reklama

Veterináři v SAPĚ zlikvidovali přes 1 300 vajec a 100 kilo masa neznámého původu

Veterináři v SAPĚ zlikvidovali vejce a maso neznámého původu

Veterináři nechali zlikvidovat přes 1 300 křepelčích vajec a více než 100 kg masa neznámého původu, bylo skladováno v pražské tržnici SAPA. Oznámili to zástupci Státní veterinární správy (SVS).

reklama

Část z těchto potravin byla skladovaná v nevhodných podmínkách, zjistila SVS při kontrole společně s policií a celní správou. Prodejcům nyní hrozí až padesátimilionová pokuta, většinou se ale ukládá řádově nižší.

„Jedno z vozidel vjíždějících do areálu přepravovalo 1 320 kusů křepelčích vajec neznámého původu, navíc v nevhodných podmínkách. Také tato vejce budou zlikvidována v asanačním podniku,“ uvedli zástupci SVS. Při kontrole stánku s živými rybami se pak zjistilo, že prodejce nemá doklady o původu zboží a není registrovaný pro prodej živých ryb.

Státní veterinární správa potraviny k likvidaci označuje.
Státní veterinární správa potraviny k likvidaci označuje.
Zdroj: Státní veterinární správa ČR

Tržnice se za problémovou z veterinárního pohledu považuje dlouhodobě. Například loni na podzim v ní veterináři odhalili nelegální prodejnu potravin. Bylo v ní téměř půl tuny neoznačených potravin bez dokladů původu. U většiny nešlo zjistit datum spotřeby, část produktů měla prošlou dobu trvanlivosti a byla zkažená. U pěti kilogramů sépií bylo datum trvanlivosti překročeno o tři roky.

Před dvěma roky se pak konal zásah v tržnici kvůli údajnému zapletení do nelegálního prodeje pokrmů z tygřích kostí. Některým Vietnamcům měl tygry přeprodávat chovatel šelem Ludvík Berousek. V Asii se části tygrů využívají k léčebným metodám.

Loni v květnu zadrželi veterináři s policisty v areálu tržnice 80 kilogramů potravin bez dokladů o původu, mimo jiné sušené ryby, olihně nebo zmrazené kachny, přičemž část byla plesnivá.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Partie

Hrozí další vlna. Zachytili jsme 56 mutací z ciziny, varuje Arenberger

Hrozí další vlna. Zachytili jsme 56 mutací z ciziny, varuje Arenberger

Začneme s masivním vyhodnocováním vzorků odebraných pacientům, kteří jsou pozitivní na covid, abychom odhalili nové mutace koronaviru. Oznámil to ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. Mělo by k tomu dojít nejpozději od příštího týdne. Za posledních 14 dní bylo totiž podle ministra zachyceno 56 různých mutací.

Jeden nešťastný pohyb a malér byl na světě. Provod si poranil koleno, přijde o EURO?
Turboočkování funguje skvěle. V pondělí umožníme registraci lidí 45+, slibuje Babiš
„Satanští vojáci“ míří na misi do země kanibalů. Mají zklidnit indonéské separatisty
reklama
reklama
Schillerová: Hamáček by měl rezignovat, pokud se prokáže, že o cestě do Moskvy lhal

Partie

Domácí zpravodajství

Další články
reklama
reklama