CNN Prima News uštknutí

uštknutí

Výpis příspěvků ke štítku „uštknutí“

Muže uštknul jedovatý had. Než zemřel bolestivou smrtí, nahrál manželce srdcervoucí vzkaz

29. září 2022 10:31

Čtyřicetiletý Sebastian Wicker zemřel v Mosambiku po uštknutí hadem. Ještě před svou smrtí své manželce poslal srdcervoucí vzkaz, ve kterém řekl, jak moc svou ženu miluje. Muž byl převezen do nemocnice, ve které ovšem neměli dávky protijedu. Musel být proto transportován do jiné nemocnice, kde už mu ale lékaři nedokázali pomoct.

Chlapce uštkla zmije přímo do krku, matka ránu vysála. V krátké době jde o druhý případ

12. července 2021 17:03

Chlapce na zahradě uštkla zmije do krku. Díky duchapřítomnému zásahu matky a pomoci záchranářů chlapec přežil. Nyní je v nemocnici. O případu informoval Olomoucký deník. V posledních několika dnech jde už o druhý případ, kdy na dítě zaútočila zmije. Malému chlapci z Náchodska museli minulý čtvrtek dovézt sérum vrtulníkem z pražské nemocnice.

Had v Jenštejně se dosud nenašel. Mohl vlézt někomu do domu, varuje starosta

4. ledna 2021 14:34

Jedovatý had v obci Jenštejn u Prahy, který v pátek přes botu uštkl šestiletou dívku, se stále nenašel. I když pátrání v sobotu skončilo, místní mají strach, že by se mohla situace opakovat. Starosta obce Norbert Hlaváček tak vyzývá případného chovatele, ať se klidně anonymně ozve, zda si hada náhodou již neodchytil. Odborník na plazy navíc nabízí, že dobrovolně prohledá domy v bezprostředním okolí Zlatnické ulice. Šestiletá dívka již byla podle starosty v nemocnici přesunuta na běžné oddělení.

Had mohl vlézt k někomu domů, říká starosta. Kamarádka popsala uštknutí holčičky

2. ledna 2021 21:48

Pátrání po hadovi, který měl v pátek v Jenštejně u Prahy uštknout šestiletou dívku, skončilo. Plaza se najít nepodařilo, místní proto mají strach, že by se mohla situace opakovat. Dívenka skončila v nemocnici, kde z rozboru krve zjistili, že by se mohlo jednat o chřestýše. I podle herpetologa mělo jít o tento druh, chovatel ale tvrdí, že by takový had neměl dostatek síly, aby prokousl dětskou botu.

Sousedé se po uštknutí dívky bojí vycházet. Podle experta chřestýš venku přežije

2. ledna 2021 15:36

Jaký had uštknul šestiletou dívku z Jenštejna u Prahy, dosud není zcela jasné. Podle herpetologa Karla Kerouše mohlo jít o chřestýše nebo velký druh zmije. Plaza se zatím nepodařilo najít. Pokud by ale skutečně šlo o chřestýše, má velkou šanci zimu venku přečkat. „Chřestýši jsou severoameričtí hadi, takže jsou zvyklí v mrazivých podmínkách přežívat,“ řekl CNN Prima NEWS Michal Havránek, odborník na plazy. Sousedé se navíc obávají, že může had zaútočit znovu.

Dívku uštknul had přes botu, měla štěstí, míní herpetolog. Najít se plaza nepodařilo

1. ledna 2021 23:50
Aktualizováno

Šestiletou dívku v Jenštejně u Prahy uštkl jedovatý had přes botu. Děvče, které skončilo v nemocnici, je mimo ohrožení života. Po nebezpečném plazu, podle všeho chřestýši, na místě pátrali odborníci na hady, hasiči i dobrovolníci. Živočicha však nenašli, v pátrání se pokračovalo od sobotního rána. Herpetolog Karel Kerouš pro web Novinky.cz uvedl, že dívka měla štěstí. Díky botě se jí do těla dostala jen část jedu. Po celkem sedmi hodinách pátrání bylo hledání oficiálně ukončeno.