Manželé ji podváděli, oplácela stejnou mincí. Žilková prozradila detaily o svých ex

Na první dvě manželství nevzpomíná herečka Veronika Žilková příliš v dobrém. V knize Dělte dvěma přiznala, že důvodem byly nevěry. Právě kvůli nim oba svazky skončily rozvodem.

První manželství s Jiřím Hanychem, s nímž má dceru Agátu, vydrželo čtyři roky. Druhé s Markem Navrátilem, se kterým má syny Cyrila a Vincenta, 17 let. Až se svým třetím mužem, hercem a současným velvyslancem ČR v Izraeli Martinem Stropnickým, kterého si brala v roce 2008 a má s ním dceru Kordulu, je konečně šťastná.

„Proč jsem se vdávala třikrát? Protože předchozí manželé mě nechali přijít na jejich nevěry. Nevěry se stanou, ale ta zahýbající strana musí udělat maximum pro to, aby to neprasklo a nezranili svého partnera, partnerku. Nebyla jsem svatá, ale mé úlety byly vždy reakce na bolest z jejich zrady a nikdy nepraskly,“ prozradila herečka. S kým své manžele podváděla, prozradit nechtěla.

„Po jménech nepátrejte, je to už dávno a nikdy se je nedozvíte. To tajemství je součást pravidel nevěr. Můj tatínek, když zahýbal mamince, ona vždy s úsměvem řekla: ‚Nic mi nevykládej, já ti to neulehčím.‘ Jsou takové velkorysé ženy, ale já taková nejsem. Neodpouštím. Rozvádím se,“ zdůraznila Veronika. Pro ženy má ohledně výběru partnerů do života jednu radu. „Najděte si muže, který vás jako ženu zkrotí.“

Pokud je mi Stropnický nevěrný, nechci to vědět

A to se podle všeho jejímu poslednímu manželovi Martinu Stropnickému povedlo. „Martin je, doufám, ten pravý. Splňuje ideál muže, který mi nastavil tatínek. Je osobnost, trochu tyran, puntičkář, vychovává mě, opravuje mě a imponuje mi. Martin je první manžel, který obrazně řečeno běhá rychleji než já. Jinak jsem všechny ve svém životě v něčem předbíhala. Měla jsem i pocit, že se to po mně chtělo, že budou mít radost, že jsem v cíli dřív než oni, což byla chyba. To mi máma zapomněla říct. A jestli víte, že je nevěrný? Nevolejte mi, zavěsím,“ prohlásila herečka.

Se Stropnickým se znali dlouhá léta, pomyslná jiskra mezi nimi ale přeskočila až během natáčení pohádky Křesadlo v roce 2004. „My jsme si oba dva řekli, že jsme se vzájemně dvacet let sledovali. Ve třiadvaceti, když jsme se potkali poprvé, jsem na něj byla moc. Později mi to přiznal. Velká prsa, velký zadek, hodně a nahlas jsem mluvila, tehdy ho to prý zastrašilo,“ uvedla Veronika.

Dnes prý Stropnický lituje, že si spolu nezačali dříve. „Mnohokrát už mi řekl, že ho to mrzí, protože bych byla dobrý průvodce životem. Teď říká, že jsme k sobě patřící dobrodružný pár. Kdybychom žili v době osidlování Ameriky, byli bychom ti, kteří by jeli a osidlovali,“ vylíčila herečka. Jeden čas v Městských divadlech pražských se dokonce střídali na jednom jevišti a v jedné šatně, ale vůbec se nepotkali.

„A po revoluci se na mě šel podívat na Letní shakespearovské slavnosti, když přijel coby velvyslanec do Prahy na prázdniny. Koupil si na mě lístek, to už byli se ženou v rozluce (první manželkou Martina Stropnického byla scenáristka Lucie Stropnická, dcera známého textaře Zdeňka Borovce, pozn. red.). Vyprávěl mi, že jsem ho pořád zvláštně přitahovala. Absolvoval tehdy celé představení a na konci, když už všichni odešli, na mě čekal ve skoro prázdném hledišti. A já prý vylezla na jeviště, podívala se jeho směrem a řekla: „Miláčku, co ty tady?“ A rozběhla jsme se, minula jsem ho, protože jsem si ho vůbec nevšimla a skočila do náruče někomu za ním. Stál tam můj tehdejší manžel Marek, který šel asi zrovna okolo z hospody,“ prozradila.

Tagy: