reklama
CNN Prima News vězeňská služba

vězeňská služba

Výpis příspěvků ke štítku „vězeňská služba“

Hasiči a policisté dostanou 20 tisíc korun za pomoc během pandemie, řekl kabinet

Aktualizováno

Hasiči, policisté a vojáci, kteří pomáhali bojovat s koronavirovou epidemií, dostanou mimořádnou odměnu 20 tisíc korun. Na pondělním zasedání to schválila vláda, informovali na sociálních sítích ministři vnitra Jan Hamáček (ČSSD) a obrany Lubomír Metnar (za ANO). Celkem vláda na mimořádné odměny a s nimi spojené vedlejší náklady vyčlení z rozpočtu více než 1,4 miliardy korun.

Řidič ohrozil několik životů, vybrzdil sanitku na dálnici a ukázal prostředníček

Nebezpečnou situaci na dálnici zažila posádka eskortního vozidla vězeňské služby. Při převozu nemocného vězně ji ohrozil řidič stříbrné octavie, který nerespektoval rozsvícené modré majáky. Sanitku v plné rychlosti dohonil a nebezpečnou smyčkou vozidlo předjel. Ani poté ale nebyl spokojen a těsně před ním prudce dupl na brzdu. Jako bonus navíc ukázal strážným v sanitce vztyčený prostředníček.

Ve věznicích kvůli covidu chybí stovky dozorců. Budou za ně zaskakovat policisté

Ve věznicích by za chybějící dozorce mohli v době krize na nezbytně nutnou dobu zaskakovat policisté. Dosavadní zákony to neumožňují. Změnit to má novela zákonů o Vězeňské službě, kterou v pátek zrychleně schválila Sněmovna ve stavu legislativní nouze. Ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) poslancům řekla, že aktuálně chybí kvůli nákaze koronavirem zhruba 400 příslušníků Vězeňské služby.

V Česku chybí až 200 tisíc dárců krve. Projekt vězeňské služby to chce změnit

Aktualizováno

Celkem 22 litrů krve darovali zaměstnanci vězeňské služby 4. listopadu v ostravské fakultní nemocnici. Akce se zúčastnilo čtyřicet lidí z věznic z Ostravy, Opavy, Heřmanic a Karviné. Nešlo přitom o jednorázový počin, postupně by měli darovat krev pracovníci 33 věznic po celé republice. Vězeňská služba tím chce pomoci řešit nedostatek krve v nemocnicích po celé republice.

Škárka ukončí pracovní poměr ve vězeňské službě. Důvodem jsou jeho skandální výroky

Aktualizováno

Bývalý poslanec za Věci veřejné Jaroslav Škárka ukončí pracovní poměr ve vězeňské službě poté, co přede dvěma dny označil v příspěvku na Facebooku nedonošené děti za „zrůdy“. Potvrdil to Petr Vlk, ředitel plzeňské věznice, kde Škárka pracuje jako vychovatel odsouzených. Ve středu dopoledne vydala Vězeňská služba ČR prohlášení, kde se od jeho výroků důrazně distancovala.

reklama