reklama

V souvislosti s ohniskem na Dole Darkov přibylo devět nakažených

Situace na dole Darkov na Karvinsku, kde se před dvěma týdny začala mezi horníky velmi rychle šířit nákaza koronavirem, se podle krizového štábu začíná pomalu stabilizovat. K dnešnímu dni mají hygienici 356 pozitivních testů. Nákaza se ale šíří v rodinách.

reklama

V souvislosti s ohniskem nákazy COVID-19 na Dole Darkov společnosti OKD v Karviné přibylo od neděle devět nakažených – sedm zaměstnanců a dva příbuzní. Pozitivně testováno tam bylo celkem 356 lidí. Mimo ohnisko v Darkově byl v pondělí v Moravskoslezském kraji hlášen jeden pozitivní pacient. Vyplývá to z informací, které dnes zveřejnila Krajská hygienická stanice v Ostravě.

Mezi pozitivně testovanými je tak 236 zaměstnanců Dolu Darkov, včetně 12 pendlerů, a 114 jejich příbuzných. Šest pozitivně testovaných jsou osoby z jiných firem, které na dole provádějí například údržbu.

K tématu

Hygienici dnes v OKD zahájili kontrolu protiepidemických opatření na dolech ČSM-Jih a ČSM-Sever. „Kontrola byla zaměřena na dodržování podmínek vstupního filtru, nošení ochranných pomůcek a zajištění prostorové dezinfekce ploch a povrchů. Nařízená opatření jsou dodržována,“ uvedli hygienici.

Na Dole Darkov začne v úterý druhá etapa plošného testování zaměstnanců, první část se bude týkat asi 250 lidí. Testování má ověřit, zda se nemoc později neprojevila u pracovníků, jejichž vzorky byly při prvních testech negativní.

V dolech pokračují zpřísněná opatření. Na Dole Darkov se stále netěží a dělají se tam jenom nezbytné práce pro zajištění bezpečného chodu dolu.

Kvůli nákaze na Dole Darkov hygienici minulý týden nařídili i zvýšenou dezinfekci měst a obcí na Karvinsku. Opatření má zabránit masivnímu rozšíření nákazy. Kvůli nakažené zaměstnankyni, která je příbuznou zaměstnance OKD, musela radnice v Bohumíně uzavřít odbor dopravy. V Orlové zase onemocněla studentka posledního ročníku gymnázia, jejím spolužákům kvůli karanténě hrozil odklad maturity, nakonec ale zkoušky složí v samostatné budově.

Další hlavní zprávy

reklama
Jana Husa mohl zachránit knihtisk, ten ale přišel až 40 let po jeho upálení
Slovinsko od úterý vrací ČR mezi bezpečné země. Výjimkou je Moravskoslezský kraj
Opilá a zdrogovaná řidička zabila při nehodě policistu, další dva jsou těžce zranění
reklama
reklama
Je vaše dovolená ohrožena kvůli koroně? Horníci za to nemůžou. Selhal stát

Názory

Domácí zpravodajství

Přes týden nás čeká polojasno a teploty do 25 stupňů. V pátek přijdou bouřky
Další články
reklama
reklama