reklama

Válka mezi budoucí a končící vládou. Máte geniální návrh, vysmál se Babiš Válkovi

Spory mezi dosluhující vládou a AntiCovid týmem budoucí vládní pětikoalice gradují. Výčitky létají na všechny strany, ale kabinety se dohodnout nedokážou. Dokonce došlo i na výsměch.

reklama

Na jedné straně ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO), na druhé koalice SPOLU a Vlastimil Válek (TOP 09). Zatímco ministr v demisi stále krotí epidemii, ten druhý se na stejný úkol teprve chystá. Na jednotném postupu se každopádně neshodnou. A to ani po čtvrteční schůzce. „Máme několik věcí, které se domníváme, že jsou zásadní,“ řekl Válek. „Dnešní debata nebyla pro mě zcela jasná. Nezazněla tam jasná strategie,“ uvedl Vojtěch.

AntiCovid tým třeba navrhl, aby vláda zajistila očkování třetí dávkou pro seniory a rizikové skupiny. „Pojďme si pro třetí dávku,“ navrhl Válek. Z druhé strany přišel posměch. „To je geniální návrh, to jsme fakt nevěděli,“ prohlásil premiér Andrej Babiš (ANO).

Nikdo mu nerozumí

Vláda v demisi kritizuje AntiCovid tým od chvíle, kdy se s ním nedohodla na zpřísňujících opatřeních. „My jsme se na některé opatření ptali a musím říct, že neodcházím s tím, že by mi to bylo úplně jasné, jaká opatření platí,“ uvedl Válek.

„Je potřeba, aby se pan profesor (Válek) zorientoval. Nemá žádné názory, pořád mluví, nikdo mu nerozumí,“ pokračoval Babiš.

Kabinet v demisi se chce s AntiCovid týmem sice dál potkávat, ale rozhodovat už bude bez jeho posvěcení.

Tagy:

Hlavní zprávy

Trhy jim zrušili, přesto si poradili. V Jablonci nad Nisou otevřeli adventní supermarket

V Jablonci nad Nisou mají namísto vánočních trhů adventní supermarket. Bývalá prodejna nábytku v centru města se nyní proměnila v takzvaný Štědrý dům, který funguje stejně jako běžné obchody. Zákazníci si u vchodu berou košíčky, u stolů si vybírají zboží a u pokladny platí nákup. Skupina lidí, která pořádá několikrát do roka řemeslné trhy, si prostor pronajala a upravila během několika dní.

reklama

Domácí zpravodajství

Detaily tragédie na Plzeňsku: Muž zastřelil svého bratra, po útěku se nejspíš oběsil

Krajští kriminalisté zahájili trestní řízení v případu nedělní střelby v Radějovicích na severním Plzeňsku, při níž zemřel pětašedesátiletý muž. Policisté z územního odboru Plzeň-venkov se dále zabývají okolnostmi úmrtí šestašedesátiletého útočníka, který se krátce po činu oběsil. Podle prvotních informací šlo o rozepři mezi rodinnými příslušníky.

Vražda na Kroměřížsku: Žena měla ubodat známého, čin pak sama nahlásila policii

Kriminalisté se od pátečního večera zabývají případem vraždy, která se podle vyšetřovatelů stala v jedné z obcí poblíž Holešova na Kroměřížsku. Třiačtyřicetiletá žena z Olomoucka tam několikrát bodla nožem známého, který útok nepřežil, uvedl v pondělní tiskové zprávě policejní mluvčí Petr Jaroš. Kriminalisté ženu obvinili z vraždy, hrozí jí až 20 let vězení. Stíhaná skončila ve vazbě.

reklama