CNN Prima News úklid

úklid

Výpis příspěvků ke štítku „úklid“

Úklid nemusí být horor. Expertka doporučuje čtyři obyčejné produkty s neobyčejnou silou

26. prosince 2022 06:51

Jak s vánočními svátky, tak i s přelomem nového roku, se pojí jedna nepopulární činnost: generální úklid domácnosti. Experti však radí, že by se nic nemělo přehánět. Upozorňují zejména na nechtěné vedlejší důsledky honby za čistotou, jako je ohrožení vlastního zdraví. Přesto existují tipy a rady, jak domácnost vyčistit a nestrhat jak sebe, tak peněženku. Co doporučuje odbornice?

Lékařka ukázala snímek plic po přehnaném úklidu. Varuje před nebezpečnou kombinací čistidel

17. prosince 2022 06:19

Ačkoliv se vánoční svátky řadí mezi ty nejoblíbenější v roce, pojí se s nimi činnost, kterou většina lidí nesnáší: generální úklid domácnosti. Málokdo si však uvědomuje, že při neznalosti základních pravidel může snaha o vyčištění domova skončit i návštěvou nemocnice. Lékařka urgentního příjmu Jana Šeblová varovala na sociálních sítích před kombinací Sava a octa, které vám mohou nepříjemně poleptat dýchací cesty. Nejsou však jediné, na něž by si lidé měli dát pozor.

Mladá žena nečekaně porodila v taxíku. Od přepravní společnosti se dočkala nepříjemného dárku

4. listopadu 2022 16:11

O nečekaný zážitek se pro britský web The Sun podělila 26letá Farah Cacanindinová z městečka High Wycombe. Na rutinní vyšetření do nemocnice se rozhodla jet taxíkem, netušila však, že pět minut po odjezdu z domova začne rodit. Svou dceru Naiu přivedla na svět sama na zadních sedačkách vozu. Od přepravní společnosti však pár dní po porodu dostala nepříjemný dárek – účet za cestu i úklid auta.

Brutální vražda v Praze kvůli úklidu. Muž řezal do mrtvého těla, druhá oběť se musela dívat

12. října 2022 06:52

Zbyněk Prokop v lednu 2013 brutálně zavraždil své spolubydlící kvůli sporu o nepořádek ve společném bytě. Mladík se obhajoval tím, že zavraždění studenti byli bordeláři, kteří nechtěli uklízet. Do těla první oběti řezal nožem i po smrti, aby se přesvědčil, že je muž skutečně mrtvý. Ženu poté zardousil elektrickým kabelem.

Nepořádný kolega může způsobit ostudu i úraz. Proč je dobré mít v práci uklizeno?

8. září 2022 23:38

Ať pracujete v kanceláři, v továrně, na staveništi či jinde, pro všechna pracovní místa by mělo platit stejné pravidlo: Uklízejte po sobě. Nepořádek je častý nešvar mnoha zaměstnanců. Může přitom zapříčinit celou řadu problémů. Když pomineme možnost ostudy v ten nejméně vhodný okamžik, může také znamenat ohrožení bezpečnosti ostatních kolegů. O neuklizený materiál či jiné předměty totiž mohou například zakopnout a zranit se. S nepořádkem roste také nebezpečí, že se bude rychleji šířit případný požár.

Administrativní, obchodní, skladové a průmyslové prostory – úklid zajistí FCC!

17. června 2022 10:37

Ve snaze nabídnout svým zákazníkům co nejširší spektrum služeb se společnosti FCC v ČR orientují i na činnosti v oblasti facility managementu, především v podobě úklidových služeb. Jde zejména o zajištění komplexních úklidových služeb administrativních, obchodních, skladových a průmyslových prostor. A to včetně zajišťování denního servisu, dodávky a doplňování hygienických materiálů.

Bubny praček, pneumatiky i vraky aut. Čeští dobrovolníci ročně posbírají tuny odpadků

7. června 2022 12:13

Kelímky, nedopalky cigaret, obaly od žvýkaček, ale také bubny praček či vraky aut. Objevují se na chodnících, podél silnic i ve volné přírodě. I přesto, že na frekventovaných místech najdeme koše takřka na každém rohu a že osvěta o nakládání s odpady roste, stále se jich kolem nás povaluje víc než dost. O změnu se každoročně snaží miliony lidí po celém světě a výjimkou nejsou ani Češi.