CNN Prima News únik plynu

únik plynu

Výpis příspěvků ke štítku „únik plynu“

Sirény vyděsily Třinec. Z tamních železáren unikal plyn, lidé nesměli větrat

24. listopadu 2021 00:06

Hasiči v úterý zasahovali v Třinci na Frýdecko-Místecku kvůli úniku hutního plynu z Třineckých železáren. Jednotky uzavřely okolí, obyvatelé byli varováni sirénami. Podnik lidi nabádal, aby nevětrali. Únik se ale podařilo po několika desítkách minut zastavit a evakuace obyvatel nebyla nutná. Informaci sdělil mluvčí hasičů Jakub Kozák.

Únik jedovatých plynů v Plzni přežil jeden muž ze čtyř. Už je z nemocnice doma

21. června 2021 12:47
Aktualizováno

Čtvrtý muž, který byl v pátek zraněný při úniku jedovatých plynů v areálu firmy SUEZ v Plzni-Skvrňanech byl už v neděli propuštěn z fakultní nemocnice domů, uvedla v pondělí její mluvčí nemocnice Gabriela Levorová. Automatizovaná linka, odkud toxické látky unikly, je odstavená. Situace na místě je stabilizovaná. Společnost SUEZ spolu s policií podrobně analyzuje veškeré kroky, které neštěstí předcházely, řekla mluvčí firmy Kateřina Kodadová.

Únik chemikálií v Plzni má třetí oběť. Další muž bojuje o život na JIPce

19. června 2021 13:26

Páteční únik toxických látek v areálu firmy v Plzni má třetí oběť. V sobotu zemřel jeden z mužů, který byl vážně zraněn a hospitalizován, oznámila to administrátorka fakultní nemocnice v Plzni Libuše Kufnerová. Stav druhého zraněného muže se ráno mírně zlepšil a je ve stabilizovaném stavu. Plzeňští kriminalisté v případu zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti.

Stav jednoho muže po úniku plynu z plzeňské čističky se zlepšil. Druhý bojuje o život

19. června 2021 08:27

Zdravotní stav jednoho muže po pátečním úniku chemikálií v Plzni-Skvrňanech se mírně zlepšil, druhý je stále ve vážném stavu. Oba zůstávají v plzeňské fakultní nemocnici v intenzivní péči. Informaci potvrdila administrátorka nemocnice Libuše Kufnerová. Nebezpečné chemikálie unikly v areálu firmy, která se zabývá zpracováním tekutých průmyslových kalů. Únik látek zasáhl sedm lidí. Tři odešli z objektu sami, čtyři museli záchranáři resuscitovat, dva z nich týž den v nemocnici zemřeli.

Sledujte Hlavní zprávy: Jaký je stav dvou zraněných po úniku nebezpečného plynu v Plzni?

18. června 2021 17:41

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Po pátečním úniku chemikálií v Plzni-Skvrňanech zemřeli dva lidé, další dva jsou ve velmi vážném stavu. Podle hasičů chemikálie na bázi síry unikly ve vysokých koncentracích v areálu firmy, která se zabývá zpracováním tekutých průmyslových kalů. Nejen o tom v Hlavních zprávách od 18:55.

Žena v Příbrami se otrávila oxidem uhelnatým. I přes pomoc sousedů a lékařů zemřela

24. ledna 2021 12:28

Příbramští záchranáři vyjížděli v sobotu ve 22:30 k nahlášenému případu ženy v bezvědomí v ulici Písecká. Až do příjezdu sanitky se ženu pokoušeli resuscitovat sousedé, přivolaný lékař ale zanedlouho konstatoval smrt. Na místo přiletěl také záchranný vrtulník pro další ženu, která je nyní v plzeňské nemocnici ve vážném stavu. Další dva muže převezla záchranná služba do příbramské nemocnice. Příčinou otravy byla zřejmě porucha kotle. Informaci přinesl web pribram.cz.