reklama

V souvislosti s ohniskem na Dole Darkov přibylo devět nakažených

Situace na dole Darkov na Karvinsku, kde se před dvěma týdny začala mezi horníky velmi rychle šířit nákaza koronavirem, se podle krizového štábu začíná pomalu stabilizovat. K dnešnímu dni mají hygienici 356 pozitivních testů. Nákaza se ale šíří v rodinách.

reklama

V souvislosti s ohniskem nákazy COVID-19 na Dole Darkov společnosti OKD v Karviné přibylo od neděle devět nakažených – sedm zaměstnanců a dva příbuzní. Pozitivně testováno tam bylo celkem 356 lidí. Mimo ohnisko v Darkově byl v pondělí v Moravskoslezském kraji hlášen jeden pozitivní pacient. Vyplývá to z informací, které dnes zveřejnila Krajská hygienická stanice v Ostravě.

Mezi pozitivně testovanými je tak 236 zaměstnanců Dolu Darkov, včetně 12 pendlerů, a 114 jejich příbuzných. Šest pozitivně testovaných jsou osoby z jiných firem, které na dole provádějí například údržbu.

K tématu

Hygienici dnes v OKD zahájili kontrolu protiepidemických opatření na dolech ČSM-Jih a ČSM-Sever. „Kontrola byla zaměřena na dodržování podmínek vstupního filtru, nošení ochranných pomůcek a zajištění prostorové dezinfekce ploch a povrchů. Nařízená opatření jsou dodržována,“ uvedli hygienici.

Na Dole Darkov začne v úterý druhá etapa plošného testování zaměstnanců, první část se bude týkat asi 250 lidí. Testování má ověřit, zda se nemoc později neprojevila u pracovníků, jejichž vzorky byly při prvních testech negativní.

V dolech pokračují zpřísněná opatření. Na Dole Darkov se stále netěží a dělají se tam jenom nezbytné práce pro zajištění bezpečného chodu dolu.

Kvůli nákaze na Dole Darkov hygienici minulý týden nařídili i zvýšenou dezinfekci měst a obcí na Karvinsku. Opatření má zabránit masivnímu rozšíření nákazy. Kvůli nakažené zaměstnankyni, která je příbuznou zaměstnance OKD, musela radnice v Bohumíně uzavřít odbor dopravy. V Orlové zase onemocněla studentka posledního ročníku gymnázia, jejím spolužákům kvůli karanténě hrozil odklad maturity, nakonec ale zkoušky složí v samostatné budově.

Další hlavní zprávy

Interview

Hamza: Šlesingr a Moravec se dají nahradit, mladí čeští biatlonisté mají perspektivu

Hamza: Šlesingr a Moravec se dají nahradit, mladí čeští biatlonisté mají perspektivu

Mladí čeští biatlonisté a biatlonistky mají perspektivu. Šéf českého biatlonu Jiří Hamza se o populárním tuzemském sportu rozmluvil v pořadu Interview na CNN Prima NEWS. Markétu Davidovou, která si z mistrovství světa ve slovinské Pokljuce odvezla zlatou medaili, přirovnal ke Gabriele Soukalové. Mladí biatlonisté narozeni na přelomu století by podle něj zase mohli nahradit Ondřeje Moravce a Michala Šlesingra.

Podezřelý z vyhrožování Babišovi smrtí je v Česku. Hrozí mu osm let
reklama
reklama
Bizarnosti vládních opatření: Někdo nemůže za dům, druhý má k dispozici půl Jeseníků

Nouzový stav

Domácí zpravodajství

KB s Fidoo pomáhají firmám s digitalizací jejich financí
Očkování proti covidu každý rok, vzkazují praktici. Protilátky nemusí vydržet
Další články
reklama
reklama