Uvnitř nového sídla Harryho a Meghan: Soukromé lázně, 16 koupelen i vinný sklípek

Vévoda a vévodkyně ze Sussexu mají nový domov. Zástupce páru pro americkou televizi CNN uvedl, že se minulý měsíc přestěhovali do domu v Santa Barbaře v Kalifornii.

„Vévoda a vévodkyně ze Sussexu se přestěhovali do svého rodinného domu v červenci tohoto roku,“ uvedl mluvčí. „Usadili se v poklidném soukromí tamní komunity a doufají, že to budou lidé respektovat jak s ohledem na jejich sousedy, tak je jako rodinu,“ pokračovalo oficiální prohlášení.

Pár se tak podle CNN nyní může stýkat s několika příteli, kteří bydlí poblíž. Téměř za sousedku mají například moderátorku Oprah Winfreyovou, blízkou přítelkyni vévodkyně Meghan, nebo moderátorku Ellen DeGeneresovou.

Nové sídlo Harryho a Meghan vyšlo na 14,7 milionu dolarů (zhruba 325 milionů korun). Na koupi měl páru přispět britský princ Charles, Harryho otec. Bulvární deník Daily Mirror informoval, že v domě se nachází 16 koupelen, devět ložnic, obrovská knihovna, tělocvična, vinný sklípek a domácí kino. Na pozemku je také tenisový kurt, pětimístná garáž a soukromé lázně.

Manželé prochází několika změnami už od začátku roku

Koupě nového domu přichází jen několik měsíců po uzavření jedné jejich životní kapitoly. V lednu Harry s Meghan oznámili, že už nebudou vykonávat své královské povinnosti a vzdali se královských titulů. Jako hlavní důvod uváděli, že chtějí více soukromí a také finanční nezávislost.

„Máme v úmyslu skončit jako ,seniorní‘ členové královské rodiny a usilovat o to, abychom se stali finančně nezávislými, a přitom nadále plně podporovali Její Veličenstvo královnu,“ napsal pár ve svém prohlášení na začátku roku.

Ne všechno šlo podle Harryho a Meghanina plánu a palác vydal v reakci své vlastní stanovisko, ve kterém ujistil, že pár bude vždy součástí královské rodiny. Krátce nato se manželé přestěhovali do Kanady i se synem Archiem.

O něco později se pár přestěhoval do Los Angeles, kde měl bydlet ve vile herce a producenta Tylera Perryho. Toto bydlení však bylo dočasné a Meghan oznámila, že by se velmi ráda přestěhovala do vlastního domu, pokud možno blízko své přítelkyně Winfreyové.

Během pandemie se manželé na veřejnosti objevili jen jednou, když rozváželi jídlo obyvatelům v nouzi.

Tagy: