CNN Prima News vesmírná stanice

vesmírná stanice

Výpis příspěvků ke štítku „vesmírná stanice“

Nevídaný úkaz: V Austrálii trčel ze země „suchý strom“. Ukázalo se, že spadl z vesmíru

4. srpna 2022 11:13

Když Mick Miners, farmář z Nového Jižního Walesu v Austrálii poprvé spatřil černý objekt trčící ze země v odlehlé části svého pozemku, myslel si, že jde o mrtvý strom. Po bližším prozkoumání a ověření odborníků se ukázalo, že jde o objekt z vesmíru. Jeho autory ale nejsou mimozemšťané nýbrž společnost SpaceX Elona Muska. Potvrdila to následně Australská vesmírná agentura (ASA). Podle vědců se jedná o vzácný úkaz, varují ale, že podobné události mohou být stále častější.

Trosky čínské rakety, která nekontrolovaně sestupovala k Zemi, dopadly do moře u Filipín

30. července 2022 21:58

Trosky čínské rakety Dlouhý pochod 5B, která nekontrolovaně sestupovala k Zemi, vstoupily do atmosféry a bezpečně dopadly do moře u Filipín, uvedl v sobotu web Daily Mail. Podle údajů americké a čínské vesmírné agentury je dopadová plocha v Suluském moři poblíž Filipín, informoval server Space News, který sestup živě přenášel. Lidé v Malajsii sledovali padající svítící objekty a zveřejňovali videa na sociálních sítích.

Historický moment: Vesmírná mise SpaceX končí. Soukromá loď dopravila astronauty na Zemi

2. května 2021 20:32

Kabina společnosti SpaceX v neděli bezpečně dopravila na Zemi čtveřici astronautů, kteří strávili téměř půl roku na Mezinárodní vesmírné stanici (ISS) při první plnohodnotné misi vesmírného plavidla vlastněného soukromou společností. Loď Crew Dragon Resilience po odkladech nad ránem místního času (těsně před 9:00 SELČ) přistála na hladině Mexického zálivu nedaleko pobřeží Floridy.

Rusko postaví do roku 2025 vlastní vesmírnou stanici. Bude na ní i turistický hotel

21. dubna 2021 07:22

Ruská kosmická agentura Roskosmos oznámila, že chce do roku 2025 vypustit na orbitu první modul z nové vesmírné stanice. Dosavadní Mezinárodní vesmírnou stanici (ISS) už totiž ruští konstruktéři považují za zastaralou a nebezpečnou pro astronauty. Rozhodnutí o stavbě ruské stanice přichází v době napjatých vztahů mezi Moskvou a Washingtonem.