reklama

Univerzita Cambridge bude do konce příštího akademického roku vyučovat on-line

Prestižní anglická univerzita v Cambridgi se oficiálně rozhodla zrušit osobní účast studentů na vyučování až do konce příštího akademického roku, tedy do poloviny roku 2021. Univerzita bude kvůli opatřením proti šíření koronaviru pokračovat ve výuce on-line. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS o tom, co distanční forma výuky pro studenty i vysokou školu znamená, mluvil absolvent Cambridgeské univerzity Michael Rostock.

reklama

„Sociální kontakt je na škole obrovským a důležitým aspektem. Jedna věc je, že spolu studenti chodí na přednášky, ale druhá, že potom ve čtvrtek nebo v pátek jdou do hospody na pivo, kde se se studenty schází i někteří profesoři,“ popsal absolvent univerzity.

Podle Rostocka zasáhne distanční výuka studenty a univerzitu také finančně. „Školné je masivní problém. Zatím se hovoří o tom, že by mělo být stejné. Studenti platí školné, ale zároveň hradí za ubytování. Potom mohou říct: ‚Já tu nebydlím, nemusím platit za školné‘. Rozpočet je rozsekaný,“ vysvětlil Rostock. Dodal, že pokud by bylo školné stejně drahé, včetně ubytování, nastal by problém. „Chudáci studenti budou o něco ošizeni. Když to dovedu do extrému, mohli by také platit za jídlo v univerzitních kantýnách,“ řekl absolvent.

Opatření se mohou měnit

V univerzitních prostorách se budou moci scházet jen menší skupiny studentů, a to pouze za předpokladu, že budou dodržovat odstup dva metry. Americká CNN uvedla, že výuka na Cambridgeské univerzitě spočívá mnohem víc ve výuce po menších skupinkách než při velkých přednáškách, a tudíž by ji on-line forma nemusela tolik zasáhnout. S tím ale Rostock nesouhlasí. „Kdo chce jít studovat, ať už na Cambridge nebo na Oxford, řekl bych, že tímto opatřením přichází o dvacet až čtyřicet procent sociálního kapitálu,“ míní.

Univerzita v oficiálním prohlášení sdělila, že se snaží přizpůsobovat aktuálnímu vývoji situace a doporučením ohledně šíření nemoci COVID-19. Pokud by se krizová opatření zavedená ve Velké Británii změnila, potom by i univerzita zvážila další postupy. „On-line teď ale budou vyučovat pravděpodobně všechny vysoké školy ve Velké Británii, včetně Oxfordu,“ doplnil Rostock.

Další hlavní zprávy

Vláda

Ministr Brabec má zdravotní problémy. Po jednání uhelné komise skončil v nemocnici

Ministr Brabec má zdravotní problémy. Po jednání uhelné komise skončil v nemocnici

Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) se nezúčastnil dnešní tiskové konference po jednání uhelné komise kvůli náhlé zdravotní indispozici. Tiskové oddělení ministerstva ČTK sdělilo, že je Brabec na vyšetření v nemocnici. Původně měl společně s dalším předsedou komise, ministrem průmyslu a obchodu Karlem Havlíčkem (za ANO), komentovat dnes přijaté doporučení komise ukončit využívání uhlí v České republice v roce 2038.

Stovky volných termínů, jednotky zájemců. Učitelé se na covid testy zdarma nehrnou
Dopad druhé vlny epidemie: Česká ekonomika má v příštím roce růst jen o 1,5 procenta
Volný: Nucená vakcinace je znásilnění. Nasaďte si roušku, reagoval Blatný
reklama
reklama
Nedočkaví štamgasti vyrazili na pivo už v šest ráno. O půl sedmé byla plná hospoda

Lidé

Domácí zpravodajství

Průměrná mzda dosáhla 35 402 korun. V Česku nejvíce vydělávají Pražané, přes 43 tisíc
Další články
reklama
reklama