reklama

Pirát Michálek: Nezdaníme vám domeček, o který se celý život staráte. Všechno jsou to lži

Za klesajícími preferencemi je špinavá kampaň, uvedl pirátský poslanec Jakub Michálek. Uznal, že se Piráti a STAN ohradili proti lžím pozdě. Není pravda, že by měli v plánu zdanit domeček, o který se lidé starají celý život, řekl v nedělním pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. Do vlády s hnutím ANO poslanecké kluby Pirátů a STAN podle něj nepůjdou, i kdyby byl premiér Andrej Babiš mimo kabinet.

reklama

Koalice Pirátů a STAN měla na začátku roku dobrý start do předvolební kampaně a příznivé preference v průzkumech, ty šly ale v průběhu několika následujících měsíců strmě dolů.

„Jakmile ostatní strany viděly, že Piráti mají přes 30 procent v průzkumech, tak se rozjely řetězové e-maily a nesmysly jako zdaňování bytů,“ řekl Michálek ve vysílání CNN Prima NEWS.

Když se pak baví s lidmi, prý se Pirátům vyčítá, že se proti podobným útokům „špinavé kampaně“ ohradili málo razantně a se zpožděním.

„Ohradili jsme se výrazně pozdě. Měli jsme tady rok covid a lidé byli ve strachu z tvrzení, že jim zdaníme část jejich domečku, o který se celý život starají. My se od toho razantně distancujeme,“ zopakoval pirátský poslanec v nedělní Partii.

Dodal, že v programu je jednoznačně uvedeno, že se nebudou zvyšovat daně na byty či domy. „Zaměřujeme se třeba na komerční haly za Prahou a to je úplně něco jiného,“ dodal v Partii Terezie Tománkové.

Do vlády s ANO? Ne –⁠ ani bez Babiše

Stejně jako Jan Farský (STAN) v první části debaty, i Michálek odmítl, že by se rýsovala povolební spolupráce s hnutím ANO. Něco takového podle něj nepřichází v úvahu vzhledem k tomu, jakým způsobem vláda premiéra Andreje Babiše doposud fungovala.

„Nedovedu si představit, že bychom se mohli spojit s někým, kdo tady systematicky vysává ČR a zajištuje politickou existenci jenom tím, že dál přerozděluje peníze z rozpočtu. Ale přitom ví, že to je na dluh,“ opřel se do současného kabinetu.

Ve společné vládě by s ANO nechtěl být ani v případě, že by v ní nebyl šéf hnutí a současný premiér Andrej Babiš.

„Spousta jeho aktivit spočívá v tom, že své lidi z Agrofertu dosazuje do státních institucí a vytváří si různé penězovody. Třeba, když chtěli zdražit benzín o dvě koruny – v důsledku toho by lidé museli platit dramaticky víc, ale my jsme to nepřipustili. Neprošlo tedy další přimíchávání biopaliv,“ nešetřil kritikou Michálek.

Tagy:

Hlavní zprávy

Fico: Vládní koalice zneužívá trestní právo k politickým cílům, jede v tom i Čaputová
360°

Fico: Vládní koalice zneužívá trestní právo k politickým cílům, jede v tom i Čaputová

Slovenská vládní koalice zneužívá trestní právo k dosažení politických cílů. Je toho součástí i prezidentka Zuzana Čaputová. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl slovenský expremiér a šéf SMER-SD Robert Fico. Ten minulý týden oznámil, že se chystá obrátit na Evropskou komisi se stížností na situaci na Slovensku. Podle něj hrozí, že se země promění v diktaturu.

Sledujte předvolební debatu Speciál 360°: Jak se staví k migraci ODS a Piráti?

Hrozí Evropě další velká migrační vlna? Jak se na ni připravit? A nakolik je dění v Afghánistánu bezpečnostním rizikem pro západní svět? To vše bude tématem další předvolební superdebaty na CNN Prima NEWS. Tentokrát budou ve speciálu 360°: Hlas lidu diskutovat Jana Černochová (ODS), Jan Lipavský (Piráti), Robert Šlachta (Přísaha) a Libor Vondráček (Trikolora Svobodní Soukromníci). Debatu můžete sledovat 29. září od 20:15 na CNN Prima NEWS i přímo zde v článku. Ani v tomto případě nebude chybět divácká anketa.

Cyklisti jsou pro řidiče lovnou zvěří. Odstup 1,5 metru místy není možný, říká expert

V některých případech nebude možné dodržet 1,5metrovou vzdálenost při předjíždění cyklistů, jak požaduje kontroverzní novela zákona. Na silnicích chybí ohleduplnost, jinak by nebylo třeba psaných pravidel, řekl dopravní expert Martin Kořán. Zatímco se cyklisté mnohdy nevěnují řízení a ani nemusí absolvovat zkoušky, aby mohli na komunikace, řidiči motorových vozidel naopak vnímají lidi na kolech jako „lovnou zvěř“, dodal ve Zprávách+ na CNN Prima NEWS.

Historik: Svatováclavským řádem nacisté vyznamenali 2500 Čechů. Za vzorný postoj k Říši

Na svátku svatého Václava pořád leží temný stín z éry nacistické okupace. Režim Třetí říše totiž národního světce šikovně zneužíval při snaze o kolaboraci českých elit, což se mu dařilo například zavedením svatováclavského vyznamenání. „Nevíme o nikom z nominovaných Čechů, kdo by vyznamenání odmítl. Pravděpodobnost umístění do koncentračního tábora by v takovém případě byla vysoká,“ říká v rozhovoru pro CNN Prima NEWS přední český historik pro období protektorátu Jan B. Uhlíř. Ten nově spočítal, že řád převzalo asi 2500 Čechů.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Babiš: Piráti mají tři sociopaty. Je jako uřvané dítě na pískovišti, vzkazuje mu Bartoš

Předvolební vzájemné útoky mezi Piráty a vládním hnutím ANO pokračují. Jako poslední si do strany vedené Ivanem Bartošem rýpl premiér Andrej Babiš (ANO). Terčem se stal kandidát koalice Pirátů a STAN na ministra zdravotnictví, právník Ondřej Dostál. Předseda vlády ho stejně jako další Piráty označil za sociopata. Bartoš své členy hájí a Babišovi vzkazuje, že se chová jako dítě na pískovišti.

I přes Zemanovu kritiku. Vystrčil v Senátu vyznamenal šéfa BIS Koudelku

Pověřený ředitel Bezpečnostní informační služby Michal Koudelka, architektka Eva Jiřičná a dramatik, skladatel, textař a režisér Jiří Suchý patří mezi 15 osobností, které v úterý v Senátu získaly stříbrnou medaili předsedy horní komory. Ocenění, které bylo udělováno už podesáté, jim předal předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS).

reklama