reklama

Šikanovaná dívka se utopila v Seině. Policie z její smrti podezírá dva spolužáky

Francouzská policie v pondělí večer našla v Seině na předměstí Paříže čtrnáctiletou utonulou dívku.
Zdroj: AP

Francouzská policie v pondělí večer našla v Seině na předměstí Paříže tělo utonulé 14leté dívky. Vyšetřovatelé podezírají dva její vrstevníky, že dívku zbili a hodili do řeky, uvedla agentura AFP s odvoláním na policejní zdroje. Na předměstí Paříže došlo v posledních týdnech k několika smrtelným potyčkám mezi mládeží.

reklama

Na policii zavolala matka dnes už zadrženého chlapce, že on a jeho dívka zbili spolužačku, hodili ji do vody a pak utekli. Policie našla tělo o dvě hodiny později, oba nezletilé podezřelé zadržela ještě v noci u dalšího kamaráda, kde se schovali. Počáteční nálezy ukázaly, že oběť měla „známky úderů do hlavy a obličeje“, uvedli státní zástupci podle agentury AFP. Přesnou příčinu smrti by měla určit nařízená pitva.

K tématu

Zabitou dívku její spolužáci šikanovali, sdělila policii její matka. Dívka i dva zadržení chodili na stejnou střední školu ve Val-d'Oise.

Spor údajně začal, když se na sociální síti Snapchat šířily fotky oběti ve spodním prádle. „Druhá dívka (která je nyní zatčena) napsala na sociální sítě, že je d*vka. Oběti se to nelíbilo a zvrhlo se to. Všechno to začalo hádkou,“ uvedla studentka, která nechtěla být jmenována.

Pobodaný chlapec bojuje o život

Podobných incidentů přitom za poslední týdny řeší francouzská policie víc. V nemocnici v tuto chvíli bojuje o život 14letý chlapec pobodaný při pondělní rvačce gangů výrostků na předměstí francouzské metropole.

K bitce došlo v pondělí kolem šesté večer ve městě Champigny-sur-Marne v departementu Val-de-Marne. Při rvačce, do níž se zapojilo asi 15 teenagerů ze dvou čtvrtí, byl zraněn ještě jeden 16letý chlapec. Oba zranění byli převezeni do nemocnice a čtyři osoby byly zadrženy.

Francouzská policie v pondělí večer našla v Seině na předměstí Paříže čtrnáctiletou utonulou dívku.
Francouzská policie v pondělí večer našla v Seině na předměstí Paříže čtrnáctiletou utonulou dívku.
Zdroj: AP

Další dvě fatální potyčky mezi mladými lidmi se odehrály 22. a 23. února v departementu Essonne, v souvislosti s vraždami bylo obviněno 13 nezletilých. Jiný 15letý adolescent byl zastřelen 26. února v domě ve čtvrti Bondy v departementu Seine-Saint-Denis.

K tématu

Tagy: policie dívka Francie vyšetřování Paříž násilí úmrtí děti utopení utonutí smrt potyčka
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

MS v hokeji

Pešán vaří sestavu pro hokejové MS. Jak to nyní vypadá s kádrem pro šampionát v Rize?

Pešán vaří sestavu pro hokejové MS. Jak to nyní vypadá s kádrem pro šampionát v Rize?

Natěšení na vypuknutí světového šampionátu v Lotyšsku stoupá. Už jen dva týdny dělí hokejisty a fanoušky od vrcholné akce sezony. Česká reprezentace stejně jako každý rok bude usilovat o zisk některého z cenných kovů a doufá, že na rozdíl od sedmi předchozích pokusů přinese snaha výsledek. Pomalu se rýsuje sestava, kterou hlavní trenér Filip Pešán s sebou vezme do Rigy.

Hamáček vrací úder. Prozradil jméno utajeného svědka Seznam Zpráv. Ten se přiznal
Děti se mohou testovat jen jednou za 14 dnů. Vláda schválila dotace na PCR testy pro školy
Že Netolický donáší na Hamáčka? Důkaz, že ČSSD je v rozkladu, tvrdí komentátoři
Válka o rybolov u Jersey: Francie hrozí vypnutím elektřiny, Británie vysílá vojenské lodě
reklama
reklama
Hamáčkův údajný plán v Moskvě potvrzují další: Sputnikem chtěl zachránit ČSSD

Jan Hamáček

Domácí zpravodajství

Další články
reklama
reklama