reklama

V hurikánem zasažené Louisianě hoří chemička. Úřady doporučují nevycházet ven

Ve městě Lake Charles ve státě Louisiana, kterým se prohnal hurikán Laura, byl při požáru hlášen únik chemikálií. Úřady státu ležícího na jihu USA kolem půl jedenácté ráno na nebezpečnou situaci upozornily obyvatele. Doporučily jim ukrýt se až do odvolání tam, kde se právě nacházejí. Informovala o tom americká média.

reklama

Guvernér státu Louisiana John Bel Edwards na Twitteru napsal: „Chemický požár vypukl v oblastech Westlake, Moss Bluf, Sulphur. Pokud se nacházíte v těchto místech, až do odvolání se schovejte, zavřete dveře a okna a vypněte klimatizaci. Zůstaňte doma a počkejte na další pokyny zásahových jednotek.“

Na videu a fotkách z místa požáru je vidět obrovský mrak, který se vznáší nad chemičkou a celým okolím.

Toxiny se podle informací, které nyní kolují na sociálních sítích, vznášejí i nad dálnicí I-10, která spojuje jižní státy od Floridy po Kalifornii.

Louisiana se také od čtvrtečního brzkého rána potýká s hurikánem Laura, který způsobil záplavy, výpadky proudu a poničil řadu domů. Zemřely už nejméně čtyři osoby, které zasáhly popadané stromy. Požár v chemičce podle amerických médií pravděpodobně rovněž souvisí s řáděním živlu, který se oblastí prohnal.

Tagy:
chemická továrna Louisiana požár toxiny USA

Hlavní zprávy

Komentátoři: Janeček si kandidaturou futruje ego. Kalousek se snaží dostat do Senátu
360°

Komentátoři: Janeček si kandidaturou futruje ego. Kalousek se snaží dostat do Senátu

Mnozí adepti, kteří usilují o post prezidenta, nemají šanci, ale chtějí se zviditelnit. Na tom se ve vysílání CNN Prima NEWS shodli komentátoři Petr Honzejk a Petr Kamberský. Miliardář Karel Janeček podle nich oznámil kandidaturu včas, avšak spíše než touha po triumfu je důvodem podle nich jen „futrování ega“. Možná kandidatura bývalého předsedy TOP 09 Miroslava Kalouska je promyšlenější a má mu otevřít cestu do Senátu.

Sledujte ŽIVĚ Partii s Blažkem a Benešovou: Jak by řešili kauzu Vlasty Parkanové?

Změní českou justici případ bývalé ministryně Vlasty Parkanové? Na otázku budou hledat odpovědi hosté Partie Terezie Tománkové ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) a jeho předchůdkyně ve vládě Marie Benešová (za ANO). Následovat bude velká diskuse o testování, očkování a nových protipandemických opatřeních, které se zúčastní hned několik zástupců různých politických stran. Pořad můžete sledovat v neděli od 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

To si Štrasburk za rámeček nedá. Právníci a politici cupují verdikt v kauze Michalákové

Verdikt Evropského soudu pro lidská práva v kauze Evy Michalákové vyvolal vlnu překvapení, rozhořčení i mrzení. Politici například zmiňují, že se evropská justice nezabývala klíčovými poznatky, které hrály ve prospěch české matky. Podobně se vyjádřili i někteří právníci. Česká Kancelář vládního zmocněnce ve svém stanovisku naopak uvedla, že Michaláková neměla podat stížnost za své děti, protože s nimi byla ve střetu zájmů.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama