reklama

Kuberová: Nátlak na manžela kvůli Tchaj-wanu byl velký. Když se vrátil z Hradu, zvracel

Příští týden se Věra Kuberová, manželka zesnulého předsedy Senátu Jaroslava Kubery (ODS), sejde se současným předsedou Senátu Milošem Vystrčilem (ODS). Jak uvedla v rozhovoru pro CNN Prima NEWS, na setkání Vystrčilovi definitivně oznámí, zda také pojede na návštěvu Tchaj-wanu jako součást delegace. Misi v doprovodu podnikatelů plánoval už její muž.

reklama

„Můj manžel tu cestu plánoval rok a půl. Myslím, že mu to dlužím. Vůbec si nepřipouštím, že by mi někdo v demokratickém státě zakazoval, kam můžu a nemůžu jet. Kde to jsme, abychom se báli někam jet,“ říká Kuberová a připomněla tak situaci z letošního ledna.

Tehdy Kuberu varovalo před následky návštěvy Tchaj-wanu čínské velvyslanectví dopisem, který Kubera obdržel na Hradě při setkání s prezidentem Milošem Zemanem a předsedou Poslanecké sněmovny Radkem Vondráčkem (ANO).

K tématu

O týden později Kubera náhle zemřel na infarkt. „Nátlak byl hodně velký. Zvracel, když se vrátil z Hradu, tlačili na něj jak psychicky, tak mám podezření, že i jinak. Když jsme žádali o toxikologickou pitvu, tak nebyla provedena. Nějaké výsledky pitvy po třech měsících máme, ale je to takové oficiální, že ničemu nevěřím,“ říká Kuberová.

Čína považuje Tchaj-wan za svou provincii a hrozí mu vojenským zásahem v případě vyhlášení nezávislosti. Česká republika, stejně jako celá EU nebo USA, politiku jedné Číny uznává.

Další hlavní zprávy

Partie

Zeman: Že covid vychcípá v létě? Ať zrůdní pseudoodborníci typu Pekové zalezou pod zem

Zeman: Že covid vychcípá v létě? Ať zrůdní pseudoodborníci typu Pekové zalezou pod zem

Miloš Zeman je přesvědčen, že za současný stav epidemie nikdo konkrétní nemůže. Připustil sice, že vláda dělala chyby, ale těch by se podle něj dopustil každý. Kabinet prý několikrát podlehl tlaku veřejnosti, opozice, ale i některých odborníků. „A to už ani nemluvím o takových zrůdných pseudoodbornících, jako je paní Soňa Peková, která nám vykládala, že covid vychcípá v létě,“ řekl prezident republiky v nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. A zmínil také své plány s Romanem Prymulou či jak potrestal svého kancléře za sledování fotbalu na stadionu Slavie.

Nouzový stav

Začaly kontroly mezi okresy. Lidé si dávají echo, jak se vyhnout policistům

Začaly kontroly mezi okresy. Lidé si dávají echo, jak se vyhnout policistům

  • Aktualizováno

Od pondělního rána kontrolují policisté pohyb mezi okresy. Na více než 500 vytipovaných místech po celé republice musejí lidé při namátkových kontrolách předkládat dokumenty, kterými dokazují, proč chtějí daný okres opustit. Někteří si už začali na sociálních sítích nahlašovat místa, kde stojí policisté. Jedna kontrola trvá jen pár minut, policisté zatím žádné konflikty nehlásí.

Peníze pro strádající umělce? Na kulturní kompenzace jen tak někdo nedosáhne
Klepu se a brečím. Jsme na tom hůř než všichni, stěžuje si Babišová
Rozzuřený Trpišovský prokopl dveře. Slavia po bouři v kabině otočila se Slováckem
Rok s koronavirem. Připomeňte si zlomové okamžiky od prvního případu po tisíce obětí
Babiš: Když lockdown nezabere, zpřísníme na Velikonoce. Vláda projedná zavření hranic
Chcípl PES: Dostáváme se do totality, vláda poštvává ozbrojené síly proti občanům
reklama
reklama
Babiš: Chtěli nás zastřelit, tak jsem vyhnal ženu do Dubaje. O ničem nevěděla

Andrej Babiš

Domácí zpravodajství

KB s Fidoo pomáhají firmám s digitalizací jejich financí
Další články
reklama
reklama