reklama

Už se to nestane, říká pořadatel slušovických dostihů o mrtvých koních na dráze

Sobotní dostihové odpoledne ve Slušovicích na Zlínsku se stalo osudné třem koním. Zlomili si nohy, a protože veterinář vyloučil možnost léčby, byli uspáni. U části veřejnosti ale vzbudila nevoli skutečnost, že těla koní ležela na závodišti až do nedělního večera. Podle pořadatele už by k takovým situacím nemělo docházet.

reklama

Jednalo se o první letošní dostihy ve Slušovicích. Tak smutnou bilanci tady ale nikdo nepamatuje. Ve dvou rovinových a v jednom překážkovém dostihu si postupně zlomili nohu hned tři koně. Následoval zásah veterináře, který koně uspal. „Bohužel únavové zlomeniny se nedají nikde na světě léčit. Ta kost je v podstatě úplně přeseknutá, kůň se nemůže postavit na nohy a žádná dlaha nebo sádra nedokáže pomoci,“ vysvětluje hlavní pořadatel slušovických dostihů Zdeněk Karlach.

K tématu

Souhlasí s ním i trenér jednoho z utracených koní Pavel Složil. Pro jeho svěřence, tříletého hřebce Waggera, to byl první a bohužel zároveň i poslední start v životě. „To je život, to se prostě někdy stává. Byla to nešťastná souhra náhod. Trať byla přitom skvěle připravená, smutný den pro celý dostihový sport,“ s lítostí komentuje Složil.

Velkou bouři nevole u části veřejnosti ale vzbudila skutečnost, že těla koní ležela na závodišti i celý následující den. Během neděle, kdy se teploty pohybovaly kolem 30 stupňů, se po závodišti procházeli někteří obyvatelé Slušovic a pohled na mrtvá zvířata je vyděsil. Byl mezi nimi i Petr Řepišťák, autor třináctiminutového videa, které na sociálních sítích rozvířilo vyhrocenou diskusi.

„Ti mrtví koně leželi přímo u chodníčku pro golfisty. Chodí tudy ale i další obyvatelé Slušovic. Já tam šel se svou malou dcerkou. A to byste měli vidět ty vyděšené pohledy. Navíc bylo vedro, těla koní už byla nafouklá a všude se šířil nesnesitelný zápach,“ nechápavě kroutil hlavou Řepišťák. „My tady nemáme lesík jako v Pardubicích, kde ty koně můžeme schovat. Lidé na dráze neměli co dělat," oponuje Zdeněk Karlach ve videu, kde najdete vyjádření obou stran.

K tématu

Tagy: smrt zvířata koně dostihy

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Další obrat vlády. Třítýdenní karanténu zkrátila o týden, novinka platila dva dny

Další obrat vlády. Třítýdenní karanténu zkrátila o týden, novinka platila dva dny

Délka karantény pro rodiny, ve kterých je někdo nakažený koronavirem a nemůže se izolovat od ostatních členů domácnosti, se zkracuje ze tří týdnů na 14 dnů. Rozhodla o tom vláda na mimořádném zasedání. Nařízení začne platit od půlnoci z úterý na středu. Jedná se přitom o jeden z dalších názorových obratů o 180°. O předchozím prodloužení na tři týdny totiž vláda rozhodla minulý týden ve čtvrtek, platilo tedy nakonec od 1. března pouhé dva dny.

Hamza: Šlesingr a Moravec se dají nahradit, mladí čeští biatlonisté mají perspektivu
Podezřelý z vyhrožování Babišovi smrtí je v Česku. Hrozí mu osm let
reklama
reklama
Bizarnosti vládních opatření: Někdo nemůže za dům, druhý má k dispozici půl Jeseníků

Nouzový stav

Domácí zpravodajství

KB s Fidoo pomáhají firmám s digitalizací jejich financí
Další články
reklama
reklama