reklama

Velká pardubická se poběží. Čínský netopýr s námi nemůže cvičit, říká Váňa

Největší český dostihový závod, Velká pardubická, se v neděli poběží. Pořadatelé omezili počet účastníků na nejnutnější minimum tak, aby se vešli do vládou nařízeného maxima 130 osob. Osminásobný vítěz Josef Váňa má z toho, že se akce koná, velkou radost. Koronavirus pocházející z Číny, který ovlivňuje život v Česku už od února, označil za „čínského netopýra“.

reklama

„Když by byla válka, tak dobře, ale nějakej čínskej netopýr tady s námi nemůže cvičit donekonečna,“ řekl pro CNN Prima NEWS sedmašedesátiletý žokej Josef Váňa. Podle něj by absence diváků nemusela hrát ve výkonu jednotlivých jezdců a koní roli. „Některým to bude vyhovovat, některým zase ne. Když ale vzpomenu na tehdy třináctiletého koně Železníka, jak doma vypadal, že toho má dost. Poté přijel ale do Pardubic a měl uši nahoru, ocas nahoru a byl jak hříbě,“ připomněl si vítězství v roce 1991 Váňa.

K tématu

Pořadatelé se museli vypořádat zejména s omezením, že by na závodišti nemělo být v jednu chvíli více než 130 osob. „Podařilo se nám najít řešení jak splnit všechny podmínky. Náš areál má 56 hektarů, to nám pomohlo. Museli jsme se ale omezit na nejnutnější minimum, takže tady budou účastníci dostihu, jezdci, ošetřovatelé, trenéři a nejnutnější realizační tým,“ vysvětlila PR manažerka dostihu Kateřina Nohavová.

Startu jubilejního 130. ročníku Velké pardubické tedy nic nebrání. „Dráha je v ideálním stavu. Do rána jsme ji museli ještě pokropit, protože jsem to ve čtvrtek změřil a hlavní dráha byla na rozhraní pevná až pružná. Teď už ale nevyschne,“ řekl pro CNN Prima NEWS správce areálu Jiří Janda.

K tématu

Další hlavní zprávy

360°

Velký kormidelník z Hradu posouvá figurky na šachovnici, říká Topolánek o vládě

Velký kormidelník z Hradu posouvá figurky na šachovnici, říká Topolánek o vládě

„Velký kormidelník z Hradu posunuje figurky na šachovnici,“ řekl bývalý premiér Mirek Topolánek o současné situaci ve vládě. V pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS také podotkl, že téměř kdokoliv by dělal premiéra lépe než Andrej Babiš (ANO). Příštím premiérem podle něj nejspíše bude buď Ivan Bartoš (Piráti), nebo Petr Fiala (ODS). Kdo by byl podle Topolánka lepší?

Arsenal deklasoval Slavii i bez hvězdného útočníka Aubameyanga. Nakazil se malárií
Trpišovský se divil: Trest pro Kúdelu? Myslel jsem, že si ze mě dělají srandu
Stát nám hází klacky pod nohy, tvrdí praktici. Tisíce pacientů čekají na očkování marně
reklama
reklama
Záhadná úmrtí na Slovensku. Dva páry šly spát, vzbudily se jen ženy. Jeden muž byl Čech

Slovensko

Domácí zpravodajství

Parta pitomců nám zničí stranu. V ČSSD to vře, výrazní politici od ní dávají ruce pryč
Další články
reklama
reklama