CNN Prima News upálení

upálení

Výpis příspěvků ke štítku „upálení“

Vraždu Jana Palacha připravili zavilí antikomunisti a hochštapleři, lhalo 20 let Rudé právo

Dvacetiletý student Jan Palach podlehl těžkým popáleninám 19. ledna 1969. Sebevražda upálením, kterou spáchal o tři dny dříve na Václavském náměstí, měla český národ vyburcovat z letargie, s jakou se pozvolna podvoloval sovětské okupaci. A zatímco v lednu před 55 lety i ústřední deník KSČ Rudé právo o živé pochodni referoval do jisté míry objektivně, záhy se v normalizačních médiích o celé události začalo masivně lhát. „Byl to právě on, který tuto hroznou vraždu inspiroval, organizoval a připravoval,“ neváhalo Rudé právo v roce 1979 označit za spoluviníka Palachova úmrtí třeba šachového velmistra Luďka Pachmana. Nenávistná kampaň trvala 20 let a ukončila ji až sametová revoluce v roce 1989.

Drama na olomouckém nádraží: Mladík se měl polít hořlavinou a upálit, zasahuje policie

Na olomouckém hlavním nádraží došlo v pondělí ráno k hrůznému incidentu, podle informací CNN Prima NEWS se zde upálil mladý muž na nástupišti za odstavenými vagony nedaleko odbavovací budovy. Zatím nepotvrzené informace hovoří o tom, že mrtvému bylo méně než 18 let. Na místě zasahují policisté se psem. Železniční provoz nebyl narušen. Podle informací portálu Novinky.cz se měl muž polít hořlavinou.

Hrozivá vražda manžela: Brazilka proměnila muže na záběrech v živou pochodeň, o motiv se hádá

Hrozivá smrtelná muka připravila svému manželovi Brazilka Ana Maria Paixao. Svého životního partnera se údajně kvůli žárlivosti a hádce rozhodla polít hořlavinou a zapálit. Padesátiletý Andre Luiz de Amorim Chapeta podle záběrů pořízených průmyslovými kamerami z místa činu okamžitě vzplanul a jako „živá pochodeň“ se dal na útěk od své ženy. Čtyři dny po děsivém útoku Chapeta na následky popálenin zemřel. Píše o tom zpravodajský web Mirror.

Jedna z nejbrutálnějších vražd Česka. Na psychiatrii upálil oběť zaživa, pak oslavně tančil

Případ ze středočeských Kosmonos patří mezi ty nejbrutálnější vraždy, které čeští policisté kdy vyšetřovali. Vrahem i obětí byli pacienti tamní psychiatrické léčebny. Útočníka čekala ještě dlouhá léčba, zatímco zavražděný si v době smrti užíval první chvíle na svobodě. Byl totiž ze zdravotnického zařízení právě propuštěn a těšil se, až utratí peníze, které si během pobytu v léčebně našetřil. Jenže se o svých plánech rád chlubil a vrah po jeho penězích zatoužil. Místo na svobodě skončil zavřený v hořícím kontejneru na odpad. Redakce CNN Prima NEWS přináší děsivý příběh v seriálu Zvlášť závažné zločiny, který pojednává o největších kriminálních případech posledních desetiletí.

Bizarní vysvětlení smrti ženy na Českolipsku: Upálil ji vrah z televize, tvrdí odsouzený manžel

Muž nepravomocně odsouzený za brutální vraždu manželky na Českolipsku se snaží zvrátit verdikt soudu. Ten mu uložil výjimečný trest 27 let za to, že podle obžaloby omráčil svou ženu paralyzérem, polil ji v autě benzinem a zapálil. Žena zaživa uhořela v krutých bolestech. Její manžel Pavel N. ale popírá, že by zabíjel. Teď přišel s novým, značně bizarním vysvětlením. Vraha své ženy prý zahlédl v televizi, má jít o Karla K. odsouzeného za podobný čin – za vraždu ženy v Rumburku.

Věděla, že uhoří v autě. Za vraždu manželky na Českolipsku chce žalobkyně pro muže 27 let

Výjimečný trest 27 let vězení navrhla v úterý v závěrečné řeči u soudu v Liberci státní zástupkyně Petra Pazderková pro pětačtyřicetiletého muže. Podle obžaloby předloni u Cvikova na Českolipsku fingovanou dopravní nehodou a následným zapálením auta maskoval vraždu své manželky. Jednačtyřicetiletá žena zemřela zvlášť trýznivým způsobem. Státní zástupkyně uvedla, že ve prospěch obžalovaného nenalezla žádnou polehčující okolnost, vinu má za prokázanou.

Hrůza na Děčínsku: Ženu měl udusit a zapálit. Policie manipulovala důkazy, hájí se muž

U Krajského soudu v Ústí nad Labem začal v pondělí ráno dlouho očekávaný proces s 41letým recidivistou Karlem K. Podle kriminalistů loni v únoru v rodinném domě v Jiříkově na Děčínsku zavraždil svoji kamarádku a její tělo následně zapálil v lese v Rumburku. Sám nařčení odmítá, policie prý manipulovala s důkazy. Pokud ho soud uzná vinným, hrozí mu až 20 let vězení, případně výjimečný trest. Ve vězení již dříve strávil 12 let za znásilnění a pokus o vraždu 14leté dívky.