Pro mzdy jako v Německu uděláme všechno, slíbil Stanjura. Vysvětlil, proč to zatím nebylo možné
Světová zdravotnická organizace
Výpis příspěvků ke štítku „Světová zdravotnická organizace“
První přenos nové varianty opičích neštovic mezi lidmi v Evropě. Posilte opatření, vyzývá WHO
Nová varianta nemoci mpox se poprvé přenesla mezi lidmi v Evropě, konkrétně v Británii, potvrdila v úterý Světová zdravotnická organizace (WHO). Oba nakažení variantou clade Ib sdílí domácnost s pacientem, jemuž byl mpox, dříve známý jako opičí neštovice, potvrzen po návratu z Afriky. Je to první zdokumentovaný případ přenosu mimo Afriku, uvedla agentura AFP.
Dát lásce život aneb Příběh Jany: Cesta za otěhotněním může být kratší, než by člověk čekal
Počet párů, které dnes čelí problémům s plodností, stále roste. Neplodnost se stala globální výzvou, ale pokroky v medicíně a inovativní metody přinášejí novou naději. Jana a její partner, oba kolem čtyřicítky, se rozhodli podpořit svou cestu za vysněným dítětem unikátní technologií, která využívá vlastní krevní sérum. Tento šetrný zákrok, který využívá přirozené regenerační vlastnosti těla, jim pomohl na cestě k úspěšnému těhotenství. Téma pořadu Co na to vaše zdraví na CNN Prima NEWS podrobněji probírala profesorka Monika Arenbergerová se svými hosty.
Téměř 37 % Čechů kvůli cenám energií snižuje teplotu v domácnosti. 11 % z nich dokonce o 3 až 4 stupně
Více než pětina Čechů preferuje v domácnostech teplotu 22 °C a více. Téměř 37 % českých domácností však kvůli aktuální situaci na trhu s energiemi muselo teplotu ve svých domácnostech snížit. Více než 40 % respondentů teplotu snížilo o 2 až 3 stupně. Celkem 18 % Čechů rovněž plánuje investovat do úspornějšího zdroje vytápění. Odborníci se shodují, že zdravá teplota v domácnosti by se přes den měla pohybovat mezi 18 a 24 °C.
Průlom v léčbě rakoviny děložního čípku: Nový postup snižuje riziko úmrtí o 40 procent
Lékaři slaví velký úspěch v boji proti rakovině děložního čípku. Nový léčebný postup dokáže snížit riziko úmrtí o 40 procent a přináší největší pokrok za posledních 25 let. Léčba zahrnuje krátký cyklus chemoterapie, jehož smyslem je zmenšit velikost nádoru. Až poté přichází na řadu standardní kombinace chemoterapie a radioterapie. Nový postup dává naději tisícům žen na celém světě, informoval deník The Guardian.
Příznaky covidu se objevují v důležitém pořadí, zjistili vědci. Pomohou rozeznat ho od chřipky
Nový kmen viru COVID-19 s názvem XEC se svými příznaky od jiných variant příliš neliší. Může se tedy projevovat ve specifickém pořadí, které už dříve odhalili vědci, připomněl web GB News. Nová varianta se rychle šíří Evropou a například ve Spojeném království se stává dominantní. V Česku zdravotníci každý den odhalí přibližně tisíc nakažených lidí.
Slováci řeší COVID-19: Fico zpochybňuje očkování a WHO, pandemii šetří konspirátor
Slovenský premiér Robert Fico podpořil svého zmocněnce pro šetření pandemie koronaviru, kterým je kontroverzní poslanec Peter Kotlár. Politik známý svými konspiračními teoriemi nejen o covidu-19 například tvrdí, že „na Slovensku žádná pandemie nebyla“ a „covid-19 vyvíjeli v laboratořích na Ukrajině“, stejně tak se staví proti očkování. Fico jej nyní v jeho slovech podpořil a opřel se do Světové zdravotnické organizace (WHO). Kotlár nyní navíc žádá bližší data o tom, jak COVID-19 pustošil Slovensko. Kauza nenechává klidným ani prezidenta Petra Pellegriniho, který se staví proti Kotlárovi a přirovnává ho k diktátorovi KLDR Kim Čong-unovi.
Mobily ničí mladým lidem duševní zdraví. Omezte je jako tabák, vyzývá expertka z WHO
Problematické a „závislostní“ chování na internetu je mezi dospívajícími na vzestupu, napsal web Politico. Podle Natashy Azzopardi Muscatové ze Světové zdravotnické organizace (WHO) by země měly zvážit regulaci digitálních zařízení, jako jsou chytré telefony, podobně jako je tomu u tabákových výrobků, a bojovat tak proti rostoucímu negativnímu vlivu sociálních médií na duševní zdraví mladých lidí.
Co člověk stihne za 11 minut denně? Prodloužit si život, uvádí studie. Odbornice přidala rady
Mnozí si spojují cvičení s dlouhými hodinami strávenými v posilovnách nebo na náročných trénincích a lekcích. Co kdyby však zjistili, že pouhých 11 minut mírné až intenzivní fyzické aktivity denně může významně snížit riziko předčasného úmrtí a zlepšit kvalitu života? Nejenže je to možné, ale je to dokonce i vědecky podložené.
Klidně seďte i nahrbení, říká fyzioterapeut. Ani cvičit nemusíte jen s rovnými zády
Každý z nás někdy zažívá bolest spojenou s pohybovým aparátem a máme tendenci se různě protahovat a „rovnat“. Fyzioterapeut a trenér Tomáš Krýda v podcastu ON TOPIC vysvětlil, že to smysl nemá a tělo potřebuje jinou péči – někdy i jednodušší, než bychom čekali.
Souvisí používání mobilu s výskytem rakoviny? Vědci zanalyzovali 60 studií, mají nová fakta
Spojitost mezi používáním mobilních telefonů či dalších podobných zařízení a nárůstem výskytu rakoviny mozku se neprokázala. Tvrdí to průzkum zadaný Světovou zdravotnickou organizací (WHO), napsala v úterý agentura Reuters, která se s dokumentem seznámila. WHO by tak mohla zrevidovat své předchozí hodnocení, podle kterého není jisté, zda záření z mobilů a obdobných zařízení neškodí zdraví.
Šíří se „nemoc krvácejících očí“, přenášejí ji klíšťata. Z Pákistánu už se dostala i do Evropy
Čtrnáctiletý chlapec z Pákistánu onemocněl vzácnou krymsko-konžskou krvácivou hemoragickou horečkou. Přenašečem této nemoci jsou nakažená klíšťata a může skončit smrtí. Provincie Balúčistán, která leží v západní části Pákistánu, letos podle webu Arab News eviduje již 23 nakažených, z nichž pět zemřelo.
Zákeřný komáří virus dorazil už i do Evropy: Není na něj lék. Jak poznat horečku OROV?
Lékaře a virology v Jižní Americe znepokojily přibývající případy výskytu dosud relativně vzácné horečky Oropouche (OROV), informovala CNN. Zákeřné onemocnění přenášené muškami a komáry má podobné symptomy jako malárie nebo horečka dengue. V uplynulých měsících byli nakažení pacienti i v Evropě. V České republice se zatím virus nevyskytl. Podle odborníků na nemoc dosud neexistuje vhodná vakcína ani lék.