reklama
CNN Prima News netopýři

netopýři

Výpis příspěvků ke štítku „netopýři“

Thajští netopýři přenášejí nový typ koronaviru. Šíří se opravdu rychle, tvrdí vědci

11. února 2021 10:08

Thajští vědci objevili u netopýrů žijících v jeskyni nový typ koronaviru. Během testování zjistili, že se z více než devadesáti procent podobá původní formě viru pocházející z čínského Wu-chanu. Podstatné je, že nově objevený typ nepřechází přímo na člověka, netopýři v sobě dokonce měli protilátky, které čínský koronavirus dokáží zneškodnit. O zjištění vědců informoval web Daily Mail.

Peková: Vakcína nemusí fungovat. Nevíme, co udělá za deset let, očkovat se nenechám

5. února 2021 08:24

Vakcína nemusí fungovat. Byla vyvíjena proti čemusi, co se tu už nevyskytuje, řekla v rozhovoru pro Reflex mikrobioložka Soňa Peková. Podle ní nemusí fungovat na britskou mutaci koronaviru, navíc není jisté, co udělá za pět až deset let. Také přiznala, že se očkovat nenechá. V rozhovoru Peková také řekla, že je přesvědčená, že viry, které způsobily druhou i třetí vlnu, měly jiný kmen a byly uměle modifikované. Stejně na tom je podle ní i britská mutace.

Koronavirus je uměle vytvořená biologická zbraň, tvrdí hongkongská viroložka. Důkazy chybí

10. října 2020 21:38

Hongkongská viroložka Li-Meng Yan i nadále trvá na tom, že koronavirus úmyslně vytvořili čínští vědci ve svých laboratořích. Popírá tak ostatní studie a výzkumy, které tvrdí, že virus vznikl v přírodě a na člověka se dostal přenosem z netopýrů či luskounů. Odborníci zveřejněnou zprávu Yanové považují za nepodloženou.

Netopýří migrace v plném proudu! Na co byste si měli dát pozor a proč?

18. srpna 2020 00:00

Přichází čas netopýrů! Co to znamená? Že byste měli respektovat určitá pravidla, zejména pokud bydlíte v Plzni, která je pro netopýry důležitou migrační křižovatkou. Těchto létajících savců se letos narodilo extrémně moc. Podle Záchranné stanice živočichů v Plzni zaznamenáváme posledních letech nevídaný nárůst zejména populace netopýrů hvízdavých, které bychom si měli předcházet.

Ze zvířat se mohou na člověka přenést miliony virů, varuje vědec před další pandemií

3. června 2020 15:35

Na světě existuje nespočet virů, které se mohou přenést ze zvířat na člověka. Vědec Peter Daszak varuje, že se ze současné pandemie koronaviru musíme poučit, abychom v budoucnu byli schopni zabránit podobnému masovému šíření nových onemocnění. Sám pak hovoří o „vážné hrozbě do budoucna“, ale navrhuje i řešení v podobě rozsáhlého testování.

Netopýři v Česku jako oběti dezinformací: Onemocnění COVID-19 nešíří, nezabíjejte je, prosí odborníci

30. dubna 2020 06:30

Některá média v posledních týdnech šířila poplašné zprávy o tom, že netopýři mohou být zdrojem nákazy koronavirem. Vědci přitom dokládají, že tomu tak není a na vině jsou tzv. rezervoároví hostitelé. Přesto lidé začali zvířata usídlená na půdách a v podstřeší likvidovat, což může mít na netopýří populace zásadní dopad.

reklama