CNN Prima News Afghánistán

Afghánistán

Výpis příspěvků ke štítku „Afghánistán“

Popravě vrahů v Afghánistánu přihlížely tisíce lidí. Rodiny obětí dostaly šanci udělit milost

Tálibánské úřady ve čtvrtek veřejně popravily dva muže odsouzené za vraždu. Před davem tisíců diváků jim bojovníci hnutí prostřelili záda. Na místě byli přítomni také rodinní příslušníci odsouzených, kteří odmítli nabídku udělit vrahům milost. Od roku 2021, kdy se tálibánští teroristé v Afghánistánu opět chopili moci, v zemi platí přísný výklad muslimského práva šaría, včetně známého „oko za oko“.

Bojoval za Rusy u Bachmutu. Chtělo se mi brečet, popsal Nepálec pro CNN hrůzy „mlýnku na maso“

Ve válce, kterou proti Ukrajině rozpoutalo Rusko, zdaleka nebojují jen Slované. Moskva hojně rekrutuje i v zahraničí, mimo jiné v Nepálu. Americké CNN se podařilo získat svědectví muže, který kvůli vidině bohatého žoldu na Ukrajině nasazoval za okupanty život. Na frontu jej prý Rusové poslali jen s minimálním vybavením a po absolvování krátkého výcviku. Podle neoficiálních údajů bojuje v ruských řadách na Ukrajině až 15 tisíc Nepálců.

V Londýně to vře kvůli brutálnímu útoku žíravinou. Afghánec s podivnou minulostí stále uniká

Velkou Británií cloumá brutální útok žíravinou na matku s dětmi, k němuž došlo v Londýně. Podle policie se brutálního činu dopustil 35letý Abdul Ezedi. Podezřelý do země podle deníku Telegraph nelegálně přicestoval v roce 2016 z Afghánistánu. Po dvou neúspěšných žádostech získal azyl poté, co údajně konvertoval ke křesťanství a přimluvil se za něj kněz. Již dříve dostal podmíněný trest za sexuální násilí. Konzervativní britští politici volají po zpřísnění imigrace i deportacích přistěhovaleckých kriminálníků. Policie po domnělém pachateli marně pátrá.

V Afghánistánu se zřítilo soukromé letadlo mířící do Moskvy. Čtyři lidé přežili

Čtyři lidé přežili havárii ruského soukromého letadla, které se v sobotu zřítilo v odlehlé horské oblasti v provincii Badachšán na severovýchodě Afghánistánu, osud dalších dvou se upřesňuje. Uvedly to tiskové agentury s odvoláním na místní úřady a ruskou federální agenturu pro leteckou dopravu Rosaviacija. Stroj mířil z Thajska s mezipřistáním v Indii do Ruska, na palubě bylo šest lidí. Do oblasti havárie afghánské úřady vyslaly záchranné týmy.

Harry se v novém dokumentu opět obul do své rodiny. Dělá chybu, neví, co chce, říká Svoboda

Nový dokument prince Harryho se soustředí hlavně na sportovní událost Invictus Games, přesto si neodpustil rýpnutí do královské rodiny, od které se mu prý nedostalo dostatečné podpory po jeho návratu z Afghánistánu. Podle bývalého ministra zahraničních věcí Cyrila Svobody se jedná zejména o marketingový tah, ale i o projev slabosti. Totéž si myslí i historik Martin Kovář. Jak uvedl pro CNN Prima NEWS, vévoda ze Sussexu si díky tomu snadno přišel na desítky milionů dolarů.