Válka mezi budoucí a končící vládou. Máte geniální návrh, vysmál se Babiš Válkovi

Spory mezi dosluhující vládou a AntiCovid týmem budoucí vládní pětikoalice gradují. Výčitky létají na všechny strany, ale kabinety se dohodnout nedokážou. Dokonce došlo i na výsměch.

Na jedné straně ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO), na druhé koalice SPOLU a Vlastimil Válek (TOP 09). Zatímco ministr v demisi stále krotí epidemii, ten druhý se na stejný úkol teprve chystá. Na jednotném postupu se každopádně neshodnou. A to ani po čtvrteční schůzce. „Máme několik věcí, které se domníváme, že jsou zásadní,“ řekl Válek. „Dnešní debata nebyla pro mě zcela jasná. Nezazněla tam jasná strategie,“ uvedl Vojtěch.

AntiCovid tým třeba navrhl, aby vláda zajistila očkování třetí dávkou pro seniory a rizikové skupiny. „Pojďme si pro třetí dávku,“ navrhl Válek. Z druhé strany přišel posměch. „To je geniální návrh, to jsme fakt nevěděli,“ prohlásil premiér Andrej Babiš (ANO).

Nikdo mu nerozumí

Vláda v demisi kritizuje AntiCovid tým od chvíle, kdy se s ním nedohodla na zpřísňujících opatřeních. „My jsme se na některé opatření ptali a musím říct, že neodcházím s tím, že by mi to bylo úplně jasné, jaká opatření platí,“ uvedl Válek.

„Je potřeba, aby se pan profesor (Válek) zorientoval. Nemá žádné názory, pořád mluví, nikdo mu nerozumí,“ pokračoval Babiš.

Kabinet v demisi se chce s AntiCovid týmem sice dál potkávat, ale rozhodovat už bude bez jeho posvěcení.

Tagy: