reklama

V Česku znovu udeří vedra, varují meteorologové. Pak se přiženou bouřky

Ilustrační foto
Foto: Profimedia.cz

Česko znovu zasáhnou tropické teploty. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) platí ve středu i ve čtvrtek od poledne až do večera. V pátek pak mají udeřit bouřky, ojediněle silné.

reklama

Meteorologové zatím vydali výstrahu před vysokými teplotami na středu a čtvrtek. První platí pro Prahu, část Středočeského, Ústeckého, Jihomoravského kraje a také Českolipsko. Ve čtvrtek vedra zasáhnou většinu Jihočeského, část Středočeského, Plzeňského, Královéhradeckého, Pardubického, Jihomoravského a Zlínského kraje a také oblast Novoborska v Libereckém kraji.

/ fotografií

Odpolední teploty podle výstrahy ČHMÚ překročí tropickou hodnotu a porostou až na 32 stupňů Celsia. Odborníci varují, že tak vysoké teploty představují pro lidský organismus obrovskou zátěž a hrozí přehřátí či dehydratace.

Lidé by měli dodržovat pitný režim a pít především neslazené a nealkoholické nápoje, které je vhodné kombinovat s minerálními vodami. Zejména v poledních a odpoledních hodinách meteorologové doporučují omezit fyzickou práci nebo sportování a nepobývat na přímém slunci. Pozor byste měli dávat také na děti a zvířata a nenechávat je v zaparkovaných autech.

Vedra v Česku podle týdenní předpovědi ČHMÚ vydrží i v pátek. Večer a v noci na sobotu se ale mají objevit bouřky, které budou ojediněle silné s úhrny kolem 40 milimetrů a kroupami. Po nich se mírně ochladí, o víkendu bude 24 až 28 stupňů.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Prezidentské volby v USA 2020

Obama ostře kritizoval Trumpa: Neochrání nás, vždyť ani nedokáže ochránit sám sebe

Obama ostře kritizoval Trumpa: Neochrání nás, vždyť ani nedokáže ochránit sám sebe

Že do rozhodujícího dne amerických prezidentských voleb zbývá už jen týden a půl, připomněla i politicky rušná sobota, v níž o sobě dali vědět současný prezident Donald Trump i bývalý prezident Barack Obama. Oba tak učinili ve státě, který tradičně hraje ve volebním klání naprosto zásadní roli – na Floridě. Zatímco současný šéf Bílého domu v předčasném termínu odvolil (a pochlubil se tím, že zvolil sám sebe), ten bývalý se proti němu silně vymezil. Emocemi nabitá předvolební kampaň v nebývale rozdělených Spojených státech se blíží do svého dramatického finále. A my pro vás situaci sledujeme přímo na místě.

reklama
Většina Čechů se koronaviru bojí. Skoro polovina obyvatel se už s nemocí setkala
Ozbrojenci v Kamerunu zaútočili na školu, zabili nejméně osm dětí
reklama
reklama
Babiš: Jak nám teď lidé mohou věřit? Prymula pochybil, Zeman ho možná neodvolá

Vláda

Domácí zpravodajství

Je to komické. K porušení nařízení nedošlo, hájí ombudsman Křeček Prymulu
Pražané vzali náplavku útokem. Navzdory vládním opatřením jich stovky vyrazily na trhy
ODS, lidovci a TOP 09 se dohodli na koalici proti Babišovi. V úterý podepíší memorandum
Superpřenašeči a superimunita. Proč se nemusíte nakazit od rodiny, ale v tramvaji ano?
Další články
reklama
reklama