reklama

Univerzita Cambridge bude do konce příštího akademického roku vyučovat on-line

Prestižní anglická univerzita v Cambridgi se oficiálně rozhodla zrušit osobní účast studentů na vyučování až do konce příštího akademického roku, tedy do poloviny roku 2021. Univerzita bude kvůli opatřením proti šíření koronaviru pokračovat ve výuce on-line. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS o tom, co distanční forma výuky pro studenty i vysokou školu znamená, mluvil absolvent Cambridgeské univerzity Michael Rostock.

reklama

„Sociální kontakt je na škole obrovským a důležitým aspektem. Jedna věc je, že spolu studenti chodí na přednášky, ale druhá, že potom ve čtvrtek nebo v pátek jdou do hospody na pivo, kde se se studenty schází i někteří profesoři,“ popsal absolvent univerzity.

Podle Rostocka zasáhne distanční výuka studenty a univerzitu také finančně. „Školné je masivní problém. Zatím se hovoří o tom, že by mělo být stejné. Studenti platí školné, ale zároveň hradí za ubytování. Potom mohou říct: ‚Já tu nebydlím, nemusím platit za školné‘. Rozpočet je rozsekaný,“ vysvětlil Rostock. Dodal, že pokud by bylo školné stejně drahé, včetně ubytování, nastal by problém. „Chudáci studenti budou o něco ošizeni. Když to dovedu do extrému, mohli by také platit za jídlo v univerzitních kantýnách,“ řekl absolvent.

Opatření se mohou měnit

V univerzitních prostorách se budou moci scházet jen menší skupiny studentů, a to pouze za předpokladu, že budou dodržovat odstup dva metry. Americká CNN uvedla, že výuka na Cambridgeské univerzitě spočívá mnohem víc ve výuce po menších skupinkách než při velkých přednáškách, a tudíž by ji on-line forma nemusela tolik zasáhnout. S tím ale Rostock nesouhlasí. „Kdo chce jít studovat, ať už na Cambridge nebo na Oxford, řekl bych, že tímto opatřením přichází o dvacet až čtyřicet procent sociálního kapitálu,“ míní.

Univerzita v oficiálním prohlášení sdělila, že se snaží přizpůsobovat aktuálnímu vývoji situace a doporučením ohledně šíření nemoci COVID-19. Pokud by se krizová opatření zavedená ve Velké Británii změnila, potom by i univerzita zvážila další postupy. „On-line teď ale budou vyučovat pravděpodobně všechny vysoké školy ve Velké Británii, včetně Oxfordu,“ doplnil Rostock.

Další hlavní zprávy

reklama
Policejní razie na ministerstvu a ve firmách, jde o dodávky respirátorů a roušek
Babiš jako strýček Skrblík. Piráti se diví milionům z Agrofertu pro premiéra
reklama
reklama
V Botswaně záhadně umírají stovky slonů. Vědci netuší, co tragédii způsobilo

Zahraničí

Domácí zpravodajství

Při rozhodování o eutanazii by pacient neměl být ovlivněný rodinou, řekl Bartoň
OKD přeruší od pátku těžbu ve všech dolech na Karvinsku, podíl nakažených je 20 procent
Začátek prázdnin v kinech: dvě nestárnoucí klasiky a karlovarská náhražka
Další články
reklama
reklama