CNN Prima News ventilátor

ventilátor

Výpis příspěvků ke štítku „ventilátor“

Žena své sousedce v nemocnici vypnula ventilátor, rušil ji. Je podezřelá z pokusu o zabití

2. prosince 2022 05:15

Dvaasedmdesátiletou pacientku v nemocnici v Německu tak otravoval zvuk plicního ventilátoru, který držel při životě její sousedku na pokoji, že ho vypnula. Udělala to dokonce dvakrát. V tiskové zprávě o tom ve čtvrtek informovala policie a státní zastupitelství, podle nichž seniorka čelí podezření z pokusu o zabití a nyní je ve vazbě.

Spisovatel Rushdie je stále v kritickém stavu. Smysl pro humor ale neztratil, říká jeho syn

14. srpna 2022 21:41

Britského spisovatele indického původu Salmana Rushdieho, který byl v pátek při přípravě na přednášku napaden nožem a zraněn, odpojili od ventilátoru a už dokáže mluvit. Na Twitteru to uvedl kolega autora Satanských veršů Aatish Taseer. Rushdieho rodina zprávu o odpojení od ventilátoru přijala s velkou úlevou, podle syna je ale spisovatel nadále v kritickém stavu. Spisovatelův agent Andrew Wylie podle agentury Reuters uvedl, že se Rushdieho stav ubírá dobrým směrem. Otec útočníka je podle agentur v Libanonu a odmítá komunikovat s úřady.

Pobodaného spisovatele Rushdieho odpojili od ventilátoru. Už dokáže mluvit, řekl jeho agent

14. srpna 2022 05:40

Britského spisovatele indického původu Salmana Rushdieho, který byl v pátek při přípravě na přednášku napaden nožem a zraněn, odpojili od ventilátoru a dokáže mluvit. Na Twitteru to uvedl kolega autora Satanských veršů Aatish Taseer s tím, že Rushdie i žertoval. Informaci potvrdil bez dalších podrobností spisovatelův agent Andrew Wylie, napsala agentura AP.

Renata strávila devět let na lůžku a čekala na smrt. Díky zdravotní sestře zase může žít

11. května 2022 22:28

Po devíti letech na lůžku může znovu žít. Představíme vám dvě ženy – pacientku a zdravotní sestru. Renata zůstala po nemoci upoutaná na nemocniční lůžko a bez vyhlídek na normální život. Změnila to až druhá z žen, zdravotní sestra Kamila. Ta se díky dlouhodobé práci ve speciálním ošetřovatelství navíc letos stala Sestrou roku.

Topolánek: Pokud je někdo na ventilátoru a neočkoval se, může si za to trochu sám

18. listopadu 2021 23:36

Pokud je někdo na ventilátoru a neočkoval se, může si za to trochu sám, řekl bývalý premiér za ODS Mirek Topolánek v pořadu 360° Pavlíny Wolfové. Exministr financí za TOP 09 Miroslav Kalousek by dokonce v rámci koronavirových opatření nebyl proti zavedení povinného očkování proti nemoci COVID-19. Expremiér Jiří Paroubek (ČSSD) by při zhoršení pandemické situace sáhl po přísnějším rakouském modelu restrikcí.

Primář: Děti, které rodičům rozmlouvají očkování, jim vystavují poukázku na ventilátor

15. listopadu 2021 21:29

Děti, které radí svým rodičům, ať se neočkují, jim vystavují poukázku do nemocnice na ventilátor. Zdůraznil to primář infekčního oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem Pavel Dlouhý v pořadu Interview televize CNN Prima NEWS. Podle něj je v populaci obrovská virová nálož, a když lidé jdou po ulici, do obchodu nebo do hospody, téměř vždy se potkají s někým nakaženým. Měli by se proto očkovat, aby snížili rizika hospitalizace nebo úmrtí.

Flegr chce přednost na ventilátorech pro očkované. Šokujete i svým vzhledem, odvětil Nacher

6. listopadu 2021 18:30

Prognózy evolučního biologa Jaroslava Flegra ohledně koronavirové pandemie nebývají vždy optimistické. Naposledy apeloval na lékaře, že až dojde v prosinci k přehlcení nemocnic pacienty s covidem, mají dát přednost očkovaným. Za svůj výrok sklidil vlnu kritiky. Poslanec za ANO Patrik Nacher mu vzkázal, že kromě slov šokuje také svým vzhledem.

První cesta mimo rodnou zemi skončila tragicky. Seniorka se na lodi nakazila a zemřela

27. srpna 2021 22:31

Nevídaný skandál řeší společnost Carnival Cruise Line, která pořádá výletní platby. Na její lodi Carnival Vista se cestou do Karibiku na konci července nakazilo 27 cestujících: 26 členů posádky a jedna pasažérka. Tou byla 77letá Marilyn Tackettová, která měla pozitivní test i přes očkování, stejně jako zaměstnanci. Jednalo se o její první cestu mimo USA, skončila však tragicky. Po náročné plavbě zpět do Spojených států žena zemřela.

Na tátu nezbyl ventilátor. Kdyby dostal vakcínu včas, neumřel by, říká syn Vodňanského

26. března 2021 12:45

Největší chybou osudu bylo, že se Jan Vodňanský nemohl nechat očkovat. Tak zní slova jeho syna Tomáše Vodňanského o nešťastné shodě náhod v rozhovoru pro Český rozhlas. Právě v den, kdy se měl slavný písničkář naočkovat, lékaři zjistili, že je na covid pozitivní. „Kdyby byl naočkován o dva týdny dříve, tak se to nemuselo stát. Vakcínu nedostal včas,“ míní Vodňanský mladší. Přiznal i to, že na jeho otce v nemocnici nezbylo ani volné lůžko s ventilátorem. Řekl však, že ze smrti písničkáře nikoho neobviňuje.