reklama

Ostravská zoo nabídla vstup zdarma. Obrovský nápor návštěvníků vůbec nezvládá

Moravskoslezský kraj se rozhodl, že návštěvníkům ostravské zoo nabídne vstupné zdarma. Vstupní branou jich tak každý den proudí několik tisíc. Jenže na takový nápor není zoologická zahrada připravená a nedaří se jí uhlídat neukázněné návštěvníky. Ti proti předpisům krmí zvířata, nebo k nim vstupují do ohrad. Někteří se dokonce pokusili ukrást kůzle.

reklama

U klecí, voliér nebo i volných výběhů se tísní desítky až stovky lidí. Terčem zlodějů se stal výběh s kůzlaty. Jedno z nich se prý pokusila propašovat ven v batohu skupina zlodějů. Zoufale mečící mládě ale zaslechli chovatelé, kteří krádeži zabránili. „Někteří mají pocit, že ta zvířata tady jsou hračky a že si s nimi mohou dělat, co chtějí, třeba je zvedat, případně odnést,“ sdělila tisková mluvčí zoo Šárka Nováková.

Dobrá vůle dlážděná dobrými úmysly končívá v pekle

Počet návštěvníků v ostravské zoo významně vzrostl zvláště poté, co je od začátku září vstup zdarma. Akci dotuje Moravskoslezský kraj, který chce do zoologické zahrady nalákat lidi a kompenzovat jí tak ztráty za jarní měsíce, kdy musela být 43 dnů zavřená. Nyní je však zoo naopak přeplněná a zvířata jsou v ohrožení. „Bohužel, je to tak. Každá dobrá vůle, která je dlážděna dobrými úmysly, končí v pekle,“ okomentoval situaci krajský hejtman Ivo Vondrák.

„Lidé mají tendenci ta zvířata krmit, anebo se jich dotýkat a hladit je, což je samozřejmě zakázané. Prosíme lidi o dodržování pravidel,“ dodala mluvčí.

Loni v září přišlo do ostravské zoo přibližně 40 tisíc návštěvníků. Letos jich už bylo 100 tisíc, a to ještě není tento měsíc u konce. Ošetřovatelé velký nápor lidí zvládají těžko, vedení dokonce hledá dobrovolníky, kteří pomůžou zvířata před neukázněnými návštěvníky chránit.

K tématu

Další hlavní zprávy

Školství

Škola v přírodě jako boj proti koronaviru. Prymula podporuje oddělení dětí od rodičů

Škola v přírodě jako boj proti koronaviru. Prymula podporuje oddělení dětí od rodičů

Vláda reálně uvažuje o tom, že by se děti v listopadu odvezly na školy v přírodě. V pondělí to na tiskové konferenci na dotaz CNN Prima NEWS uvedl ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO). S návrhem na improvizované školy v přírodě přišli minulý týden zástupci odborů a v tomto týdnu by měli podrobnosti ministrům představit. Jde podle nich o variantu, jak bojovat proti šíření koronaviru a nenakazit rodiče. Dopad do rozpočtu by byl podle odborů až dvě miliardy korun. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) dodala, že děti jsou velká priorita a bude o tom jednat.

Domácí

Vláda z nás dělá voly, říká ekonom Sedláček. Poprvé za 30 let „ryjeme držkou v zemi“

Vláda z nás dělá voly, říká ekonom Sedláček. Poprvé za 30 let „ryjeme držkou v zemi“

Nemůžeme spoléhat na politiky, protože se řídí jinou logikou, než co nejlépe pečovat o své občany. Ekonom a bývalý poradce prezidenta Václava Havla Tomáš Sedláček se na Facebooku opřel do vlády a jejího řešení koronavirové situace v Česku. Mimo jiné naši zemi srovnal se sousedním Slovenskem, které se podle něj dokázalo z předešlých ekonomických nebo politických krizí vymanit a v současnosti je na tom v mnoha ohledech lépe než Česko. To prý poprvé za 30 let poznává, jaké to je „rýt tak trošku držkou v zemi“.

reklama
Nezničitelného Ibrahimovice COVID-19 nepřibrzdil a stále řádí. Milán má Boha, řekl Švéd
Vlci ztrácejí přirozenou plachost, útoků přibývá. Chovatel přišel za noc o 20 ovcí
Děti mohou z kojeneckých lahví polykat miliony mikroplastů denně, upozorňují vědci
Zadržený Berbr rezignoval na všechny své funkce ve fotbale. Končí také Chovanec
reklama
reklama
Hooligans: Odmítáme rozpoutání násilí po demonstraci. Střety vyprovokovala policie, tvrdí

Domácí

Domácí zpravodajství

Pod vlivem pervitinu dceru ubodala nůžkami a schovala do pračky. Žena si odpyká vysoký trest
Další články
reklama
reklama