reklama

Případ znásilnění a pobodání Afgháncem má rozuzlení. Obvinili ho a jde do vazby

Hrůzný čin z Karlových Varů má své pokračování. Muže, který měl během silvestrovských oslav jednu ženu znásilnit a druhou napadnout nožem, policisté obvinili a teď půjde do vazební věznice. Podle informací CNN Prima NEWS šlo o Afghánce, který do Karlových Varů přicestoval z Německa.

reklama

Policisté obvinili třiadvacetiletého muže z pokusu o vraždu a znásilnění. Nyní půjde do vazby. Mladík původem z Afghánistánu měl v doprovodu svých dvou přátel přicestovat na novoroční oslavy z Německa. Bujaré oslavy ale pojal po svém a nožem v lázeňském lese poblíž centra Karlových Varů napadl ženu. Ta následně utekla a pomoc jí zavolali v nedaleké pivnici.

Sedmatřicetiletá žena skončila v nemocnici a musela na operaci. „Zraněná žena byla po náročné operaci odpojena od dýchacího přístroje a její stav se pomalu stabilizuje,“ uvedla v neděli mluvčí Nemocnice Karlovy Vary Markéta Singerová.

Cizinec se stihl převléci

Jen o něco později cizinec udeřil znovu, tentokrát u finančního úřadu, který je od lesa vzdálen zhruba 200 metrů. Obviněný muž podle poznatků policie ohrožoval devatenáctiletou dívku nožem a při tom po ní požadoval pohlavní styk. Dívka to odmítala a bránila se, ale po fyzickém napadení omdlela, vyplývá z vyšetřování. Podezřelý ji pak podle policie znásilnil a utekl.

„Zdravotní stav poškozené devatenáctileté dívky není život ohrožující a v současnosti již není hospitalizována,“ uvedl v neděli večer mluvčí krajské policie Jakub Kopřiva.

Policisté útočníka dopadli zhruba po hodině a půl. Muž se navíc stihl převléknout, čímž chtěl zřejmě policii zmást.

Podle některých lidí bylo jen otázkou času, než se podobný útok v německém pohraničí odehraje. Jiní zase měli zprávu o brutálním útočníkovi s afghánskými kořeny dlouho za dezinformaci a nechtěli jí uvěřit.

Zadržený cizinec se podrobil orientační dechové zkoušce na alkohol s výsledkem 1,23 promile. Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k návrhu na vzetí obviněného muže do vazby. Policie muže obvinila z pokusu o vraždu a znásilnění. Pokud bude cizinec odsouzen v České republice, hrozí mu až 18 let za mřížemi.

Tagy:

Hlavní zprávy

Začal jsem chodit, prozradil Zeman. Zkritizoval Pekarovou kvůli výroku o Orbánovi

Potěším vás, začal jsem chodit. S pomocí hole v levé ruce a bodyguardem, který mě drží za pravou ruku. V rozhovoru pro Frekvenci 1 to prozradil prezident Miloš Zeman s tím, že je nadále na vozíku, ale udělá alespoň několik kroků. Ve svém vyjádření si však neodpustil kritiku na účet předsedkyně Sněmovny Markéty Pekarové Adamové (TOP 09) kvůli jejímu výroku o Viktoru Orbánovi.

Ohlasy z fotobanky, provozovatel v Záhřebu. Hřib se pochlubil oceněním od pochybného webu

Zdeněk Hřib (Piráti) to schytal od kritiků i vtipálků poté, co se na sociálních sítích pochlubil oceněním v žebříčku nejlepších evropských primátorů. Cenu mu udělila stránka Mayors of Europe (Starostové Evropy), jejíž pozadí ale vzbuzuje nemalé pochybnosti. Není například zřejmé, kdo za ní stojí, podle databází by ji měl spravovat chorvatský neziskový think tank. Samotná stránka navíc není příliš zabezpečená a v sekci s ohlasy používá fotky lidí z fotobank. Hřib se po kritice už k ocenění nevyjádřil, reagoval pouze jeho poradce.

Konec testů. Bez očkování nebudou smět Francouzi ani do kina, ani do vlaku

Francouzský parlament v neděli schválil zákon, který znemožní neočkovaným lidem vstup do restaurací, kulturních a sportovních zařízení či dálkových dopravních spojů. Informovaly o tom zahraniční tiskové agentury. Ve Francii se nyní šíří vysoce nakažlivá koronavirová varianta omikron, za uplynulý den přibylo v této zemi se 67 miliony obyvatel 278 129 nových případů infekce.

reklama

Domácí zpravodajství

Ryby měly spálené bělmo a pěnu u úst. Rybáři vytáhli z Labe stovky mrtvých zvířat

Na Labi pod výtokem z papíren Mondi ve Štětí na Litoměřicku zaznamenali rybáři hromadný úhyn ryb, včetně trofejních kusů. Z řeky už jich vytáhli stovky kil. Přímo na místě Česká inspekce životního prostředí odebrala vzorky vody, ze kterých se bude zjišťovat, jaká látka a odkud ryby otrávila. Výsledky by měly být známé příští týden. Rybáři předpokládají, že další uhynulé kusy se nacházejí dál po proudu.

Protesty proti opatřením v Plzni: Odpůrci zaplnili půlku náměstí, demonstrovali i lékaři

Odpůrci opatření proti šíření covidu a povinného očkování vybraných profesí a lidí nad 60 let v neděli odpoledne zaplnili téměř polovinu plzeňského náměstí Republiky. Akce s názvem „Devět kroků ke svobodě. Probudíme Plzeň?“ začala před 14:00. Policie dosud nezaznamenala narušení veřejného pořádku. Akci pořádala iniciativa Chcípl PES, která organizuje demonstrace po celém Česku.

reklama