CNN Prima News Univerzita Johnse Hopkinse

Univerzita Johnse Hopkinse

Výpis příspěvků ke štítku „Univerzita Johnse Hopkinse“

Prymula: Vlna covidu může přijít už v srpnu, nová vakcína ale chybí. Vrátí se i restrikce

22. června 2022 08:29

V posledních dnech vidíme plíživý nárůst pozitivních záchytů covidu, uvedl v Novém dni na CNN Prima NEWS epidemiolog Roman Prymula. Byť jsou čísla stále velmi nízká, i on varuje, že na podzim se dočkáme další vlny. Proto by doporučil naočkovat se všem, kteří nemají ještě tři dávky. Pro koho je vhodná i dávka čtvrtá?

Počet nových případů covidu v ČR v sobotu klesl. Ve světě přibylo za 6 dní 10 milionů nakažených

27. března 2022 09:53

V sobotu testy odhalily v Česku 3 518 nových případů koronaviru, to je zhruba o čtvrtinu méně než před týdnem. Ubylo i podezření na opakovanou nákazu, za uplynulý den jich bylo 647, což je oproti minulé sobotě pokles o víc než sto případů. Znovu se ale méně testovalo. Vyplývá to z údajů Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS), které poskytl mluvčí ministerstva zdravotnictví Ondřej Jakob, a z informací na webu ministerstva.

Vědci odhalili nový běžný příznak omikronu. Může způsobit dehydrataci

14. ledna 2022 06:30

Koronavirová varianta omikron způsobuje celou škálu zdravotních problémů, které je obtížné odlišit od jiných sezónních onemocnění. S přibývajícím počtem nakažených jsou ale čím dál častěji hlášeny i další, doposud nepříliš výrazné příznaky. Podle americké Národní lékařské knihovny a univerzity Johnse Hopkinse zhruba pětina pacientů s novou variantou trpí průjmy i dalšími zažívacími obtížemi.

Začíná nejhorší část pandemie. Berte omikron vážně, zasáhne každého, varuje Gates

23. prosince 2021 19:40

S omikronem zřejmě vstupujeme do nejhorší části pandemie, varuje miliardář a spoluzakladatel společnosti Microsoft Bill Gates. Vyzývá všechny, aby novou a infekčnější variantu nepodceňovali. Sám podle CNN zrušil většinu svátečních plánů. K tomu ostatně v Česku vybízela ve středu na tiskové konferenci i vláda Petra Fialy (ODS).

Alergického syna naočkovali ve škole bez mého vědomí, tvrdí matka. Měli ho uplatit pizzou

8. prosince 2021 18:49

Soudní spor kvůli vynucenému očkování. Chlapce z losangeleské školy Barack Obama Global Preparation Academy měli nechat během výuky očkovat proti covidu, aniž by to konzultovali s rodiči a ti podepsali souhlas. Navíc měla škola žáka, který je silný astmatik a alergik, uplatit pizzou zdarma, aby to doma nikomu neříkal. Matka se nyní se školským obvodem soudí.

Mami, nechci umřít. Dvacetiletá učitelka mateřské školy prohrála boj s covidem

25. září 2021 06:13

Mami, já nechci umřít. Tak zněla poslední slova dvacetileté Cleo Shepherdové, která řekla své matce krátce předtím, než ji lékaři uvedli do umělého spánku. Dívka měla těžký průběh covidu. Nejdříve jí selhaly ledviny, později srdce. Z kómatu se už Shepherdová bohužel neprobudila. Její blízcí založili veřejnou sbírku. Vybrané peníze poslouží na pohřeb mladé ženy.