reklama

V domě na pražských Vinohradech zemřel kojenec. Policie zadržela jednu ženu

V jednom z bytů v Chodské ulici na Vinohradech zemřel ve středu dopoledne kojenec. Novorozeně se pokoušeli oživit záchranáři, avšak bezúspěšně. Co bylo příčinou smrti, zatím není jasné. Případem se zabývají kriminalisté z pražské mordparty, kteří zadrželi jednu osobu, konkrétně ženu.

reklama

Ve středu dopoledne vyjížděli záchranáři na pražské Vinohrady ke kojenci, který se podle hlášení nacházel v bezvědomí. „Na místo vyjela lékařská i záchranářská posádka a inspektor. Přes veškerou jejich snahu se ani po půlhodině snažení nepodařilo u miminka funkci srdce obnovit,“ popsala událost mluvčí pražských záchranářů Jana Poštová.

Zhruba od půl dvanácté prověřují okolnosti úmrtí kojence kriminalisté z pražské mordparty, kteří zadrželi jednu ženu. „S ohledem na jeho věk, rodinu a citlivost případu se k tomu nebudeme dále vyjadřovat,“ řekl pro Blesk.cz policejní mluvčí Jan Rybanský. Co bylo příčinou smrti novorozence, není jasné. Podle informací webu Blesk.cz neměl kojenec viditelná zranění.

Tagy:
Ani očkování nezaručí bezinfekčnost, řekl Prymula a zkritizoval WHO za třetí dávku vakcíny
Roman Prymula

Ani očkování nezaručí bezinfekčnost, řekl Prymula a zkritizoval WHO za třetí dávku vakcíny

Ani po očkování není zaručena bezinfekčnost. Absence vyšší hladiny protilátek ale také nutně neznamená, že jsou daní lidé zcela bezbranní, řekl epidemiolog a vakcinolog Roman Prymula v pořadu Nový den. Podle něj se zapomíná na buněčnou imunitu, která je přesnějším ukazatelem toho, jak moc se dokáže organismus bránit. Její testování je ale nákladné, dodal na CNN Prima NEWS.

Sledujte ŽIVĚ: Babiš s Havlíčkem navštívili Moravu. Jak se vzpamatovává po tornádu?
Andrej Babiš

Sledujte ŽIVĚ: Babiš s Havlíčkem navštívili Moravu. Jak se vzpamatovává po tornádu?

Premiér Andrej Babiš (ANO) a ministr průmyslu, obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO) ve čtvrtek navštívili jižní Moravu. Tu koncem června postihlo tornádo, které si vyžádalo sedm obětí. Stovkám lidí zničilo domy a desítky z nich musely být srovnány se zemí. Jak se Morava vzpamatovává? Sledujte živě v tomto článku brífink představitelů státu, který je plánovaný na 12 hodin.

Počet nakažených stále klesá. Česko je ale čtvrtou nejhorší zemí v počtu úmrtí na covid

Laboratoře ve středu potvrdily v Česku 205 nových případů nemoci COVID-19, o 11 více než před týdnem. V poslední době počty v mezitýdenním srovnání většinou klesají, naposledy stouply minulý čtvrtek. Reprodukční číslo ukazující, kolik dalších lidí nakazí jeden pozitivně testovaný, mírně vzrostlo na 0,95. Vyplynulo to z údajů zveřejněných na webu ministerstva zdravotnictví. Tuzemsko je ale čtvrtou nejhorší zemí světa, co se týká počtu úmrtí na covid.

Strojvedoucí jezdí vlakem na červenou běžně, prozradil jeden z nich

I když se to zdá neuvěřitelné, strojvedoucí běžně jezdí na červenou. V pořadu 360° to prozradil člen prezidia Federace strojvůdců David Votroubek. Přitom ve středu ráno došlo u obce Milavče mezi stanicemi Domažlice a Blížejov ke srážce vlaků pravděpodobně právě poté, co strojvedoucí jednoho z nich na červenou jel. Nehoda si vyžádala tři mrtvé.

Třetí dávka vakcíny nebude pro všechny, upozorňuje ministerstvo. Koho se má týkat?

O potřebě podání třetí dávky vakcíny se v posledních dnech hovoří stále častěji. Důvodem jsou především nejrůznější mutace nemoci COVID-19, které v řadě případů dokáží imunitu vytvořenou dvěma vpichy očkovací látky překonat. V Německu již diskuse přetavili v praxi a třetí dávku aplikují. Jakou strategii zvolí Česko? Rozhodnutí by mělo padnout do začátku školního roku. Ovlivnit by ho však mohlo středeční doporučení Světové zdravotnické organizace. Ta žádá, aby třetí dávka byla odložena v prospěch chudších zemí.

Známý český učitel a básník zemřel na postcovidový syndrom. Lékaři varují před příznaky

V důsledku postcovidového syndromu předminulý týden zemřel montessori pedagog Radek Glabazňa. Zprávu o náhlém úmrtí zveřejnila Asociace Montessori ČR, která o něm mluví jako o velmi schopném kolegovi i skvělém kamarádovi. Zanechal po sobě ženu a čtyři dcery. Postcovidový syndrom se vyznačuje depresí, úzkostí nebo třeba roztěkaností. Experti varují před tím, že ho lidé nemusí přežít nebo budou mít trvalé následky.

reklama

Domácí zpravodajství

Nové seriály i programové schéma. Prima odstartovala Hvězdnou sezónu ve velkém stylu

Skupina Prima si pro letošní podzim přichystala opravdu hvězdný program. Novinkou mezi seriály je 1. MISE, která představí výcvik dvanácti mladých lékařů určených pro nasazení do prestižního mezinárodního oddílu. Další nový počin je komediální krimiseriál Dvojka na zabití, neméně atraktivní bude i vesnická romance Hvězdy nad hlavou. Sezónu zahájila ve velkém stylu speciální tiskovou konferencí.

Dlouho tu nebudete, vzkázal gayům a lesbám Pollert. To jste lékař? podivil se Kalousek

„Nebojme se LGBT a buďme na ně milosrdní. Vždyť je to slepá vývojová větev, dlouho tu nebudou a navíc zachraňují planetu od přemnožení primátů,“ napsal na Twitteru lékař a bývalý olympionik Lukáš Pollert. Jeho prohlášení vzápětí vyprovokovalo k reakci hned několik veřejně známých osobností. „Proč máte potřebu ponižovat lidi, kteří vám nic neudělali a neohrožují vás?“ vytkl mu například bývalý předseda TOP 09 Miroslav Kalousek.

reklama