reklama

Dojemný vzkaz zdravotníka rodině. Natočil ho krátce předtím, než podlehl covidu

Zdravotník Sergio Humberto Padilla Hernandez nahrál těsně před svou smrtí způsobenou covidem srdceryvný vzkaz své rodině a přátelům. Teprve osmadvacetiletý muž, který sám pomáhal pacientům nakaženým novým koronavirem v jedné mexické nemocnici, zemřel 6. listopadu. Informoval o tom web CNN.

reklama

„Nastal okamžik pravdy. Chystám se podstoupit endotracheální intubaci,“ říká Padilla Hernandez ve videu natočeném nedlouho před svou smrtí.

„Chci, abyste si mě pamatovali pro to, čím jsem byl a čím jsem, protože se vrátím, ať se stane cokoliv, ať si pro mě Bůh připraví cokoliv. Tohle není sbohem,“ pokračuje ve vzkazu natočeném na nemocničním lůžku.

„Je to záležitost několika dní, kdy se uzdravím, dá-li Bůh. Půjdeme dál. Znovu se uvidíme, přátelé, rodino. Miluji vás. Vím, že se budete modlit za mě a mé zdraví, za mé blaho. A ať se stane, co se stane, vždy budete hledat, co je v mém nejlepším zájmu, vždy. Miluji vás a jste v mém srdci,“ dodal.

Podle testů přišel o 90 procent plicních funkcí

Padilla Hernandez pracoval jako zdravotní bratr v nemocnici v mexickém městě Cuauhtémoc, kde sám pomáhal lidem nakaženým covidem. Pozitivně na nový koronavirus byl testován 22. října a léčil se v domácím prostředí. Když se mu 5. listopadu přitížilo a měl problémy s dechem, věděl, že potřebuje kyslík a vydal se do nemocnice.

V nemocnici všechny testy ukázaly, že ztratil 90 procent plicních funkcí, uvedl zdravotníkův bratranec Adalberto Hernandez. Tu noc, těsně před intubací, natočil zdravotní bratr své rodině a blízkým video z nemocničního lůžka, které se rychle rozšířilo na sociálních sítích. Podle svého bratrance neměl zemřelý Padilla Hernandez žádné jiné zdravotní potíže.

V první polovině srpna měla novému koronaviru podlehnout rovněž zdravotníkova sestra, které bylo pouhých třicet let. Onemocněním COVID-19 se nakazila prakticky celá rodina. Hernandezova matka byla krátce hospitalizována, otec je na kyslíku v domácí péči. Pozůstalá manželka a pětiletý syn nicméně zůstávají zdraví.

K tématu

Další hlavní zprávy

Slovensko

Spolumajitele Penty Haščáka poslal soud do vazby. Viní ho i z praní špinavých peněz

Spolumajitele Penty Haščáka poslal soud do vazby. Viní ho i z praní špinavých peněz

Soud na Slovensku poslal v pátek večer do vazby spolumajitele finanční skupiny Penta Investments Jaroslava Haščáka, kterého policie v úterý zadržela a obvinila z korupce a praní špinavých peněz. Novinářům to řekl prokurátor. Obhajoba podala proti rozhodnutí soudkyně Specializovaného trestního soudu stížnost, na verdikt odvolacího soudu bude Haščák čekat ve vazbě.

Lidé si užívají rozvolněná opatření. Odborníci varují před přílišným optimismem
Další koronaviry kolují v přírodě, tvrdí čínská viroložka. Zásobárnou jsou netopýři
Blatný: Nechejme se otestovat, abychom udrželi otevřené obchody a společenský život
Pod autobusem na Jihlavsku se utrhla krajnice, vezl školáky. Tři těžce zranění
Hrozil bombami v nemocnicích, obchodech či poštách. Policisté ho dopadli v zahraničí
reklama
reklama
Nedočkaví štamgasti vyrazili na pivo už v šest ráno. O půl sedmé byla plná hospoda

Lidé

Domácí zpravodajství

Ve věznicích kvůli covidu chybí stovky dozorců. Budou za ně zaskakovat policisté
Stovky volných termínů, jednotky zájemců. Učitelé se na covid testy zdarma nehrnou
Další články
reklama
reklama