reklama

V hurikánem zasažené Louisianě hoří chemička. Úřady doporučují nevycházet ven

Ve městě Lake Charles ve státě Louisiana, kterým se prohnal hurikán Laura, byl při požáru hlášen únik chemikálií. Úřady státu ležícího na jihu USA kolem půl jedenácté ráno na nebezpečnou situaci upozornily obyvatele. Doporučily jim ukrýt se až do odvolání tam, kde se právě nacházejí. Informovala o tom americká média.

reklama

Guvernér státu Louisiana John Bel Edwards na Twitteru napsal: „Chemický požár vypukl v oblastech Westlake, Moss Bluf, Sulphur. Pokud se nacházíte v těchto místech, až do odvolání se schovejte, zavřete dveře a okna a vypněte klimatizaci. Zůstaňte doma a počkejte na další pokyny zásahových jednotek.“

Na videu a fotkách z místa požáru je vidět obrovský mrak, který se vznáší nad chemičkou a celým okolím.

Toxiny se podle informací, které nyní kolují na sociálních sítích, vznášejí i nad dálnicí I-10, která spojuje jižní státy od Floridy po Kalifornii.

Louisiana se také od čtvrtečního brzkého rána potýká s hurikánem Laura, který způsobil záplavy, výpadky proudu a poničil řadu domů. Zemřely už nejméně čtyři osoby, které zasáhly popadané stromy. Požár v chemičce podle amerických médií pravděpodobně rovněž souvisí s řáděním živlu, který se oblastí prohnal.

K tématu

Tagy: chemická továrna Louisiana požár toxiny USA

Další hlavní zprávy

Politika

Netolický: Hamáček mi o konci v dozorčí radě nic neřekl. Zavolal mi Kuba z ODS

Netolický: Hamáček mi o konci v dozorčí radě nic neřekl. Zavolal mi Kuba z ODS

V ČSSD je dusno. Místo toho, aby se pardubický hejtman Martin Netolický (ČSSD) o svém konci v dozorčí radě České pošty dozvěděl od ministra vnitra a svého stranického šéfa Jana Hamáčka, musel mu informaci zavolat jihočeský hejtman a šéf asociace krajů Martin Kuba z ODS. Podle Netolického může jeho odvolání souviset s výroky o cestě Hamáčka do Moskvy.

Izrael

Střety u jeruzalémské mešity Al-Aksá: Zraněno bylo 163 Palestinců a šest policistů

Střety u jeruzalémské mešity Al-Aksá: Zraněno bylo 163 Palestinců a šest policistů

Nejméně 163 Palestinců a šest izraelských policistů bylo v pátek zraněno při večerních střetech u jeruzalémské mešity Al-Aksá. S odvoláním na palestinské zdravotníky a izraelskou policii o tom napsala agentura Reuters. Střety přichází v době zvýšeného napětí kvůli možnému nucenému vystěhování několika palestinských rodin z jejich domovů ve východním Jeruzalémě.

Nové informace k útoku v Chabrech: V domě bylo další dítě, pobodaná matka přišla o oko
Obětí covidu ve světě je zřejmě dvojnásobek. Výsledky studie se týkají i Česka
Bém: Jed z ropuchy byl fenomenální zážitek, charismatičtí politici skoro vymřeli
reklama
reklama
Z každé operace musíte mít respekt, rutina neznamená fušerství, říká Pirk

360°

Domácí zpravodajství

Komentátoři: Další příšerný omyl Janka Kroupy. Hamáček se do toho ale uvrtal trochu sám
Další články
reklama
reklama