reklama
CNN Prima News on-line výuka

on-line výuka

Výpis příspěvků ke štítku „on-line výuka“

Děti jsou po pandemické výuce tři měsíce pozadu. Nejvíc v matematice, ukázala analýza

5. října 2021 18:52

Distanční výuka v době uzávěry škol při epidemii COVID-19 neměla na učení žáků tak velký dopad, jak zpočátku naznačovala zjištění o nulové efektivitě. Tou strašili například v Nizozemsku. Žáci za dobu epidemie ztratili v průměru asi tři měsíce učení. V češtině se proti době před COVID-19 zhoršily výsledky dětí letos na jaře v 60 procentech škol a v matematice v 69 procentech.

Čtyři hodiny na tabletu denně? Pro pětinu českých školáků realita

8. září 2021 10:19

Distanční výuka, které se v uplynulém roce nevyhnul žádný český školák, vedla nejen ke zhoršení znalostí českých dětí, ale také k výraznému nárůstu počtu závislých na tabletech, smartphonech a online hrách. Plná pětina českých školáků trávila během lockdownu čtyři a více hodin denně hraním her a surfováním na internetu. Více než čtvrtina pak této aktivitě věnovala dvě až tři hodiny denně, vyplývá z průzkumu agentury Ipsos pro společnost Samsung Electronics. Se začátkem nového školního roku tento problém znovu narůstá a může se promítnout do špatného prospěchu dětí i jejich psychické pohody.

Neučíme se, lítáme venku: Jak vypadá distanční výuka mezi chudými dětmi v Ostravě

31. března 2021 07:30

V deset hodin dopoledne obvykle ve školách končí velká přestávka a začíná třetí vyučovací hodina. Nikoliv v čase lockdownu a ve vyloučené lokalitě Červený kříž v Ostravě. Po někdejší dělnické kolonii běhají v tuto chvíli houfy dětí, na výuku nikdo nemyslí. Právě děti ze sociálně slabých rodin ohrožuje uzavření škol nejvíce. On-line výuka je tady spíše off-line výukou.

Psycholog o opatřeních: Jako když spadne atomovka. Nezajímá nás, co bude za pár let

31. března 2021 06:52

Zavírání škol byla chyba, shodli se v pořadu CNN Prima NEWS 360° Pavlíny Wolfové pedagog a matematik Karel Janeček a klinický psycholog a psychoterapeut Radek Ptáček. Následky budou fatální, a to nejen v otázce vzdělání, ale i na psychice. Zatím se spíše zaměřujeme na bezprostředně zasažené, jako když spadne atomová bomba, což ale nestačí, prohlásil Ptáček.

Tisíce žáků se v Česku vyhýbají distanční výuce. Mohou za to i problémy v rodině

17. března 2021 10:37

Počet žáků, kteří se kvůli nedostatečnému technickému vybavení při distančním vzdělávání neúčastní on-line výuky, dosahuje i po roce tohoto způsobu vzdělávání k 50 tisícům. Na jaře minulého roku jich bylo ještě o 200 tisíc více. Číslo pomohlo snížit dovybavení škol v uplynulém roce. Vyplývá to ze zjištění České školní inspekce. Podle ní se ale zřejmě proti loňskému jaru nesnížil počet žáků, které se do vzdělávání na dálku nedaří zapojit vůbec. Loni v dubnu jich podle průzkumu inspekce bylo kolem 10 tisíc.

Filipe, oblečte se, nebo vypněte tu kameru. Jak pedagogové hodnotí rok on-line výuky

17. března 2021 05:11

Je to rok, co prakticky všechny tuzemské školy přešly do režimu výuky na dálku. Zeptali jsme se proto tří učitelů ze tří různých stupňů vzdělávacího systému, jak učení přes internet vnímají a hodnotí. Zda je on-line forma schopna nahradit tu prezenční, zda si u svých svěřenců všímají nějakých negativních dopadů nebo zda souhlasí, aby se letošní školní rok anuloval a žáci si ho zopakovali, až se život navrátí do normálu.

Učitelé: Studenti maturity zvládnou. Rozhodování o zkoušce ale nemůžeme nechat na nich

12. března 2021 10:31

Maturanti podle středoškolských učitelů klasické maturity zvládnou a pedagogové jsou připraveni jim s tím pomoct. Není podle nich ale rozumné nechat rozhodování o tom, jak by měla zkouška vypadat, pouze na studentech. Ti v posledních dnech bojovali za tzv. úřední maturitu a podporoval je i premiér Andrej Babiš. Úřední maturita bude nakonec ale jen pro některé, ostatní budou mít lehčí verzi.

reklama