Princ George a Charlotte používají ve škole jiná jména. Stejný osud čeká i Louise

Princové George, Louis i princezna Charlotte byli oblečeni do modré barvy

Princ George oslavil deváté narozeniny

Ačkoli mají vznešený titul, ve škole ho nepoužívají. Děti prince Williama – princ George a princezna Charlotte – navíc nejsou zapsáni ani pod oficiálním příjmením rodičů, tedy Mountbatten-Windsor. Místo toho používají jako příjmení přídomek Cambridge podle titulu svých rodičů. Podobný osud čeká zřejmě i nejmladšího potomka vévody a vévodkyně z Cambridge Louise. Ten do školy nastoupí v září. Informoval o tom britský deník The Mirror.

I královské děti mají školní povinnosti. Princ George i jeho sestra princezna Charlotte tak opět v září usednou do školních lavic. Letos se k nim připojí poprvé i nejmladší potomek vévody a vévodkyně z Cambridge Louis. Tomu byly v dubnu čtyři roky, což v Británii na nástup do školy stačí. Ve škole ho budou spolužáci znát pravděpodobně pod jménem Louise Cambridge. Tuto „přezdívku“ používají i jeho sourozenci. Informaci přinesl britský deník The Mirror.

Děti Williama a Kate by navíc měly nově nastoupit na soukromou školu Lambrook v Berkshire. Po jejím absolvování míří řada žáků na prestižní střední školy, včetně Etonu, kam chodil i vévoda z Cambridge. Rodina se totiž přestěhovala z Kensingtonského paláce do Adelaide Cottage, aby mohla být blíž královně Alžbětě II. Ta pobývá na hradě Windsor.

Školné na Lambrooku vyjde pro jednoho žáka v přepočtu na 200 tisíc korun za semestr, dalších více než 40 tisíc korun musí rodiče zaplatit za nástup do instituce. Děti Williama a Kate tam budou muset navštěvovat také tzv. sobotní školu, která se koná každý týden a po níž následuje odpoledne sportovních zápasů pro žáky 5. ročníku a starší. Vévoda z Cambridge s manželkou byli údajně opakovaně na obhlídce školy, William prý dokonce zpovídal jednoho ze žáků ohledně hodin latiny.

V minulosti pod přídomkem Wales (po svém otci Charlesi, pozn. red.) studovali William a Harry. Synové princezny Diany si navíc netradiční jméno ponechali i pro službu v armádě.

Tagy:
Velká Británie škola titul princ George královská rodina William, princ z Walesu Catherine, princezna z Walesu Charlotte, princezna z Cambridge George, princ z Cambridge