reklama

Ulice i parky zapadané listím. Města ho nestíhají odklízet, práce komplikuje vítr

Ulice i parky českých měst jsou teď zasypané nánosem listí, do terénu proto vyrážejí čety metařů. Jejich práce je ale tak trochu marný boj. Co se uklidí, následující den ze stromů zase spadá. A to je celý listopad teprve před námi.

reklama

Podzim představuje pro metaře spoustu práce. „Uklízet jsme začali už minulý týden a zatím jsme toho dost zvládli,“ uvedli pracovníci technických služeb.

„Listí je hodně, dobrý je, že je suché a dá se dobře sfoukávat a shrabávat. Na druhou stranu když začne být větrno, naše práce přijde vniveč,“ řekl mluvčí Služeb města Jihlavy Martin Málek. Popadané listí nestačí metaři odklízet ani na hřbitovech. Zrovna před Dušičkami, kdy se každý snaží mít hroby vyzdobené.

V Jihlavě mají na úklid podzimní nadílky fukary, vysavače a další techniku. Zahrádkář si ale musí poradit nejčastěji s obyčejnými hráběmi. A pokud nemáte na zahradě vlastní kompost, poslouží hnědý kontejner, kam můžete listí bez obav hodit. Velkoobjemové kontejnery i kompostárny se už teď plní, a to je většina listí stále na stromech. Boj tak teprve začíná.

Tagy:

Hlavní zprávy

Chudoba rodičů zdvojnásobuje riziko, že hluboko do kapsy budou mít i jejich děti
Ekonomika

Chudoba rodičů zdvojnásobuje riziko, že hluboko do kapsy budou mít i jejich děti

Finanční situace rodičů má výrazný vliv na životní úroveň jejich dětí. Vyrůstá-li potomek v nuzných poměrech, je u něho až dvakrát vyšší pravděpodobnost, že na tom s penězi bude na štíru v porovnání s jejich dobře situovanými vrstevníky. Největší rozptyl mezi těmito dvěma skupinami panuje v Bulharsku, nejmenší v Lotyšsku, vyplývá z aktuálních dat Eurostatu. Jak je na tom Česká republika?

reklama

Domácí zpravodajství

Zavřete školy. Je v nich covidové tsunami, zachráníte prarodiče, tvrdí zástupce učitelů

Děti by měly od 10. prosince přejít na distanční výuku a být až do Vánoc v karanténě, řekl pro CNN Prima NEWS prezident Pedagogické komory Radek Sárközi. Školy totiž podle něj a dat, která má, prezentují aktuálně největší riziko šíření a covid se v nich šíří jako tsunami. Pokud se to nestane, čeká nás podle Sárköziho až trojnásobný počet zemřelých.

Laffita o vztahu s otcem: Byl to macho. Říkal, že jestli budu gay, zabije mě jako psa

Kubánec Osmany Laffita se živí jako úspěšný módní návrhář a více než 25 let žije ve šťastném vztahu s partnerem Guyem. V mládí to však neměl vůbec lehké. Svou orientaci musel dlouho skrývat. V době, kdy žil ještě na Kubě, to bylo trestné. Dlouho se s tím nemohli smířit ani jeho otec. „Táta mi kolikrát říkal, že jestli budu gayem, zabije mě jako psa,“ řekl Laffita v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS.

reklama