CNN Prima News únik plynu

únik plynu

Výpis příspěvků ke štítku „únik plynu“

Únik jedovatých plynů v Plzni přežil jeden muž ze čtyř. Už je z nemocnice doma

Aktualizováno

Čtvrtý muž, který byl v pátek zraněný při úniku jedovatých plynů v areálu firmy SUEZ v Plzni-Skvrňanech byl už v neděli propuštěn z fakultní nemocnice domů, uvedla v pondělí její mluvčí nemocnice Gabriela Levorová. Automatizovaná linka, odkud toxické látky unikly, je odstavená. Situace na místě je stabilizovaná. Společnost SUEZ spolu s policií podrobně analyzuje veškeré kroky, které neštěstí předcházely, řekla mluvčí firmy Kateřina Kodadová.

Únik chemikálií v Plzni má třetí oběť. Další muž bojuje o život na JIPce

Páteční únik toxických látek v areálu firmy v Plzni má třetí oběť. V sobotu zemřel jeden z mužů, který byl vážně zraněn a hospitalizován, oznámila to administrátorka fakultní nemocnice v Plzni Libuše Kufnerová. Stav druhého zraněného muže se ráno mírně zlepšil a je ve stabilizovaném stavu. Plzeňští kriminalisté v případu zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti.

Stav jednoho muže po úniku plynu z plzeňské čističky se zlepšil. Druhý bojuje o život

Zdravotní stav jednoho muže po pátečním úniku chemikálií v Plzni-Skvrňanech se mírně zlepšil, druhý je stále ve vážném stavu. Oba zůstávají v plzeňské fakultní nemocnici v intenzivní péči. Informaci potvrdila administrátorka nemocnice Libuše Kufnerová. Nebezpečné chemikálie unikly v areálu firmy, která se zabývá zpracováním tekutých průmyslových kalů. Únik látek zasáhl sedm lidí. Tři odešli z objektu sami, čtyři museli záchranáři resuscitovat, dva z nich týž den v nemocnici zemřeli.

Žena v Příbrami se otrávila oxidem uhelnatým. I přes pomoc sousedů a lékařů zemřela

Příbramští záchranáři vyjížděli v sobotu ve 22:30 k nahlášenému případu ženy v bezvědomí v ulici Písecká. Až do příjezdu sanitky se ženu pokoušeli resuscitovat sousedé, přivolaný lékař ale zanedlouho konstatoval smrt. Na místo přiletěl také záchranný vrtulník pro další ženu, která je nyní v plzeňské nemocnici ve vážném stavu. Další dva muže převezla záchranná služba do příbramské nemocnice. Příčinou otravy byla zřejmě porucha kotle. Informaci přinesl web pribram.cz.

Tragické výbuchy plynu v ČR: Lidé umírali ve Frenštátu, Brně i Karlových Varech

Na jihu Čech dnes ráno explodoval obytný dům. Podle zatím nepotvrzených informací způsobil výbuch unikající plyn. Jeden člověk zemřel, dva jsou těžce popálení. Podobných případů se v České republice v minulosti stalo několik. Nejhorší tragédií zůstává úmyslně způsobená exploze v obytném domě ve Frenštátu pod Radhoštěm. Neštěstí způsobil muž, který měl spory se svými sousedy. Výbuch zabil sedm lidí.