CNN Prima News Světová zdravotnická organizace

Světová zdravotnická organizace

Výpis příspěvků ke štítku „Světová zdravotnická organizace“

Opioidní látku kratom si v Česku mohou koupit i děti. Zaspali politici s regulací?

18. června 2022 06:08

Kratom – stimulant, který lze v Česku koupit snadno a rychle. Usušené a slisované listy původem z jihovýchodní Asie vyhledávají především mladí dospělí. I přes značná rizika ministerstvo odložilo jeho zařazení na seznam návykových látek. Přední adiktolog Michal Miovský však upozorňuje, že kratom odpovídá halucinogenním látkám a má velmi blízko ke skupině označované jako tzv. nové syntetické drogy.

Opičí neštovice v Evropě: Komise koupí 110 tisíc vakcín. Poprvé z unijních peněz

14. června 2022 12:16

Evropská komise nakoupí asi 110 000 dávek vakcíny proti opičím neštovicím. O podpisu smlouvy s dánskou farmaceutickou společností Bavarian Nordic informovala eurokomisařka pro zdravotnictví a bezpečnost potravin Stella Kyriakidisová. Jde o první případ, kdy peníze z unijního rozpočtu jsou používány přímo na nákup vakcín. Očkovací látka bude dostupná pro členské země sedmadvacítky, Norsko a Island.

Gates: Fámám o mikročipech se musím smát. Miliardář předpověděl, kdy udeří další pandemie

30. května 2022 18:12

O jednom z nejbohatších lidí na světě koluje spousta fám. Billu Gatesovi to na jednu stranu přijde směšné, ale zároveň ho to děsí. „Je to k smíchu, pokud ale kvůli těmto fámám existují lidé, kteří se nenechají očkovat, má to příšerné následky,“ zdůrazňuje. Jak by se dalo v budoucnu efektivněji bránit dalším pandemiím? A co si myslí o opičích neštovicích?

Můžete opičí neštovice chytit od domácích mazlíčků? Experti řekli, jak se nemoc šíří

21. května 2022 15:16

Případů opičích neštovic ve světě přibývá, vyskytly se již nejméně ve 12 zemích. A přestože se nejspíše není třeba bát epidemie, opatrnosti není nikdy dost. Přenos ze zvířat na člověka je sice obtížný, ale není nemožný. Stejně jako další komunitní šíření. Jak jsou ale v bezpečí kočky a psi, kteří s lidmi žijí ve společné domácnosti? A hrozí přenos opičích neštovic od domácích mazlíčků na jejich páníčky a paničky?

Kokainoví intelektuálové zralí na psychiatra, komentoval Zelenského poradce požadavky Ruska

20. května 2022 20:31

Poradce ukrajinského prezidenta Mychajlo Podoljak navrhl Světové zdravotnické organizaci (WHO) uspořádat kolektivní psychiatrické vyšetření diplomatů ruského ministerstva zahraničí. Reagoval tak na slova ruského šéfa diplomacie Sergeje Lavrova, který WHO vyzval, aby přesvědčila Ukrajinu, že se nemá bránit „speciální vojenské operaci“, kterou Rusové provádí na jejich území.