CNN Prima News krizová opatření

krizová opatření

Výpis příspěvků ke štítku „krizová opatření“

Startuje program, který pomůže zaplatit nájemné. Někteří živnostníci na něj ale nedosáhnou

26. června 2020 14:07

Živnostníci a firmy, na které dopadla vládní opatření proti šíření koronaviru, mohou od pátečního rána žádat o dotaci z programu COVID-Nájemné. V rámci toho stát přispěje 50 procenty na komerční nájmy. Podmínkou je, že pronajímatel sleví alespoň 30 procent z ceny. Někteří živnostníci a malé firmy však na program nedosáhnou.

Lidé i firmy chtějí po státu miliony. Žádají odškodnění kvůli koronaviru

20. června 2020 06:52

Na stát se obrací lidé i firmy s žádostmi o náhradu škody a ušlého zisku v souvislosti s vládními opatřeními proti šíření koronaviru. Těmi kabinet během nouzového stavu omezil ekonomiku. Ministerstvo vnitra zatím k pátečnímu datu evidovalo 38 žádostí v celkové hodnotě 281 milionů korun. Resort vedený Janem Hamáčkem pro CNN Prima NEWS uvedl, že je posoudí a postupně vyřídí. Jak o nich rozhodne, zatím není jasné.

Univerzita Cambridge bude do konce příštího akademického roku vyučovat on-line

24. května 2020 15:38

Prestižní anglická univerzita v Cambridgi se oficiálně rozhodla zrušit osobní účast studentů na vyučování až do konce příštího akademického roku, tedy do poloviny roku 2021. Univerzita bude kvůli opatřením proti šíření koronaviru pokračovat ve výuce on-line. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS o tom, co distanční forma výuky pro studenty i vysokou školu znamená, mluvil absolvent Cambridgeské univerzity Michael Rostock.

Od pondělí budeme opět moci navštěvovat příbuzné v nemocnicích

24. května 2020 09:11

Další vlna rozvolňování krizových opatření čeká Česko už v pondělí. Po dvou měsících budeme mimo jiné opět moci navštěvovat své příbuzné či blízké i ve vnitřních prostorách nemocnic. Bude však nadále nutné dodržovat přísné hygienické podmínky. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS o opatření i rizicích návštěv hovořil ředitel Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Petr Arenberger.

Nemocnice se vracejí k běžnému provozu, přísná opatření ale zůstávají

10. května 2020 17:41

Kvůli koronaviru musely nemocnice v březnu odložit veškerou neakutní péči, včetně operací. Bylo nutné zajistit dostatek míst pro případné pacienty s koronavirem. Pandemie ale ustupuje a oddělení vyčleněná pro nemocné COVID-19 jsou nevyužita. Proto už se mohou nemocnice pomalu vracet k běžnému provozu. Zůstává ale povinnost přísných protipandemických opaření.