CNN Prima News návštěvníci

návštěvníci

Výpis příspěvků ke štítku „návštěvníci“

OBRAZEM: Božský zázrak, žasnou lidé. Pohled na „posvátné vodopády“ bere dech

Pravděpodobně jste o nich nikdy neslyšeli. Vodopády Kalandula jsou podle většiny návštěvníků – kteří se rozhodnou osobně prozkoumávat krásy střední Afriky – zázrakem od boha. Mnozí se na moment, kdy stanou u čtyřsetmetrových vodopádů, dopředu připravují. Přesto se shodují, že toto „posvátné“ místo předčí očekávání a označují ho za „skrytý poklad Angoly“.

Dopravní kolaps u olomoucké zoo. Parkoviště praskají ve švech, v Praze je situace podobná

Parkoviště u olomoucké zoologické zahrady na Svatém Kopečku v sobotu přeplnila auta návštěvníků. Policie proto příjezd k zoo uzavřela a vozidla odklání. S podobnou situací lze počítat i v následujících dnech, kdy bude pokračovat prodloužený velikonoční víkend. Uvedla to policejní mluvčí Miluše Zajícová. Podobná situace nastala i u pražské zoo.

Dechberoucí hra rampouchů na Rokycansku: Mráz proměnil historický mlýn v ledové království

Vodní hamr v Dobřívě na Rokycansku se na pár týdnů změnil v ledové království. Silný mráz totiž proměnil vodu kapající mezerami v dřevěných vantrocích nad čtyřmi vodními koly v obří rampouchy a stékající voda měnící se v led obalila i samotná dřevěná kola a jejich hřídele. O zajímavém přírodním úkazu píše web Mladá fronta DNES.

Vánoční strom rozzářil Staroměstské náměstí. Letos je v duchu filmu Tři oříšky pro Popelku

Na Staroměstském náměstí se v sobotu v 16:30 rozzářil vánoční smrk původem z Českolipska. Již během dne zde bylo mnoho lidí a v době, kdy se strom rozsvítil, bylo náměstí zcela plné návštěvníků a turistů. Smrk osvítilo osm kilometrů světelných kabelů a nabízí každou hodinu světelnou animaci na hudbu z filmu Tři oříšky pro Popelku. Strom ozdobilo 350 vánočních koulí v červené, žluté a zlaté barvě a 60 vánočních hvězd, které vytiskla 3D tiskárna z recyklovatelného plastu. Generálka rozsvícení stromu se uskutečnila již v pátek.

Záběry hrůzy: Návštěvníky kanadského lunaparku uvěznila atrakce. Zůstali viset hlavou dolů

Místo adrenalinu a zábavy děs a trauma. Nešťastně skončila pro návštěvníky kanadského zábavního parku Canada’s Wonderland jejich sobotní jízda na kyvadlové atrakci zvané „Dřevorubcova houpající se sekera“. Obří konstrukce se zasekla v okamžiku, kdy byli otočení hlavou dolů. Momenty hrůzy zachycené na videu trvaly nekonečné desítky minut, během kterých lidé panikařili, a někdo dokonce zvracel. Píše o tom New York Post s tím, že dva návštěvníci utrpěli zranění. Zábavní park jim poskytl zdravotní péči a ujistil, že bezpečnost zákazníků je na prvním místě, píše americký zpravodajský web.

Agrese a vulgarity na koupališti. Děčín najme bezpečnostní službu, zvažuje i další rázné kroky

Zaměstnanci aquaparku v Děčíně čelí v poslední době čím dál častěji agresivnímu a vulgárnímu chování ze strany některých návštěvníků. Zřizovatel rekreačního zařízení, město Děčín, se rozhodl zaujmout razantní postoj. Hodlá si najmout bezpečnostní agenturu, která bude dohlížet na chování návštěvníků. V případě porušení návštěvního řádu hrozí město až desetitisícovou pokutou a zákazem vstupu do areálu až na jeden rok.

Nasadit úsměv a zapózovat? Šokující, zuří lidé. Snímek turistky z Osvětimi je pobouřil

Ačkoliv v koncentračním táboře v Osvětimi zemřelo více než milion lidí, najdou se tací, kteří se u tragického památníku v Polsku dokážou usmívat. Jednu z turistek pózující za slunného dne před Březinkou na kolejích – na jejichž konci našly statisíce lidí smrt – zachytila šokovaná britská producentka. Snímek sdílela na sociálních sítích, lidé nyní neúctu či hloupost dotyčné odsuzují.

Smutná zpráva z pražské zoo: Zemřelo nejmladší slůně, Amalee podlehla zákeřné nemoci

O tragickou zprávu se v pátek 27. ledna na sociálních sítích podělil ředitel pražské zoo Miroslav Bobek. Nejmladší slůně Amalee, které by v květnu oslavilo tři roky, podlehlo onemocnění zvanému sloní herpes. Zákeřná nemoc má rychlý průběh, nedokáže jej zastavit ani okamžitá léčba. Chovatelé jsou zdrceni. V roce 2016 stejnému onemocnění podlehla i samička Sumitra v Ostravě.