reklama

Nejméně 13 obětí a 15 zraněných zanechal mohutný požár v čínském zábavním parku

Ve čtvrtek došlo v Číně při oslavách tamních svátků k velké tragédii. Požár, který vypukl v zábavním parku Taitaishan, má na svědomí nejméně 13 mrtvých a 15 zraněných. Co nebo kdo za požár může, vyšetřuje policie.

reklama

Číňané na začátku října slaví osmidenní svátek, kterému se říká Zlatý týden. Během prvních dnů tohoto svátku je většina firem, továren či přístavů zavřená, a obyvatelé tak můžou navštěvovat různé pouťové atrakce po celé zemi.

Jenže hned první den během oslav došlo k velké tragédii. Ve městě Tchaj-jüan vypukl požár v jednom ze zábavních parků. Záběry ukazují, jak se z ohnivého sálu valí do nebe hustý kouř. Hořet začalo ve výstavní síni sněhových soch. Tragédie si vyžádala nejméně 13 mrtvých. Dalších 15 lidí, které požár zranil, je v nemocnici ve stabilizovaném stavu.

Případem se v současnosti zabývá policie. Je možné, že začalo hořet proto, že majitel či někdo z vedoucích zábavního parku zanedbal své povinnosti. Taitaishan je rozlehlý park s několika muzei a dalšími atrakcemi, jako je třeba ruské kolo. Kvůli požáru bude nějakou dobu zavřený.

K tématu

Další hlavní zprávy

Slovensko

Slovenská koaliční krize: Nespokojené strany hrozí odchodem, chtějí rekonstrukci vlády

Slovenská koaliční krize: Nespokojené strany hrozí odchodem, chtějí rekonstrukci vlády

Slovenská vládní koalice čelí rok od parlamentních voleb největší krizi. Šéf menší koaliční strany Svoboda a solidarita (SaS) a vicepremiér Richard Sulík ve středu vyzval k rekonstrukci vlády, předčasné volby ale odmítl. Vztahy v koalici vyostřila zhoršující se situace v souvislosti se šířením koronaviru a okolnosti nákupu ruské vakcíny Sputnik V proti covidu. Už v úterý nejmenší ze čtyř vládních stran Za lidi varovala, že selhání při řízení pandemie představuje riziko rozpadu koalice.

Moravskoslezský kraj

Neklekejte jí na hlavu. Policisté v Ostravě tvrdě zasáhli proti ženě s dítětem

Neklekejte jí na hlavu. Policisté v Ostravě tvrdě zasáhli proti ženě s dítětem

Diskusi rozpoutalo video s úterním zákroku policistů v ostravské městské části Poruba. Skupina strážníků se snažila identifikovat dvojici občanů nedodržujících hygienická opatření, poté si přivolala na pomoc státní polici. Ke konci patnáctiminutového záznamu několik policistů tvrdě zpacifikuje ženu s malým dítětem, která neměla nasazenou roušku ani respirátor.

Rozhovor

Středula: Řítíme se proti zdi a smějeme se, zasáhnout musí Miloš Zeman

Středula: Řítíme se proti zdi a smějeme se, zasáhnout musí Miloš Zeman

Česko se řítí z kopce proti zdi a do řízení epidemie musí podle předsedy Českomoravské konfederace odborových svazů Josefa Středuly zasáhnout prezident Miloš Zeman. Odborový předák to řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Zároveň také uvedl, že kritiku Andreje Babiše bere jako ocenění a potvrzení toho, že z něj má strach. Středula se dále rozpovídal i o své kandidatuře na prezidenta nebo případné účasti v Zemanově úřednické vládě.

Pirk: Vyléčení z covidu mohou mít lepší imunitu než očkovaní. Berme ohled na protilátky
Miliardář Sehnal se nechal přednostně naočkovat. Přemluvili mě moji zubaři, hájí se
Muž zmlátil seniora v metru kvůli roušce, hledá ho policie
Sputnik V nabírá směr Česko, v Rusku ale příliš neletí. Lidé se už covidu nebojí
Sledujte ŽIVĚ: Poslanci projednají stavbu bloku v Dukovanech či pět týdnů dovolené
reklama
reklama
Ve středu se spouští povinné plošné testování v podnicích. Zavírat se nebudou

Vláda

Domácí zpravodajství

KB s Fidoo pomáhají firmám s digitalizací jejich financí
Zázrak jménem kanabidiol? Pomáhá při depresích i rakovině, tvrdí Stabla
Další články
reklama
reklama