reklama

Ostravská zoo nabídla vstup zdarma. Obrovský nápor návštěvníků vůbec nezvládá

Moravskoslezský kraj se rozhodl, že návštěvníkům ostravské zoo nabídne vstupné zdarma. Vstupní branou jich tak každý den proudí několik tisíc. Jenže na takový nápor není zoologická zahrada připravená a nedaří se jí uhlídat neukázněné návštěvníky. Ti proti předpisům krmí zvířata, nebo k nim vstupují do ohrad. Někteří se dokonce pokusili ukrást kůzle.

reklama

U klecí, voliér nebo i volných výběhů se tísní desítky až stovky lidí. Terčem zlodějů se stal výběh s kůzlaty. Jedno z nich se prý pokusila propašovat ven v batohu skupina zlodějů. Zoufale mečící mládě ale zaslechli chovatelé, kteří krádeži zabránili. „Někteří mají pocit, že ta zvířata tady jsou hračky a že si s nimi mohou dělat, co chtějí, třeba je zvedat, případně odnést,“ sdělila tisková mluvčí zoo Šárka Nováková.

Dobrá vůle dlážděná dobrými úmysly končívá v pekle

Počet návštěvníků v ostravské zoo významně vzrostl zvláště poté, co je od začátku září vstup zdarma. Akci dotuje Moravskoslezský kraj, který chce do zoologické zahrady nalákat lidi a kompenzovat jí tak ztráty za jarní měsíce, kdy musela být 43 dnů zavřená. Nyní je však zoo naopak přeplněná a zvířata jsou v ohrožení. „Bohužel, je to tak. Každá dobrá vůle, která je dlážděna dobrými úmysly, končí v pekle,“ okomentoval situaci krajský hejtman Ivo Vondrák.

„Lidé mají tendenci ta zvířata krmit, anebo se jich dotýkat a hladit je, což je samozřejmě zakázané. Prosíme lidi o dodržování pravidel,“ dodala mluvčí.

Loni v září přišlo do ostravské zoo přibližně 40 tisíc návštěvníků. Letos jich už bylo 100 tisíc, a to ještě není tento měsíc u konce. Ošetřovatelé velký nápor lidí zvládají těžko, vedení dokonce hledá dobrovolníky, kteří pomůžou zvířata před neukázněnými návštěvníky chránit.

K tématu

Další hlavní zprávy

Německo mírní cestovní omezení. S negativním testem už Češi nemusí do karantény
Vrána o ztrátě manželky: Nedělá mi problém se o tom bavit. Ale občas mě to semele
Rodinná oslava jako ohnisko zmutovaného viru. Na Opavsku skončilo 25 lidí v karanténě
reklama
reklama
Kde udělali soudruzi z Hradu chybu? Sociální sítě zaplavily vtipy na kelímkovou pietu

Sociální sítě

Domácí zpravodajství

Americká armáda projede Českem. Přesun tří konvojů bude trvat několik dní
Počty nakažených rapidně klesají. V úterý bylo o 740 případů méně než před týdnem
Fotka kosí rodinky zvítězila v Czech Nature Photo. Vznikla na toaletě, říká autor
Zahrádky bez wifi zůstanou. Zabrání to šíření viru, vzkazuje ministerstvo
Další články
reklama
reklama