reklama

Václav málem odjel za japonským císařem v papučích. Dagmar Havlová vzpomíná na manžela

Je tomu už deset let, co nás opustil první polistopadový prezident a první hlava státu samostatné české republiky Václav Havel. Bývalá první dáma Dagmar Havlová v něm však ztratila i manžela. Pro CNN Prima NEWS na něj několik dní po výročí úmrtí zavzpomínala a připojila i historku o exprezidentově pověstné roztržitosti.

reklama

Bývalá první dáma zavzpomínala na to, kterak se svým manželem fungovala. „Byli jsme zvláštně naladěni na stejnou strunu a měli jsme mezi sebou telepatické spojení. To se projevovalo v tom, že když já jsem mu chtěla zavolat, tak on najednou volal mně nebo se objevil ve dveřích,“ říká v rozhovoru pro CNN Prima NEWS Havlová.

Prozradila také, že s Václavem Havlem měli téměř vždy stejný názor, a to ve všech tématech. „Ať už se jedná o umění, politiku či lidi. Akorát on si nesmírně vážil mé intuice, kterou mám silně vyvinutou, a mé pozorovací schopnosti. Jako herečka je musím mít od narození a navíc je mám vypěstované,“ pokračuje bývalá první dáma.

To se podle ní mnohdy nepozdávalo jiným, ale její manžel za ni byl rád. Havlová dodává, že si naprosto důvěřovali a rovněž se spolu ve velkém nasmáli.

Havel byl ale mimo jiné znám svou roztržitostí. To potvrzuje i jeho druhá manželka. „Vždycky mě zaráží a mrzí, že se o tuto vlastnost opírají veškeré dokumenty a historky a neopírají se o to, jak byl velmi vážený v cizině a jak byl přijímán hlavami států a panovníky,“ komentuje herečka.

I ona ale připojila historku, která tuto Havlovu vlastnost dokládá. „Přiletěl sem na státní návštěvu (japonský) císařský pár, což je neobvyklé. Byli tu poprvé, takže to vyžadovalo smoking a u mě velkou večerní róbu. Václav mi říká: ‚Pojď, ať tam nepřijdeme pozdě. Jsme hostitelé, musíme tam být první.’ A Vašek vychází, já zamykám, a najednou jsem si všimla, že jde v papučích,“ dodala se smíchem Havlová.

Tagy:

Hlavní zprávy

Stanjura: Na penze a platy učitelů letos nesáhneme, zkrotit mandatorní výdaje ale musíme
Finance

Stanjura: Na penze a platy učitelů letos nesáhneme, zkrotit mandatorní výdaje ale musíme

Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) de facto odmítá výsledky studie think-tanku IDEA, která mu vymezuje jen velmi malý prostor k hledání úspor ve výdajích státu. Pokud tedy vláda nebude chtít omezit výdaje, jako jsou důchody, jiné sociální dávky nebo platy učitelů. „S růstem mandatorních výdajů v rozpočtu na rok 2022 nic nenaděláme. Důchody jsme připraveni ze zákona valorizovat mimořádně,“ uvedl Stanjura v reakci na otázky redakce CNN Prima NEWS, kde chce nalézt klíčové úspory. Rozpočet na letošní rok by mohl platit od 1. dubna, odhadl.

Babiš: STAN je nejhorší zlo ve vládě. Vylezli navrch po Kalouskovi a podvedli Piráty

Hnutí STAN je to nejhorší, co je v současné vládě. Taková slova pronesl expremiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš na čtvrtečním představení své stínové vlády. Do partaje nynějšího vicepremiéra a ministra financí Víta Rakušana se opřel také kvůli nevyjasněným finančním darům či kauze kolem 1. místopředsedy hnutí Jana Farského a jeho univerzitní stáže v USA.

Hlupáci šíří nesmysly a sprej na covid. Co padlo v hádce Kubka s lékařem olympioniků

V pořadu Co Čech, to politik! došlo k velmi ostrému názorovému střetu mezi prezidentem České lékařské komory Milanem Kubkem a lékařem Vlastimilem Voráčkem. Jeho jméno se skloňovalo kvůli údajnému nakažení několika českých sportovců covidem během loňského letu z Prahy na letní olympiádu v Tokiu. Redakce CNN Prima NEWS pro vás vybrala z této debaty nejzajímavější výroky.

Už třetí žena tvrdí, že ji obtěžoval Trávníček: Bylo mi 15, jeho pohádky nesnesu

Již třetí žena se médiím svěřila s údajným sexuálním obtěžováním ze strany herce Pavla Trávníčka. Ten ji měl podle Seznam Zpráv jako nezletilou nalákat do své šatny. Ženě ale pomohla náhoda. Svojí zpovědí chce pomoci dalším obětem s podobnou zkušeností. Trávníček se již dříve proti podobným nařčením prostřednictvím svého právníka ostře ohradil. Pohrozil, že se bude proti těmto „nehorázným útokům“ bránit.

reklama

Domácí zpravodajství

Stanjura v pasti. Výrazně ušetřit se dá jen na důchodcích či učitelích, ukazuje studie

Úspory ve státním rozpočtu na rok 2022 se mají týkat zejména škrtání dotací firmám a nižších výdajů na provozu státu. Recept na konsolidaci veřejných financí, který opakovaně zazněl z vlády Petra Fialy (ODS), však nejspíše nestojí na reálných základech. Podle ekonomů z think-tanku IDEA při Národohospodářském ústavu Akademie věd ČR je možné desítky miliard korun ušetřit v položkách, do kterých ale stát za žádnou cenu sahat nechce.

Lidí, kteří měli kvalitní imunitní systém, jsou dnes plné hřbitovy, hájí Kubek vakcínu

Prezident České lékařské komory Milan Kubek se ve vysílání CNN Prima NEWS ostře pustil do lékaře Vlastimila Voráčka za jeho přístup k očkování proti covidu. Známý ortoped, který nechvalně proslul kvůli údajnému nakažení několika českých sportovců během letu z Prahy na letní olympiádu v Tokiu, totiž v pořadu Co Čech, to politik! zmínil, že vakcínu odmítl, protože má prý kvalitní imunitní systém.

Kauza odebrání synů: Šance na vítězství Michalákové je už malá, řekl po soudu Zaorálek

Rozhodnutí evropského soudu v případu odebrání dětí Evě Michalákové je zřejmě definitivní. Ačkoliv existuje možnost odvolání se k Velkému senátu, soudci ji mohou vetovat, myslí si bývalý ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). Ve vysílání CNN Prima NEWS přiznal, že ho verdikt do jisté míry překvapil – v podobných kauzách totiž byla rozhodnutí evropského soudu o něco příznivější.

reklama