CNN Prima News vězeňská služba

vězeňská služba

Výpis příspěvků ke štítku „vězeňská služba“

Policisté hledají pomoc s nevyřešenými případy, hlavně u vězňů. Vydali kalendář pomníčků

4. ledna 2022 23:55

Od řady dosud nevyřešených případů uplynuly dlouhé roky, dodnes však nedají mnohým vyšetřovatelům spát. Nyní se o čtyřiadvaceti z nich dozví vězni napříč Českou republikou. Úřad služby kriminální policie a vyšetřování (ÚSKPV) ve spolupráci s Vězeňskou službou ČR připravil speciální edici kalendářů, které rozeslal do všech 35 českých věznic. Každý měsíc se vězni dozví o dvou případech, které dosud nemají závěr či pachatele. Takzvané „policejní pomníčky“ by právě oni mohli pomoci vyřešit.

Pervitin napěchovaný v křížovkách. Vězeňská služba ve Valdicích odhalila nečekanou skrýš

11. listopadu 2021 18:55

Že se drogy do věznic pašují například v oblečení, propiskách, domácích pantoflích i pastách na zuby, na to už jsou pracovníci vězeňské služby při odhalování celkem zvyklí. Jeden z posledních případů ve valdické věznici byl však pro ně novinkou. Zásilka pervitinu měla být trestanci doručena ukrytá v křížovkářském časopisu pod nalepenými výstřižky textu.

Facky, bití i kopance. Patnáct dozorců, kteří měli trestat vězně, stanulo před soudem

11. listopadu 2021 11:29

Patnáct dozorců stane před jabloneckým soudem kvůli nepřiměřenému trestání vězňů. Podle obžaloby měli vězně mimo jiné fackovat a kopat, aby si zajistili klid na oddělení. Státní zástupce podal celkem čtyři žaloby a rozdělil obžalované do čtyř skupin. První do soudní síně zamířila už ve čtvrtek. „Je jim kladeno za vinu porušování povinností při dozorčí službě a zneužití pravomoci úřední osoby,“ uvedl žalobce Martin Tvrdík.

Šéf Vězeňské služby Dohnal skončil. Zajistí to stabilitu, říká ministryně Benešová

30. září 2021 15:22

Dlouholetý generální ředitel Vězeňské služby (VS) Petr Dohnal končí v čele bezpečnostního sboru. Ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) jmenuje na jeho místo dosavadního náměstka Simona Michailidise. Ten se funkce ujme v pátek. VS o tom ve čtvrtek informovala na webu s tím, že Dohnal o uvolnění ze služebního poměru požádal a bude u sboru nadále působit jako civilní náměstek.

Skandální věznice v USA: Pokus o útěk autobusem, divoké party a bití spoluvězňů

20. září 2021 06:39

Newyorská věznice Rikers Island zažila ve čtvrtek scénu jako z amerického filmu. Jeden z trestanců využil nepozornosti strážců a pokusil se uprchnout vězeňským autobusem. Jízda devětadvacetiletého nešťastníka Abubakara Sanuwa ale netrvala dlouho. Sanuwo totiž vzápětí narazil do zdi věznice. Nejedná se přitom o ojedinělý incident. Věznicí Rikers Island hýbe v poslední době jeden skandál za druhým. Trestanci pořádají v celách divoké party, mlátí spoluvězně a videa z „akcí“ sdílejí na sociálních sítích.