Brit strávil v kómatu 6 týdnů, lékaři mu nedávali šanci na přežití. Teď se bude ženit

Brit Victor McCleary (57) se nakazil koronavirem a upadl do kómatu. V tom strávil šest týdnů. Lékaři ho připojili na přístroje a jeho příbuzným oznámili, že v zázrak doufat nemají. K tomu ale ve výsledku došlo – muž se po dlouhých týdnech probral a sám byl překvapen, jak v zrcadle vypadá. Koronavirus se na něm podepsal, zhubl o 38 kilogramů.

Sedmapadesátiletý Brit Victor McCleary se po dlouhých týdnech v nemocnici zotavil z koronaviru, který způsobuje nemoc COVID-19. Nejprve byl v domácí karanténě i se svou snoubenkou Helen Maddenovou (55). O týden později ale musel být převezen do nemocnice, protože se mu značně přitížilo. Podle deníku Daily Mail nedokázal sám jíst ani dýchat a upadl do kómatu.

Lékaři, kteří ho napojili na plicní ventilaci a umělou výživu, jeho nejbližším i přátelům řekli, aby se s Victorom začali loučit. Existovala totiž minimální šance, že přežije.

Po šesti týdnech se však McCleary probral. V nemocnici strávil 65 dní, v průběhu nichž zhubl o téměř 40 kilogramů. Při pohledu do zrcadla se prý Victor málem nepoznal. „Pamatuji si, když jsem se na sebe podíval do zrcadla a pochopil, že jsem měl autonehodu. Bylo to jako by mi někdo ukradl vlastní tělo. Viděl jsem jen kost a kůži. Než jsem se nakazil, byl jsem chlap, samé svaly,“ uvedl původně 95kilový stavař.

Druhá šance

Brit se musel znovu naučit chodit, než ho propustili z nemocnice. Před odchodem do domácí péče poděkoval všem, kteří se o něj v nemocnici starali. „Udělali pro mě vše, díky nim jsem naživu,“ řekl McCleary. „Od smrti ho dělilo jen velmi málo. Jeho uzdravení je zázrak,“ konstatovali lékaři.

McCleary také dodal, že si nejprve myslel, že koronavirus je něco jako chřipka, a podcenil ho. Nyní doufá, že si lidé už uvědomují jeho nebezpečí. „Poprvé jsem o nemoci slyšel někdy na začátku března. Upřímně, moc jsem se toho nebál, nedošlo mi, že je to skutečně nebezpečné. Pak jsem to chytil, nebyl jsem nemocný 17 let. Dusil jsem se, bylo mi mdlo a horečka mi vylétla na 42 stupňů,“ popsal McCleary průběh nemoci.

Tagy: