CNN Prima News krizová opatření

krizová opatření

Výpis příspěvků ke štítku „krizová opatření“

Lidé i firmy chtějí po státu miliony. Žádají odškodnění kvůli koronaviru

Na stát se obrací lidé i firmy s žádostmi o náhradu škody a ušlého zisku v souvislosti s vládními opatřeními proti šíření koronaviru. Těmi kabinet během nouzového stavu omezil ekonomiku. Ministerstvo vnitra zatím k pátečnímu datu evidovalo 38 žádostí v celkové hodnotě 281 milionů korun. Resort vedený Janem Hamáčkem pro CNN Prima NEWS uvedl, že je posoudí a postupně vyřídí. Jak o nich rozhodne, zatím není jasné.

Univerzita Cambridge bude do konce příštího akademického roku vyučovat on-line

Prestižní anglická univerzita v Cambridgi se oficiálně rozhodla zrušit osobní účast studentů na vyučování až do konce příštího akademického roku, tedy do poloviny roku 2021. Univerzita bude kvůli opatřením proti šíření koronaviru pokračovat ve výuce on-line. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS o tom, co distanční forma výuky pro studenty i vysokou školu znamená, mluvil absolvent Cambridgeské univerzity Michael Rostock.

Od pondělí budeme opět moci navštěvovat příbuzné v nemocnicích

Další vlna rozvolňování krizových opatření čeká Česko už v pondělí. Po dvou měsících budeme mimo jiné opět moci navštěvovat své příbuzné či blízké i ve vnitřních prostorách nemocnic. Bude však nadále nutné dodržovat přísné hygienické podmínky. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS o opatření i rizicích návštěv hovořil ředitel Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Petr Arenberger.

Nemocnice se vracejí k běžnému provozu, přísná opatření ale zůstávají

Kvůli koronaviru musely nemocnice v březnu odložit veškerou neakutní péči, včetně operací. Bylo nutné zajistit dostatek míst pro případné pacienty s koronavirem. Pandemie ale ustupuje a oddělení vyčleněná pro nemocné COVID-19 jsou nevyužita. Proto už se mohou nemocnice pomalu vracet k běžnému provozu. Zůstává ale povinnost přísných protipandemických opaření.