reklama

Uvolňování pandemických opatření: Koupit si občerstvení v kině ano, jíst ho v sále ne

Ve středu v České republice přibylo 73 nových případů nemoci COVID-19, což je nejvyšší nárůst za poslední týden. Aktuálně je u nás 2 374 lidí s prokázanou nákazou. V nemocnicích je 111 pacientů, 10 ve vážném stavu. Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha by ale nové případy neměly mít vliv na uvolňování opatření, která se budou týkat například provozu divadel a kin.

reklama

Podle ředitele Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislava Duška má koronavirus u většiny nově zachycených případů mírný průběh. „Nedochází k žádnému masivnímu nárůstu hospitalizovaných,“ řekl.

Nákaza se v rámci lokálních ohnisek šíří zejména ve firmách nebo nemocnicích, koronavirus se ale šíří i v rámci sportovních utkání. Výskyt lokálních ohnisek nákazy ale na rozvolňování podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha vliv mít nebude.

Akce do 1000 účastníků od 22. června

Ještě před další vlnou uvolnění plánovanou na 22. června chce vláda zařadit další. Ta se dotkne kulturních zařízení. „Od 15. 6. bychom povolili bufety v rámci divadel a kin, ale nikoliv pojídání čehokoliv v hledišti. Tam považujeme stále velké riziko,“ sdělil Vojtěch. O týden později se pak zřejmě budou smět konat akce do tisíce účastníků. O povinnosti nosit roušku epidemiologové dál jednají.

Otázkou, kterou se teď odborníci budou také zabývat, je přesný počet pacientů, kteří zemřeli na COVID-19. Počet nakažených sice v posledních týdnech klesá, na druhou stranu výrazně poklesl i počet testů provedených za den. Podle Adama Vojtěcha už plošné testování není efektivní. Testovat se tak bude jen v ohniscích nákazy.

K tématu

Další hlavní zprávy

Vladimir Putin

Putin: Kyberútoky k dnešnímu světu patří. Navalnyj je zločinec a extremista

Putin: Kyberútoky k dnešnímu světu patří. Navalnyj je zločinec a extremista

Kybernetické útoky k dnešnímu světu patří a musíme si na ně zvyknout, prohlásil ruský prezident Vladimir Putin po schůzce se svým americkým protějškem Joem Bidenem. Ruská hlava státu dodala, že většina kyberútoků pochází právě z USA, nikoliv z Ruska, jak je podle něj často interpretováno. Putin se po summitu opřel i do předáka ruské opozice Alexeje Navalného, kterého označil za několikrát odsouzeného zločince a extremistu.

Adam Vojtěch

Vojtěch: Případy indické mutace u nás porostou jako v Británii. Je to jen otázka času

Vojtěch: Případy indické mutace u nás porostou jako v Británii. Je to jen otázka času

Česko čeká nárůst případů indické mutace jako ve Velké Británii, varoval ve středu ve Sněmovně ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO). Nechce proto unáhleně rozvolňovat protikoronavirová opatření. Reagoval tak na to, že šéf poslanců ODS Zbyněk Stanjura navrhoval jednání o zrušení stavu pandemické pohotovosti. Nelíbí se mu, že vláda zavádí opatření protiprávně.

Školy na Benešovsku ochromila norovirová infekce. Nakazily se desítky dětí
Vymodlená holčička Adina Mandlová: Herečka byla kvůli matčinu milenci roky frigidní
reklama
reklama
Klaus: Piráti jsou nejextrémnější levicová strana. Novodobí komunisté

360°

Domácí zpravodajství

Zeman vypovídal u soudu. Jednání narušil muž, vtrhl do síně a hlasitě křičel
Bílá reaguje na Soukupa kvůli albu: Nechápu to. Řekla jsem ne, ale on to stejně udělal
Novavax se již brzy přidá do rodiny schválených vakcín v EU, předpovídá Jourová
Další články
reklama
reklama