reklama
CNN Prima News vězeňská služba

vězeňská služba

Výpis příspěvků ke štítku „vězeňská služba“

Pervitin napěchovaný v křížovkách. Vězeňská služba ve Valdicích odhalila nečekanou skrýš

11. listopadu 2021 18:55

Že se drogy do věznic pašují například v oblečení, propiskách, domácích pantoflích i pastách na zuby, na to už jsou pracovníci vězeňské služby při odhalování celkem zvyklí. Jeden z posledních případů ve valdické věznici byl však pro ně novinkou. Zásilka pervitinu měla být trestanci doručena ukrytá v křížovkářském časopisu pod nalepenými výstřižky textu.

Facky, bití i kopance. Patnáct dozorců, kteří měli trestat vězně, stanulo před soudem

11. listopadu 2021 11:29

Patnáct dozorců stane před jabloneckým soudem kvůli nepřiměřenému trestání vězňů. Podle obžaloby měli vězně mimo jiné fackovat a kopat, aby si zajistili klid na oddělení. Státní zástupce podal celkem čtyři žaloby a rozdělil obžalované do čtyř skupin. První do soudní síně zamířila už ve čtvrtek. „Je jim kladeno za vinu porušování povinností při dozorčí službě a zneužití pravomoci úřední osoby,“ uvedl žalobce Martin Tvrdík.

Šéf Vězeňské služby Dohnal skončil. Zajistí to stabilitu, říká ministryně Benešová

30. září 2021 15:22

Dlouholetý generální ředitel Vězeňské služby (VS) Petr Dohnal končí v čele bezpečnostního sboru. Ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) jmenuje na jeho místo dosavadního náměstka Simona Michailidise. Ten se funkce ujme v pátek. VS o tom ve čtvrtek informovala na webu s tím, že Dohnal o uvolnění ze služebního poměru požádal a bude u sboru nadále působit jako civilní náměstek.

Skandální věznice v USA: Pokus o útěk autobusem, divoké party a bití spoluvězňů

20. září 2021 06:39

Newyorská věznice Rikers Island zažila ve čtvrtek scénu jako z amerického filmu. Jeden z trestanců využil nepozornosti strážců a pokusil se uprchnout vězeňským autobusem. Jízda devětadvacetiletého nešťastníka Abubakara Sanuwa ale netrvala dlouho. Sanuwo totiž vzápětí narazil do zdi věznice. Nejedná se přitom o ojedinělý incident. Věznicí Rikers Island hýbe v poslední době jeden skandál za druhým. Trestanci pořádají v celách divoké party, mlátí spoluvězně a videa z „akcí“ sdílejí na sociálních sítích.

Hasiči a policisté dostanou 20 tisíc korun za pomoc během pandemie, řekl kabinet

19. července 2021 15:22
Aktualizováno

Hasiči, policisté a vojáci, kteří pomáhali bojovat s koronavirovou epidemií, dostanou mimořádnou odměnu 20 tisíc korun. Na pondělním zasedání to schválila vláda, informovali na sociálních sítích ministři vnitra Jan Hamáček (ČSSD) a obrany Lubomír Metnar (za ANO). Celkem vláda na mimořádné odměny a s nimi spojené vedlejší náklady vyčlení z rozpočtu více než 1,4 miliardy korun.

Řidič ohrozil několik životů, vybrzdil sanitku na dálnici a ukázal prostředníček

16. března 2021 16:54

Nebezpečnou situaci na dálnici zažila posádka eskortního vozidla vězeňské služby. Při převozu nemocného vězně ji ohrozil řidič stříbrné octavie, který nerespektoval rozsvícené modré majáky. Sanitku v plné rychlosti dohonil a nebezpečnou smyčkou vozidlo předjel. Ani poté ale nebyl spokojen a těsně před ním prudce dupl na brzdu. Jako bonus navíc ukázal strážným v sanitce vztyčený prostředníček.

Ve věznicích kvůli covidu chybí stovky dozorců. Budou za ně zaskakovat policisté

4. prosince 2020 14:58

Ve věznicích by za chybějící dozorce mohli v době krize na nezbytně nutnou dobu zaskakovat policisté. Dosavadní zákony to neumožňují. Změnit to má novela zákonů o Vězeňské službě, kterou v pátek zrychleně schválila Sněmovna ve stavu legislativní nouze. Ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) poslancům řekla, že aktuálně chybí kvůli nákaze koronavirem zhruba 400 příslušníků Vězeňské služby.

reklama