CNN Prima News netopýři

netopýři

Výpis příspěvků ke štítku „netopýři“

Netopýří záhada. Na ulice francouzského města padají denně desítky mláďat, nikdo neví proč

Na ulice jihofrancouzského města Nice již několik nocí v řadě padají desítky netopýřích mláďat. Dobrovolníci chodí každou noc opatrně sbírat malé exempláře chráněné tadaridy evropské (tadarida teniotis) a odnášejí je do bezpečí. Příčina hromadných pádů mláďat je pro obyvatele města i odborníky zatím záhadou, píše web stanice BFM TV.

Pozorujte netopýry a zpříjemněte si tak léto. Poradíme, kde si půjčit vybavení

Společnost na ochranu netopýrů (ČESON) připravila pro školy a organizace nový projekt. Cílem programu je přiblížit dětem (i dospělým) tajemný svět netopýrů prostřednictvím moderní techniky – ultrazvukových detektorů. Tyto přístroje umožňují poslouchat pro lidi neslyšitelné hlasy, pomocí kterých se netopýři potmě orientují. Podle nich je možné některé druhy netopýrů i určovat.

Přežili díky záchranné stanici, teď přišel čas na návrat netopýrů do přírody

Po čtyřech měsících opečovávání v záchranné stanici návrta do volné přírody. Sedm desítek přísně chráněných netopýrů rezavých opustilo hotel s plnou penzí v liberecké stanici Archa. Pracovníci, kteří je den co den piplali, je vypustili při „leteckém večeru“ před desítkami diváků, kteří se vedle pohledu na netopýry prchající do šera leccos o těchto chlupatých tvorech dozvěděli.