V Česku se opět ochladilo, předpověď hlásí déšť i sněžení. Který den bude nejmrazivější?

Česko se opět probudilo do o něco chladnějšího rána, středeční nejvyšší denní teploty dosáhnou 6 až 12 °C. V průběhu týdne budou teploty nadále klesat. Český hydrometeorologický ústav předpovídá i četné srážky a ojedinělé sněžení.

Středa by podle meteorologů měla být převážně zatažená, během dne se na většině území objeví déšť nebo přeháňky. Na severozápadě a severu Čech nad 800 metrů to budou srážky smíšené nebo sněhové. „Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 9 až 5 °C, nejvyšší denní teploty mezi 6 až 12 °C,“ uvádí ČHMÚ na svém webu.

Ve čtvrtek by mělo být převážně zataženo, na většině území se objeví občasný déšť nebo přeháňky. Na horách může sněžit. Nejnižší noční teploty klesnou k 7 až 3 °C, nejvyšší denní teploty vyšplhají k 4 až 8 °C.

Také pátek bude převážně zatažený, místy se objeví sněžení nebo sněhové přeháňky. „Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 2 až −2 °C, ojediněle se může tvořit náledí. Nejvyšší denní teploty dosáhnou 2 až 6 °C,“ předpovídají meteorologové.

„V sobotu bude zataženo až oblačno, zejména v jižní polovině území očekávejte místy sněžení nebo sněhové přeháňky,“ píše ČHMÚ. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 1 až −3 °C, nejvyšší denní teploty mezi 1 až 5 °C.

neděli bude většinou oblačno, ojediněle se objeví sněhové nebo smíšené přeháňky. Nejnižší noční teploty klesnou k −1 až −6 °C, při zmenšené oblačnosti až k −8 °C, nejvyšší denní teploty dosáhnou 2 až 6 °C.

I další dny budou oblačné až zatažené, na většině území můžeme očekávat přeháňky nebo déšť. Nejnižší noční teploty se zpočátku budou pohybovat mezi −1 až −6 °C, nejvyšší denní teploty 2 až 7 °C.

Tagy:

Hlavní zprávy

Trauma z tragédie zůstalo. Dva fanoušci si vzpomněli na Hillsborough a spáchali sebevraždu
Fotbal

Trauma z tragédie zůstalo. Dva fanoušci si vzpomněli na Hillsborough a spáchali sebevraždu

Letošní finále Ligy mistrů mezi Realem Madrid a Liverpoolem začalo s více než půlhodinovým zpožděním. Někteří příznivci totiž bez lístků přelezli ploty pařížského Stade de France, takže zavládl chaos. V útrobách stadionu se mačkali lidé, ve vzduchu visel velký průšvih. Leckomu se vybavila událost z roku 1989 na Hillsborough, kde tlačenice vyústila v 97 obětí. Vzpomněli si i dva přeživší tragédie, které navrácené trauma dovedlo k sebevraždě.

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
18:13

Země EU se pomalu blíží k dohodě na dalších protiruských sankcích

17:57

Satanismus, změna pohlaví, ale i vlastenectví. Co zaznělo v třaskavém Putinově projevu?

17:38

Do pražských škol chodí 11 630 ukrajinských dětí

17:13

Britský ministr obrany navštívil Kyjev, mluvil o další podpoře Ukrajině

Účast v senátních volbách je zatím bídná. Víc lidí přitáhl jen souboj Vystrčil–Nagyová

Aktualizováno

Druhé kolo senátních voleb provází velmi slabá účast, podobně jako tomu bylo v minulosti. O něco více lidí přichází do volebních místností na Jihlavsku, kde se vede ostře sledovaný souboj mezi šéfem Senátu Milošem Vystrčilem (ODS) a kandidátkou ANO Janou Nagyovou. Celkem voliči rozhodují o 24 z 27 nových senátorů, tři byli zvoleni už minulý týden v prvním kole.

Tajemná Putinova automobilka Aurus představuje luxusní SUV. Má konkurovat Rolls-Roycu

Tajemná Putinova automobilka Aurus vydává světu další důkaz o své schopnosti konkurovat Rolls-Roycu či Maybachu. Alespoň tak to prezentuje. Obří SUV Komendant (velitel) přichází na trh v době, kdy ze strany EU, USA a dalších zemí platí vůči Rusku embargo na dovoz luxusních automobilů. Zda bude Aurus nový model skutečně schopen vyrábět a zda o něj bude mezi oligarchy zájem, je však ve hvězdách. U stávající limuzíny Senat se mu totiž dlouhodobě nedaří ani jedno.

Sledujte Partii s Kupkou a Havlíčkem: Jak výsledky voleb ovlivnila energetická krize?

Česko po volbách. Kdo s kým a proč? V nedělní Partii Terezie Tománkové budou diskutovat ministr dopravy a místopředseda ODS Martin Kupka a místopředseda Sněmovny za hnutí ANO Karel Havlíček. Ve druhé části přijde na řadu velká politická diskuse, jejími aktéry budou: místopředsedkyně KDU-ČSL Šárka Jelínková, senátor Zdeněk Hraba a poslanci Aleš Juchelka z ANO a Radim Fiala z SPD.

Vysáváte rozpočet jak pijavice a lidé nemají na energie, řekl Okamura. Lžete, reagoval Kupka

Předseda SPD Tomio Okamura se v pátek v Poslanecké sněmovně tvrdě pustil do vlády v souvislosti s navrhovanou novelou služebního zákona. Vyčítá, že zatímco lidé nemají na energie, chystá se kabinet zřídit neomezený počet politických náměstků na ministerstvech, což považuje za trafiky pro vládní spolustraníky. Ministr dopravy Martin Kupka (ODS) jeho slova označil za lži.

Rusko i Ukrajina se připravují na dlouhý konflikt. Expert popsal, jaký vliv bude mít zima

Příměří mezi Ukrajinou a Ruskem je aktuálně utopií. Oba státy se i nadále snaží posilovat své řady, pokračují v ostřelování a bojích, a k tomu zahájily přípravy na válku v příštím roce. Vyplývá to z kroků, ke kterým Moskva i Kyjev přistupují. Ukrajinci se však zároveň snaží využít převzaté iniciativy v konfliktu a tlačit na Rusy, co nejvíce to jde.

Domácí zpravodajství

„Zeman nepracuje“. Poslanci chtějí Hradu sebrat 30 milionů a podpořit protialkoholní prevenci

Seberte prezidentské kanceláři 30 milionů korun a dejte je na protidrogovou politiku. S takovým návrhem přišla skupina koaličních poslanců v čele s lidovcem Šimonem Hellerem. Konkrétně jde o sumu určenou na lesní hospodářství. Lánské lesní správě šéfuje Miloš Balák, který ovšem byl pravomocně odsouzen v souvislosti s ovlivňováním jedné ze zakázek. Zmíněných 30 milionů korun by zamířilo na protidrogovou politiku a prevenci závislosti na alkoholu.