reklama

Válek: Arenberger do voleb nejspíš nevydrží. Ministra ale může dělat klidně sněhulák

Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Vlastimil Válek má za to, že ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) nevydrží do říjnových voleb.
Zdroj: CNN Prima NEWS

Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) do voleb pravděpodobně nevydrží, řekl ve vysílání CNN Prima NEWS předseda poslaneckého klubu opoziční TOP 09 Vlastimil Válek. Ten zároveň uvedl, že poslanci chtějí na mimořádné schůzi řešit Arenbergerovy kontroverze ohledně majetku a nemovitostí.

reklama

„Neznám rozpis pana premiéra, co se týče ministrů zdravotnictví na léto, ale vzhledem k frekvenci, v jaké je střídá, je nepravděpodobné, že by vydržel až do voleb,“ řekl Válek na adresu současného šéfa resortu zdravotnictví Petra Arenbergera.

K tématu

Zároveň poukázal na to, že kauz kolem ministra stále přibývá. Poslanci je tak chtějí probrat na mimořádné schůzi v příštím týdnu. Zároveň plánují řešit i problémy z oblasti zdravotnictví. „Pro mě jsou jednotlivé kauzy, které se objevují, obrovským zklamáním, protože ho znám jako dermatologa, kterého jsem si vážil,“ doplnil šéf poslaneckého klubu TOP 09.

Arenberger ve středečním vysílání CNN Prima NEWS řekl, že kauzu kolem svých nemovitostí považuje za „nafouknutou“ a že prý nevlastní řadu domů, ale spíše „kousky políček“, které mají být roztroušeny na Mělnicku.

Rýsuje se spolupráce s MeSES

Aktuálně v mediálním prostoru rezonuje také konec Mezioborové skupiny pro epidemické situace (zkráceně MeSES). Skupina odborníků pod vedením epidemiologa Petra Smejkala náležící pod ministerstvo zdravotnictví v předešlých dvou měsících vydávala stanoviska, ve kterých vládě radila, jak by měla postupovat s protikoronavirovými opatřeními či s rozvolňováním. Nyní jejich činnost pod hlavičkou resortu zdravotnictví Arenberger ukončil.

Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Vlastimil Válek má za to, že ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) nevydrží do říjnových voleb.
Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Vlastimil Válek má za to, že ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) nevydrží do říjnových voleb.
Zdroj: CNN Prima NEWS

MeSES by však podle svých členů měla pokračovat jakožto nezávislá a dobrovolná skupina, která bude i nadále vydávat doporučení týkající se zvládání epidemie koronaviru. Se skupinou by Válek podle svých slov chtěl spolupracovat. „Rád bych, abychom MeSES vtáhli do hry daleko hlouběji, protože je tam řada odborníků, kterých si velmi vážím,“ řekl Válek CNN Prima NEWS.

On sám je součástí politicko-odborné skupiny AntiCovid tým. Ta sdružuje politiky z řad opozičních stran, které jsou součástí předvolební koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL a TOP 09). Sám ale chce navrhnout, aby k debatám AntiCovid týmu byli přizváni i členové MeSES.

Konec odborníků pod hlavičkou ministerstva zdravotnictví vidí Válek jako velmi špatnou volbu. Poradní orgán totiž považuje za klíčový. „Kdo dělá ministra zdravotnictví, je z mého pohledu v podstatě úplně jedno. Tam může sedět bambula nebo sněhulák, ale klíčové je, aby ten tým poradců dlouhodobě měl nějaké konsenzuální stanovisko, které je schopen obhájit a prezentovat, a přesvědčoval politiky, aby ho akceptovali a realizovali. A to se bohužel neděje,“ dodal Válek.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Plzeňský kraj

Únik chemikálií v Plzni má třetí oběť. Další muž bojuje o život na JIPce

Únik chemikálií v Plzni má třetí oběť. Další muž bojuje o život na JIPce

Páteční únik toxických látek v areálu firmy v Plzni má třetí oběť. V sobotu zemřel jeden z mužů, který byl vážně zraněn a hospitalizován, oznámila to administrátorka fakultní nemocnice v Plzni Libuše Kufnerová. Stav druhého zraněného muže se ráno mírně zlepšil a je ve stabilizovaném stavu. Plzeňští kriminalisté v případu zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti.

Úřady vyšetřují 82 podezřelých úmrtí po vakcíně. PŘEHLED častých vedlejších účinků
reklama
reklama
Nech se očkovat, vyzval Zeman Klause. Proti pofidérní nemoci ne, reagoval exprezident

Václav Klaus

Domácí zpravodajství

Epidemie dál ustupuje. Přibylo 147 nakažených, počet hospitalizovaných klesl pod stovku
Stav jednoho muže po úniku plynu z plzeňské čističky se zlepšil. Druhý bojuje o život
Odborníci: Neočkujme děti, nejsou ohrožené covidem. Pravděpodobnější je, že se utopí
Další články
reklama
reklama