rozšířilo se nejen ve sportovním světě. Běžec Javier Gomez Noya, který se ve španělském triatlonu umístil na prvním místě, popsal Mentrigův čin jako „nejlepší v historii“.

Španěla chválí také fanoušci. „Děkuji Diegu Mentrigovi za to, že dělá svět lepším místem. Ti, kteří vám pomohli udělat z vás muže, kterým jste, musí být tak pyšní,“ vzkázala Mentrigovi po zhlédnutí videa jedna z uživatelek Twitteru.

„Vítězství znamená hodně. Ale vítězství správnou cestou znamená mnohem víc,“ reagoval další divák. Všichni se také shodují, že tento čin je definicí sportovního chování.

Další hlavní zprávy

Domácí

ANALÝZA: Koronavirus ukázal na slabinu české armády. Je ohrožena její bojeschopnost?

ANALÝZA: Koronavirus ukázal na slabinu české armády. Je ohrožena její bojeschopnost?

Česká vláda včetně premiéra Andreje Babiše i ministra obrany Lubomíra Metnara dala jasně najevo, že nehodlá krátit výdaje na Armádu České republiky. Navzdory požadavkům komunistické strany, která Babišův kabinet drží u moci. Koronavirus tedy akceschopnost českého vojska bezprostředně neohrozil. Odhalil však jiný, možná palčivější problém, než peníze. A tím je logistika.

Prezidentské volby v USA 2020

Zachvátí USA po volbách občanská válka? Lidé si připravují zásoby jídla i střeliva

Zachvátí USA po volbách občanská válka? Lidé si připravují zásoby jídla i střeliva

Mnozí Američané se obávají, že po konci prezidentských voleb jejich zemi zachvátí občanská válka. Podle nich hrozí, že příznivci Donalda Trumpa nebo Joea Bidena nepřijmou vítězství druhého kandidáta a vyjdou do ulic. Riziko nepokojů ilustruje chaos na sociálních sítích, kde se, jak se zdá, polarizovaná americká společnost už pustila do boje.

reklama
Slovensko má jít po stopách Česka. Nastane částečný lockdown
Už žádné tréninky venku v Dobříši. Hokejová extraliga se možná rozjede příští týden
Superpřenašeči a superimunita. Proč se nemusíte nakazit od rodiny, ale v tramvaji ano?
Von der Leyenová: Volala jsem Babišovi, do Česka zasíláme 30 plicních ventilátorů
Prodloužení nouzového stavu se nevyhneme, přiznal Prymula. Rozhodne se 30. října
Finální střet Trumpa a Bidena: Nabídneme dabovanou debatu, experty i on-line reportáž
U stromečku s rouškou? Babiš nechce nic slibovat, Flegr má o letošních Vánocích jasno
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Začínají platit ještě tvrdší opatření. Zavřené obchody, ven jen ve dvou

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Už jste viděli, jak se staví polní nemocnice? Armáda zveřejnila záběry z Letňan
Další články
reklama
reklama