reklama
CNN Prima News Světová zdravotnická organizace

Světová zdravotnická organizace

Výpis příspěvků ke štítku „Světová zdravotnická organizace“

WHO proti covid pasům: Výhody pro očkované jen prohloubí nerovnost

Krizový štáb Světové zdravotnické organizace (WHO) v pondělí důrazně doporučil, aby státy nepodmiňovaly mezinárodní cestování průkazem o očkování. WHO tak ve stupňující se debatě ohledně covidových pasů setrvává ve svém postoji, informovala agentura Reuters. O systému pracovně nazvaném „TNO“ (test, nemoc nebo očkování), který se plánuje i v ČR jako povolenka k cestování či kulturním akcím, promluvil i epidemiolog Rastislav Maďar.

Ještě jsme nevyhráli. Pandemie je v kritickém bodě, varuje WHO a mluví o další pohromě

Světová zdravotnická organizace (WHO) varuje, že pandemie koronaviru zdaleka ještě není u konce. Naopak – křivka stále stoupá a dostáváme se do kritické fáze. V jižní Asii navíc rychle přibývá případů nákazy, a tak dochází ke zpřísnění opatření, zatímco část Evropy naopak rozvolňuje. Celosvětově ale počty případů podle WHO exponenciálně rostou.

Nepoužívejte ivermektin při léčbě COVID-19, vyzvala Světová zdravotnická organizace

Aktualizováno

Světová zdravotnická organizace (WHO) ve středu nedoporučila při léčbě pacientů s COVID-19 používat přípravek proti parazitům ivermektin. Důvodem je nedostatek dat, která by prokázala jeho přínosy. Podobné doporučení minulý týden vydala Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) a již dříve americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) či výrobce ivermektinu Merck.

reklama