reklama

Už se to nestane, říká pořadatel slušovických dostihů o mrtvých koních na dráze

Sobotní dostihové odpoledne ve Slušovicích na Zlínsku se stalo osudné třem koním. Zlomili si nohy, a protože veterinář vyloučil možnost léčby, byli uspáni. U části veřejnosti ale vzbudila nevoli skutečnost, že těla koní ležela na závodišti až do nedělního večera. Podle pořadatele už by k takovým situacím nemělo docházet.

reklama

Jednalo se o první letošní dostihy ve Slušovicích. Tak smutnou bilanci tady ale nikdo nepamatuje. Ve dvou rovinových a v jednom překážkovém dostihu si postupně zlomili nohu hned tři koně. Následoval zásah veterináře, který koně uspal. „Bohužel únavové zlomeniny se nedají nikde na světě léčit. Ta kost je v podstatě úplně přeseknutá, kůň se nemůže postavit na nohy a žádná dlaha nebo sádra nedokáže pomoci,“ vysvětluje hlavní pořadatel slušovických dostihů Zdeněk Karlach.

K tématu

Souhlasí s ním i trenér jednoho z utracených koní Pavel Složil. Pro jeho svěřence, tříletého hřebce Waggera, to byl první a bohužel zároveň i poslední start v životě. „To je život, to se prostě někdy stává. Byla to nešťastná souhra náhod. Trať byla přitom skvěle připravená, smutný den pro celý dostihový sport,“ s lítostí komentuje Složil.

Velkou bouři nevole u části veřejnosti ale vzbudila skutečnost, že těla koní ležela na závodišti i celý následující den. Během neděle, kdy se teploty pohybovaly kolem 30 stupňů, se po závodišti procházeli někteří obyvatelé Slušovic a pohled na mrtvá zvířata je vyděsil. Byl mezi nimi i Petr Řepišťák, autor třináctiminutového videa, které na sociálních sítích rozvířilo vyhrocenou diskusi.

„Ti mrtví koně leželi přímo u chodníčku pro golfisty. Chodí tudy ale i další obyvatelé Slušovic. Já tam šel se svou malou dcerkou. A to byste měli vidět ty vyděšené pohledy. Navíc bylo vedro, těla koní už byla nafouklá a všude se šířil nesnesitelný zápach,“ nechápavě kroutil hlavou Řepišťák. „My tady nemáme lesík jako v Pardubicích, kde ty koně můžeme schovat. Lidé na dráze neměli co dělat," oponuje Zdeněk Karlach ve videu, kde najdete vyjádření obou stran.

K tématu

Tagy: smrt zvířata koně dostihy

Další hlavní zprávy

Finance

Státe, zaplať. Kvůli zajišťovacím příkazům podnikatelé vyžadují stamilionové odškodné

Státe, zaplať. Kvůli zajišťovacím příkazům podnikatelé vyžadují stamilionové odškodné

Firmy žádají náhradu škody kvůli zajišťovacím příkazům, kterými Finanční správa blokovala majetek společností podezřelých z nezaplacení daně. Jde o celkovou sumu ve výši téměř 900 milionů korun. Ta zahrnuje finanční nároky za škodu, ušlý zisk či jiné formy újmy. Zajišťovací příkazy jsou kontroverzním tématem – jedná se o mimořádný nástroj berních úřadů, jehož využívání v minulých letech značně stouplo. Řada případů skončila u soudu, který v některých kauzách rozhodl ve prospěch firem.

Partie

Nedělní Partie: Jak Praha ustála boj s pandemií? Promluví Hřib, Pospíšil a Nacher

Nedělní Partie: Jak Praha ustála boj s pandemií? Promluví Hřib, Pospíšil a Nacher

Hlavní město se pomalu zotavuje z následků koronavirové pandemie. Kde se budou shánět finance, které Prahu znovu vzkřísí? Poradí si s následky nákazy často rozhádaná pražská koalice? A jak zastupitelé řeší problémy s prostitucí? V pořadu Partie moderátorky Terezie Tománkové o tom budou debatovat primátor Zdeněk Hřib (Piráti) a zastupitelé Jiří Pospíšil (TOP 09) a Patrik Nacher (ANO).

reklama
Dva Skoti si večer zašli na jedno pivo. Ráno se probudili na španělské Ibize
Do obchodu jen s rouškou. Chorvatsko zpřísňuje opatření, v zemi je půl milionu turistů
Hlasy z noční Karviné: Strach nemáme. Pražáci, přijeďte, nejsme malomocní
reklama
reklama
Vědecké objevy v obrazech: Kokosový olej je nebezpečnější než palmový

Věda a technologie

Domácí zpravodajství

Další články
reklama
reklama