CNN Prima News Univerzita Johnse Hopkinse

Univerzita Johnse Hopkinse

Výpis příspěvků ke štítku „Univerzita Johnse Hopkinse“

Naděje v léčbě rakoviny mozku. Experimentální gel u myší zničil 100 % nádorů

Vědci z americké Univerzity Johnse Hopkinse oznámili, že vyvinuli léčbu na bázi gelu, která by mohla být účinná při léčbě často smrtelné rakoviny mozku. Studie u myší měla skvělé výsledky, v kombinaci s chirurgickým zákrokem zlikvidoval 100 procent glioblastomů. Nový gel kombinuje dva léky proti rakovině a lékaři ho během operace podávají přímo do mozku. K testování na lidech se ale hned tak nepřistoupí.

Číňanů v roce 2022 ubylo. Nejlidnatější zemí by se letos mohla stát Indie

Čínská populace se v loňském roce poprvé za posledních šest desetiletí zmenšila, ubylo asi 850 tisíc lidí. Informují o tom agentury Reuters a Kjódó s odvoláním na čínský národní statistický úřad. Úbytek v populaci zapříčinila historicky nízká porodnost a nejvyšší úmrtnost od roku 1974. Experti Organizace spojených národů (OSN) předvídají, že populace Číny se do roku 2050 zmenší o až 109 milionů lidí. Indie by se už letos měla stát nejlidnatější zemí světa, píší agentury.

Počet nových případů covidu v ČR v sobotu klesl. Ve světě přibylo za 6 dní 10 milionů nakažených

V sobotu testy odhalily v Česku 3 518 nových případů koronaviru, to je zhruba o čtvrtinu méně než před týdnem. Ubylo i podezření na opakovanou nákazu, za uplynulý den jich bylo 647, což je oproti minulé sobotě pokles o víc než sto případů. Znovu se ale méně testovalo. Vyplývá to z údajů Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS), které poskytl mluvčí ministerstva zdravotnictví Ondřej Jakob, a z informací na webu ministerstva.

Vědci odhalili nový běžný příznak omikronu. Může způsobit dehydrataci

Koronavirová varianta omikron způsobuje celou škálu zdravotních problémů, které je obtížné odlišit od jiných sezónních onemocnění. S přibývajícím počtem nakažených jsou ale čím dál častěji hlášeny i další, doposud nepříliš výrazné příznaky. Podle americké Národní lékařské knihovny a univerzity Johnse Hopkinse zhruba pětina pacientů s novou variantou trpí průjmy i dalšími zažívacími obtížemi.

Alergického syna naočkovali ve škole bez mého vědomí, tvrdí matka. Měli ho uplatit pizzou

Soudní spor kvůli vynucenému očkování. Chlapce z losangeleské školy Barack Obama Global Preparation Academy měli nechat během výuky očkovat proti covidu, aniž by to konzultovali s rodiči a ti podepsali souhlas. Navíc měla škola žáka, který je silný astmatik a alergik, uplatit pizzou zdarma, aby to doma nikomu neříkal. Matka se nyní se školským obvodem soudí.