reklama

Velká pardubická se poběží. Čínský netopýr s námi nemůže cvičit, říká Váňa

Největší český dostihový závod, Velká pardubická, se v neděli poběží. Pořadatelé omezili počet účastníků na nejnutnější minimum tak, aby se vešli do vládou nařízeného maxima 130 osob. Osminásobný vítěz Josef Váňa má z toho, že se akce koná, velkou radost. Koronavirus pocházející z Číny, který ovlivňuje život v Česku už od února, označil za „čínského netopýra“.

reklama

„Když by byla válka, tak dobře, ale nějakej čínskej netopýr tady s námi nemůže cvičit donekonečna,“ řekl pro CNN Prima NEWS sedmašedesátiletý žokej Josef Váňa. Podle něj by absence diváků nemusela hrát ve výkonu jednotlivých jezdců a koní roli. „Některým to bude vyhovovat, některým zase ne. Když ale vzpomenu na tehdy třináctiletého koně Železníka, jak doma vypadal, že toho má dost. Poté přijel ale do Pardubic a měl uši nahoru, ocas nahoru a byl jak hříbě,“ připomněl si vítězství v roce 1991 Váňa.

K tématu

Pořadatelé se museli vypořádat zejména s omezením, že by na závodišti nemělo být v jednu chvíli více než 130 osob. „Podařilo se nám najít řešení jak splnit všechny podmínky. Náš areál má 56 hektarů, to nám pomohlo. Museli jsme se ale omezit na nejnutnější minimum, takže tady budou účastníci dostihu, jezdci, ošetřovatelé, trenéři a nejnutnější realizační tým,“ vysvětlila PR manažerka dostihu Kateřina Nohavová.

Startu jubilejního 130. ročníku Velké pardubické tedy nic nebrání. „Dráha je v ideálním stavu. Do rána jsme ji museli ještě pokropit, protože jsem to ve čtvrtek změřil a hlavní dráha byla na rozhraní pevná až pružná. Teď už ale nevyschne,“ řekl pro CNN Prima NEWS správce areálu Jiří Janda.

K tématu

Další hlavní zprávy

Školství

Maturity budou letos lehčí, odpadne sloh z češtiny i cizího jazyka

Maturity budou letos lehčí, odpadne sloh z češtiny i cizího jazyka

U maturitních zkoušek se letos podobně jako loni zruší písemné práce z povinné češtiny a cizích jazyků. Ústní zkoušky ve školách zůstanou povinné. Didaktické testy se na jaře budou konat v plánovaných termínech, na testy z jazyků bude o deset minut delší čas a na test z matematiky o 15 minut. Na tiskové konferenci to ve čtvrtek oznámil ministr školství Robert Plaga (za ANO).

Vláda

Co Česku hrozí? Zákaz vycházení, omezení pohybu jen na bydliště i konec služebních cest

Co Česku hrozí? Zákaz vycházení, omezení pohybu jen na bydliště i konec služebních cest

Zákaz vycházení, omezení pohybu na určité kilometry, zákaz cestování na hory nebo zrušení možnosti ubytování v hotelech přes služební cesty. To vše jsou podle informací CNN Prima NEWS varianty, které vláda zvažuje jako tvrdší zpřísnění. Návrhy má připravit každý z ministrů Babišovy vlády a na stole ministra zdravotnictví Jana Blatného by se měly sejít do 12. hodiny.

Bolestivé očkování a hrozba zánětu. Miliony objednaných stříkaček z Číny nejsou vhodné
Česko je už půlku ledna na čtvrtém stupni PES, vláda ale projedná zpřísnění opatření
Babišův poradce: Stres kolem nedostatku vakcíny? Až dorazí, může to být třikrát horší
reklama
reklama
Novotný zaútočil na Klause ml. kvůli rouškám: To, co předvádí váš otec, je zločin

360°

Domácí zpravodajství

Další články
reklama
reklama