reklama
CNN Prima News on-line výuka

on-line výuka

Výpis příspěvků ke štítku „on-line výuka“

Neučíme se, lítáme venku: Jak vypadá distanční výuka mezi chudými dětmi v Ostravě

V deset hodin dopoledne obvykle ve školách končí velká přestávka a začíná třetí vyučovací hodina. Nikoliv v čase lockdownu a ve vyloučené lokalitě Červený kříž v Ostravě. Po někdejší dělnické kolonii běhají v tuto chvíli houfy dětí, na výuku nikdo nemyslí. Právě děti ze sociálně slabých rodin ohrožuje uzavření škol nejvíce. On-line výuka je tady spíše off-line výukou.

Psycholog o opatřeních: Jako když spadne atomovka. Nezajímá nás, co bude za pár let

Zavírání škol byla chyba, shodli se v pořadu CNN Prima NEWS 360° Pavlíny Wolfové pedagog a matematik Karel Janeček a klinický psycholog a psychoterapeut Radek Ptáček. Následky budou fatální, a to nejen v otázce vzdělání, ale i na psychice. Zatím se spíše zaměřujeme na bezprostředně zasažené, jako když spadne atomová bomba, což ale nestačí, prohlásil Ptáček.

Tisíce žáků se v Česku vyhýbají distanční výuce. Mohou za to i problémy v rodině

Počet žáků, kteří se kvůli nedostatečnému technickému vybavení při distančním vzdělávání neúčastní on-line výuky, dosahuje i po roce tohoto způsobu vzdělávání k 50 tisícům. Na jaře minulého roku jich bylo ještě o 200 tisíc více. Číslo pomohlo snížit dovybavení škol v uplynulém roce. Vyplývá to ze zjištění České školní inspekce. Podle ní se ale zřejmě proti loňskému jaru nesnížil počet žáků, které se do vzdělávání na dálku nedaří zapojit vůbec. Loni v dubnu jich podle průzkumu inspekce bylo kolem 10 tisíc.

Filipe, oblečte se, nebo vypněte tu kameru. Jak pedagogové hodnotí rok on-line výuky

Je to rok, co prakticky všechny tuzemské školy přešly do režimu výuky na dálku. Zeptali jsme se proto tří učitelů ze tří různých stupňů vzdělávacího systému, jak učení přes internet vnímají a hodnotí. Zda je on-line forma schopna nahradit tu prezenční, zda si u svých svěřenců všímají nějakých negativních dopadů nebo zda souhlasí, aby se letošní školní rok anuloval a žáci si ho zopakovali, až se život navrátí do normálu.

Učitelé: Studenti maturity zvládnou. Rozhodování o zkoušce ale nemůžeme nechat na nich

Maturanti podle středoškolských učitelů klasické maturity zvládnou a pedagogové jsou připraveni jim s tím pomoct. Není podle nich ale rozumné nechat rozhodování o tom, jak by měla zkouška vypadat, pouze na studentech. Ti v posledních dnech bojovali za tzv. úřední maturitu a podporoval je i premiér Andrej Babiš. Úřední maturita bude nakonec ale jen pro některé, ostatní budou mít lehčí verzi.

Studenti mají kvůli on-line výuce psychické potíže, ukázal průzkum. Neudrží pozornost

Řada žáků a studentů nezvládá distanční výuku. Stěžují si na příliš mnoho on-line hodin, při kterých je náročné udržet pozornost. Nedostatek sociálního kontaktu, zahlcení úkoly a chaotický systém výkladu se pak negativně odráží na jejich psychice. V Novém dni na CNN Prima NEWS o tom mluvila 2. místopředsedkyně České středoškolské unie Erika Kubálková.

reklama