reklama

Policista zachránil batole zavřené v rozpáleném autě. Bylo v něm 50 stupňů

Policista v USA zachránil batole poté, co jej matka nechala v rozpáleném autě. V době, kdy ho muž zákona z auta vyprošťoval, bylo uvnitř až 50 stupňů Celsia. I když dítě v důsledku vysoké teploty zvracelo, situaci přežilo bez vážných následků.

reklama

I za běžného letního dne při 20 stupních Celsia se může teplota uvnitř vozu, pokud nestojí ve stínu, dostat za půl hodiny až na dvojnásobek. Na to nepomyslela matka z Duncanville v Texasu, která nechala své dítě v autosedačce na zadním místě auta až příliš dlouho.

Policista, který ubrečené batole v autě objevil, jednal pohotově. Nejdříve rozbil přední okénko u spolujezdce, aby dítěti neublížil, a poté ho z rozpáleného auta vysvobodil. Batole během svého přetrvávání ve voze zvracelo, výheň však přečkalo bez úhony.

„Zdá se, že se jednalo o chybu způsobenou mylnými předpoklady, a ne úmyslným jednáním,“ uvedla mluvčí policejního oddělení v Duncanville. Policisté jsou rovněž rádi, že celý incident nevedl k tragičtějším důsledkům.

Případy podobného rázu totiž během letních dnů nejsou ojedinělé. Policisté i u nás upozorňují rodiče na to, aby během léta dávali pozor, za jaké situace a jak dlouho své děti nechávají v autech. „Prosíme všechny, aby více přemýšleli o bezpečnosti zejména u velmi malých dětí, které to samy udělat nemohou,“ apelovala policie.

K tématu

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Rakousko zavádí zákaz nočního vycházení a zavírá restaurace, koronavirus se šíří rychle

Rakousko zavádí zákaz nočního vycházení a zavírá restaurace, koronavirus se šíří rychle

Kvůli rychlému nárůstu počtu nakažených koronavirem v posledních dnech zavede Rakousko od úterý 3. listopadu zákaz nočního vycházení. Zrušena bude velká většina společenských akcí, restaurace budou smět fungovat pouze přes výdejová okénka či roznáškovou službu. Zavřít budou muset muzea, divadla či plavecké bazény. Hotely nebudou moci ubytovávat turisty. Zpřísnění opatření dnes podle agentury APA oznámil kancléř Sebastian Kurz.

reklama
Těhotenské vyšetření před nemocnicí. Byl to můj nápad, vysvětlila česká biatlonistka
Jan Werich zemřel před 40 lety: Jeho život humorný nebyl, říká syn Jiří. S otcem se nepotkal
Jak si v televizi naladíte program CNN Prima NEWS? Tady je detailní návod
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Chřipka versus COVID-19. Jak poznáme, že máme koronavirus

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Hamáček: Babiš do opatření razantně vstupoval a rozhodoval, měla by to prošetřit komise
Nakazilo se už 10 tisíc zdravotníků, nemocnice nestíhají. Nejhůř jsou na tom čtyři kraje
Jak nemá vypadat krizové řízení. Opozice kritizuje Havlíčkův plán na otevírání obchodů
Faltýnek může skončit i jako šéf poslanců ANO. Jeho kolegové rozhodnou v listopadu
Další články
reklama
reklama