reklama
CNN Prima News Světová zdravotnická organizace

Světová zdravotnická organizace

Výpis příspěvků ke štítku „Světová zdravotnická organizace“

Malárie zabije dítě každé dvě minuty. Pomůže jen masivní očkování, tvrdí experti

7. října 2021 09:09

Světová zdravotnická organizace (WHO) podpořila masivní očkování první schválenou vakcínou proti malárii. Vakcinace by podle ní mohla zachránit desetitisíce životů, zejména dětí v Africe. Na malárii, nemoc známou už od dob antiky, podle statistik WHO zemře na světě jedno dítě každé dvě minuty. Doporučení organizace očkovat představil na středeční tiskové konferenci šéf WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Roušky mohou bránit dětem ve vývoji. Za tu minimální ochranu to nestojí, varuje lékař

4. září 2021 19:19

Lékař Vinay Prasad z Kalifornské univerzity v San Francisku se ohradil proti nařízení Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC), aby všichni žáci nosili ve škole roušky. Podle něj by to mohlo bránit vývoji dítěte. Také upozornil na stanovisko Světové zdravotnické organizace (WHO), která doporučuje roušky až dětem od 12 let. Podle odborníka může navíc přílišný tlak na roušky lidi odradit od očkování.

Vláda seškrtala seznam rizikových zemí, začne uznávat očkování ze zemí mimo EU

16. srpna 2021 21:22

Od pondělí 23. srpna vypadne ze seznamu zemí s extrémním rizikem koronavirové nákazy Tunisko, Rusko nebo Indie, řekl v pondělí ministr Adam Vojtěch. V seznamu zůstane sedm států. Od stejného termínu bude navíc Česko uznávat očkování proti koronaviru u lidí ze zemí mimo Evropskou unii, pokud bude jejich vakcína schválena Evropskou lékovou agenturou (EMA) nebo Světovou zdravotnickou organizací (WHO) pro nouzové použití. Uvedl to po pondělním jednání vlády ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

Zapomeňte na indickou či britskou mutaci. Koronavirové varianty nesou nová jména

19. června 2021 05:34

Celý svět v posledních měsících zaznamenal nejprve britskou mutaci koronaviru, po ní například brazilskou či jihoafrickou a v posledních týdnech se hojně mluví o indické. Tyto názvy ovšem vlastně můžete zapomenout. Světová zdravotnická organizace (WHO) totiž přišla s novým systémem pojmenovávání koronavirových variant. Využívá k tomu řeckou abecedu.

reklama