CNN Prima News princ George

princ George

Výpis příspěvků ke štítku „princ George“

Princ George slaví 10. narozeniny. Rodiče zveřejnili jeho nový portrét, Britové se rozplývají

Princ George z Cambridge slaví významné jubileum. Nejstarší syn princezny z Walesu Kate a prince Williama má v sobotu desáté narozeniny. Po svém otci je přímým následníkem britského trůnu. Tradice říká, že by měl jakožto druhý v linii budoucích panovníků vstoupit do armády. Možná ale bude tento obyčej porušen. I letos na jeho počest pyšní rodiče neporušili tradici a zveřejnili Georgeův narozeninový portrét.

Rošťák Louis opět řádil na balkóně, grimasami baví svět. Proč zmizel během korunovace?

Pětiletý princ Louis nezklamal ani v den korunovace britského krále Karla III. a opět bavil veřejnost svými grimasami. Zatímco během samotného ceremoniálu ve Westminsterském opatství se očividně nudil, při tradičním výstupu na balkonu Buckinghamského paláce se bavil podobně jako před rokem u příležitosti oslav platinového jubilea zesnulé královny Alžběty II.

Korunovace v číslech, grafech a mapách: Jak je král oblíbený a kudy pojede jeho kočár?

Již v sobotu bude Karel III. oficiálně korunován králem Velké Británie. Definitivně se tak zařadí mezi jména jako Alžběta II., Viktorie I. nebo Jiří III. Který z Karlových předchůdců vládl nejdéle? A jak nyní vypadá nástupnická linie? Podívejte se na podrobnosti o britských panovnících, korunovaci a o královské rodině v grafickém přehledu.

Unikly tajné plány korunovace: Williamovy děti dostanou důležitou roli. Co Harry a Meghan?

Podle uniklých informací z královského paláce, které zveřejnil web The Mirror, se všechny tři děti prince Williama a princezny Catherine 6. května aktivně zúčastní korunovace krále Karla III. Důležitou roli odehrají zejména během průvodu, kdy se zařadí za vládnoucí pár poté, co v závěru slavnosti Karel III. a Camilla opustí Westminsterské opatství. Nepočítá se naopak s princem Andrewem, princeznami Beatrice a Eugenii či vévody Harrym a Meghan.

Vrátily se mi vzpomínky na mámu. William mluvil s fanoušky o pohřbu, málem ho rozplakali

Ve čtvrtek se princ z Walesu s manželkou vydal do Sandringhamu, kde pár hovořil s přítomnými fanoušky. William a Cathrine si společně mimo jiné četli zanechané vzkazy a prohlédli si tisíce květin a darů, které k norwichské bráně veřejnost při vzpomínce na královnu Alžbětu II. položila. Pár se přítomným svěřil se svými pocity a myšlenkami, které je v době loučení s nejdéle vládnoucí panovnicí přepadají.

Princ George a Charlotte používají ve škole jiná jména. Stejný osud čeká i Louise

Ačkoli mají vznešený titul, ve škole ho nepoužívají. Děti prince Williama – princ George a princezna Charlotte – navíc nejsou zapsáni ani pod oficiálním příjmením rodičů, tedy Mountbatten-Windsor. Místo toho používají jako příjmení přídomek Cambridge podle titulu svých rodičů. Podobný osud čeká zřejmě i nejmladšího potomka vévody a vévodkyně z Cambridge Louise. Ten do školy nastoupí v září. Informoval o tom britský deník The Mirror.

Závěrečný den oslav: Louis znovu bavil grimasami, experti ocenili jeho bratra George

Ani poslední den oslav k platinovému jubileu královny Alžběty II. se neobešel bez královských dětí. Trojice sourozenců – George, Charlotte a Louis – společně s rodiči sledovala závěrečnou vojenskou přehlídku a průvod. A svými jedinečnými grimasami opět bavilo nejmladší princátko. Experti ve speciálu CNN Prima NEWS následně zhodnotili, jak si děti prince Williama a Kate v královských povinnostech stojí.