reklama

Dojemný vzkaz zdravotníka rodině. Natočil ho krátce předtím, než podlehl covidu

Zdravotník Sergio Humberto Padilla Hernandez nahrál těsně před svou smrtí způsobenou covidem srdceryvný vzkaz své rodině a přátelům. Teprve osmadvacetiletý muž, který sám pomáhal pacientům nakaženým novým koronavirem v jedné mexické nemocnici, zemřel 6. listopadu. Informoval o tom web CNN.

reklama

„Nastal okamžik pravdy. Chystám se podstoupit endotracheální intubaci,“ říká Padilla Hernandez ve videu natočeném nedlouho před svou smrtí.

„Chci, abyste si mě pamatovali pro to, čím jsem byl a čím jsem, protože se vrátím, ať se stane cokoliv, ať si pro mě Bůh připraví cokoliv. Tohle není sbohem,“ pokračuje ve vzkazu natočeném na nemocničním lůžku.

„Je to záležitost několika dní, kdy se uzdravím, dá-li Bůh. Půjdeme dál. Znovu se uvidíme, přátelé, rodino. Miluji vás. Vím, že se budete modlit za mě a mé zdraví, za mé blaho. A ať se stane, co se stane, vždy budete hledat, co je v mém nejlepším zájmu, vždy. Miluji vás a jste v mém srdci,“ dodal.

Podle testů přišel o 90 procent plicních funkcí

Padilla Hernandez pracoval jako zdravotní bratr v nemocnici v mexickém městě Cuauhtémoc, kde sám pomáhal lidem nakaženým covidem. Pozitivně na nový koronavirus byl testován 22. října a léčil se v domácím prostředí. Když se mu 5. listopadu přitížilo a měl problémy s dechem, věděl, že potřebuje kyslík a vydal se do nemocnice.

V nemocnici všechny testy ukázaly, že ztratil 90 procent plicních funkcí, uvedl zdravotníkův bratranec Adalberto Hernandez. Tu noc, těsně před intubací, natočil zdravotní bratr své rodině a blízkým video z nemocničního lůžka, které se rychle rozšířilo na sociálních sítích. Podle svého bratrance neměl zemřelý Padilla Hernandez žádné jiné zdravotní potíže.

V první polovině srpna měla novému koronaviru podlehnout rovněž zdravotníkova sestra, které bylo pouhých třicet let. Onemocněním COVID-19 se nakazila prakticky celá rodina. Hernandezova matka byla krátce hospitalizována, otec je na kyslíku v domácí péči. Pozůstalá manželka a pětiletý syn nicméně zůstávají zdraví.

K tématu

Další hlavní zprávy

360°

Meghan je hloupá husa, která poučovala Brity o feminismu, tvrdí publicista Tomský

Meghan je hloupá husa, která poučovala Brity o feminismu, tvrdí publicista Tomský

Vévodkyni ze Sussexu nazval publicista Alexander Tomský ve vysílání pořadu 360° Pavlíny Wolfové hloupou husou. „Nic neuměla a nic nevěděla. Mohla mluvit jen o multikulturní společnosti a komplexech rasismu, které jsou ale typicky americké. Navíc bych ji neustále nesrovnával s Dianou,“ upozorňuje Tomský. Zástupkyně šéfredaktora Expres.cz Barbora Koukalová by ale Meghan husou nenazývala: „Hloupá není. Jejím největším úspěchem však je, že si vzala bohatého muže.“

Přibližně deset procent zaměstnanců povinné testování odmítá. I přes hrozbu pokuty
Výrok o poplácaní ženy po zadku je hrubé nedorozumění, hájí se sexuolog Uzel
Blatný chce výměnu hlavní hygieničky Rážové. Babiš s ní není spokojený
reklama
reklama
Velký přehled nemocnic: Vyčerpání, nakažený personál, rušení operací. Kde je nejhůř?

Zdravotnictví

Domácí zpravodajství

KB s Fidoo pomáhají firmám s digitalizací jejich financí
Letos žádná maturitní zkouška, navrhuje Babiš. Místo ní by stačil průměr známek
Další články
reklama
reklama