CNN Prima News netopýři

netopýři

Výpis příspěvků ke štítku „netopýři“

Netopýří záhada. Na ulice francouzského města padají denně desítky mláďat, nikdo neví proč

7. září 2022 05:45

Na ulice jihofrancouzského města Nice již několik nocí v řadě padají desítky netopýřích mláďat. Dobrovolníci chodí každou noc opatrně sbírat malé exempláře chráněné tadaridy evropské (tadarida teniotis) a odnášejí je do bezpečí. Příčina hromadných pádů mláďat je pro obyvatele města i odborníky zatím záhadou, píše web stanice BFM TV.

Pozorujte netopýry a zpříjemněte si tak léto. Poradíme, kde si půjčit vybavení

22. července 2022 15:00

Společnost na ochranu netopýrů (ČESON) připravila pro školy a organizace nový projekt. Cílem programu je přiblížit dětem (i dospělým) tajemný svět netopýrů prostřednictvím moderní techniky – ultrazvukových detektorů. Tyto přístroje umožňují poslouchat pro lidi neslyšitelné hlasy, pomocí kterých se netopýři potmě orientují. Podle nich je možné některé druhy netopýrů i určovat.

Přežili díky záchranné stanici, teď přišel čas na návrat netopýrů do přírody

6. května 2022 15:30

Po čtyřech měsících opečovávání v záchranné stanici návrta do volné přírody. Sedm desítek přísně chráněných netopýrů rezavých opustilo hotel s plnou penzí v liberecké stanici Archa. Pracovníci, kteří je den co den piplali, je vypustili při „leteckém večeru“ před desítkami diváků, kteří se vedle pohledu na netopýry prchající do šera leccos o těchto chlupatých tvorech dozvěděli.

Výzkum WHO o původu koronaviru byl zbrklý. Dokument CNN hledá zdroj pandemie

22. září 2021 05:53

Lidstvo přežilo už téměř dva roky koronavirové pandemie a vědci se stále nedokážou shodnout, odkud se virus vzal. Řada expertů nepovažuje výzkum Světové zdravotnické organizace ve Wu-chanu za kvalitní, a důležitá data tak stále chybí. V novém dokumentu CNN se experti celého světa snaží znovu najít to nejdůležitější – pravdu.

Skandál v USA: Vládní epidemiolog měl zamlčovat informace o vzniku covidu v Číně

7. června 2021 19:44

Americký epidemiolog a poradce prezidenta Joea Bidena, doktor Anthony Fauci, se dostal pod tlak. Server Buzfeed zveřejnil část jeho mailové korespondence s prezidentem neziskové organizace EcoHeath Peterem Daszakem. Organizace v minulosti poslala miliony dolarů na výzkum koronaviru u netopýrů. Daszak v mailech Faucimu děkoval za potlačení teorie o původu koronaviru z čínských laboratoří.