Václav málem odjel za japonským císařem v papučích. Dagmar Havlová vzpomíná na manžela

Dagmar Havlová

Je tomu už deset let, co nás opustil první polistopadový prezident a první hlava státu samostatné české republiky Václav Havel. Bývalá první dáma Dagmar Havlová v něm však ztratila i manžela. Pro CNN Prima NEWS na něj několik dní po výročí úmrtí zavzpomínala a připojila i historku o exprezidentově pověstné roztržitosti.

Bývalá první dáma zavzpomínala na to, kterak se svým manželem fungovala. „Byli jsme zvláštně naladěni na stejnou strunu a měli jsme mezi sebou telepatické spojení. To se projevovalo v tom, že když já jsem mu chtěla zavolat, tak on najednou volal mně nebo se objevil ve dveřích,“ říká v rozhovoru pro CNN Prima NEWS Havlová.

Prozradila také, že s Václavem Havlem měli téměř vždy stejný názor, a to ve všech tématech. „Ať už se jedná o umění, politiku či lidi. Akorát on si nesmírně vážil mé intuice, kterou mám silně vyvinutou, a mé pozorovací schopnosti. Jako herečka je musím mít od narození a navíc je mám vypěstované,“ pokračuje bývalá první dáma.

To se podle ní mnohdy nepozdávalo jiným, ale její manžel za ni byl rád. Havlová dodává, že si naprosto důvěřovali a rovněž se spolu ve velkém nasmáli.

Havel byl ale mimo jiné znám svou roztržitostí. To potvrzuje i jeho druhá manželka. „Vždycky mě zaráží a mrzí, že se o tuto vlastnost opírají veškeré dokumenty a historky a neopírají se o to, jak byl velmi vážený v cizině a jak byl přijímán hlavami států a panovníky,“ komentuje herečka.

I ona ale připojila historku, která tuto Havlovu vlastnost dokládá. „Přiletěl sem na státní návštěvu (japonský) císařský pár, což je neobvyklé. Byli tu poprvé, takže to vyžadovalo smoking a u mě velkou večerní róbu. Václav mi říká: ‚Pojď, ať tam nepřijdeme pozdě. Jsme hostitelé, musíme tam být první.’ A Vašek vychází, já zamykám, a najednou jsem si všimla, že jde v papučích,“ dodala se smíchem Havlová.

Tagy: