reklama

Dojemný vzkaz zdravotníka rodině. Natočil ho krátce předtím, než podlehl covidu

Zdravotník Sergio Humberto Padilla Hernandez nahrál těsně před svou smrtí způsobenou covidem srdceryvný vzkaz své rodině a přátelům. Teprve osmadvacetiletý muž, který sám pomáhal pacientům nakaženým novým koronavirem v jedné mexické nemocnici, zemřel 6. listopadu. Informoval o tom web CNN.

reklama

„Nastal okamžik pravdy. Chystám se podstoupit endotracheální intubaci,“ říká Padilla Hernandez ve videu natočeném nedlouho před svou smrtí.

„Chci, abyste si mě pamatovali pro to, čím jsem byl a čím jsem, protože se vrátím, ať se stane cokoliv, ať si pro mě Bůh připraví cokoliv. Tohle není sbohem,“ pokračuje ve vzkazu natočeném na nemocničním lůžku.

„Je to záležitost několika dní, kdy se uzdravím, dá-li Bůh. Půjdeme dál. Znovu se uvidíme, přátelé, rodino. Miluji vás. Vím, že se budete modlit za mě a mé zdraví, za mé blaho. A ať se stane, co se stane, vždy budete hledat, co je v mém nejlepším zájmu, vždy. Miluji vás a jste v mém srdci,“ dodal.

Podle testů přišel o 90 procent plicních funkcí

Padilla Hernandez pracoval jako zdravotní bratr v nemocnici v mexickém městě Cuauhtémoc, kde sám pomáhal lidem nakaženým covidem. Pozitivně na nový koronavirus byl testován 22. října a léčil se v domácím prostředí. Když se mu 5. listopadu přitížilo a měl problémy s dechem, věděl, že potřebuje kyslík a vydal se do nemocnice.

V nemocnici všechny testy ukázaly, že ztratil 90 procent plicních funkcí, uvedl zdravotníkův bratranec Adalberto Hernandez. Tu noc, těsně před intubací, natočil zdravotní bratr své rodině a blízkým video z nemocničního lůžka, které se rychle rozšířilo na sociálních sítích. Podle svého bratrance neměl zemřelý Padilla Hernandez žádné jiné zdravotní potíže.

V první polovině srpna měla novému koronaviru podlehnout rovněž zdravotníkova sestra, které bylo pouhých třicet let. Onemocněním COVID-19 se nakazila prakticky celá rodina. Hernandezova matka byla krátce hospitalizována, otec je na kyslíku v domácí péči. Pozůstalá manželka a pětiletý syn nicméně zůstávají zdraví.

Tagy:

Hlavní zprávy

Třetí dávka očkování PŘEHLEDNĚ: Kdy máte na vakcinaci nárok a co po SMS výzvě dělat?
Koronavirus

Třetí dávka očkování PŘEHLEDNĚ: Kdy máte na vakcinaci nárok a co po SMS výzvě dělat?

Od 20. září začalo ministerstvo zdravotnictví skrze SMS zprávy zvát osoby, které mají dokončené očkování, ke třetí posilující dávce proti koronaviru. Od pondělí 18. října však došlo k několika změnám. Po jak dlouhé době má člověk na třetí dávku nárok? A co po získání vyzývací SMS dělat? Redakce CNN Prima NEWS připravila přehledný souhrn informací ke třetí posilovací dávce očkování proti koronaviru

Kancléř Mynář musí bojovat s žumpou. Neodsuzoval bych ho, říká herec Vyskočil

Chování mluvčího prezidenta Jiřího Ovčáčka i kancléře Vratislava Mynáře je pochopitelné, uvedl v pořadu Co Čech, to politik! herec Ivan Vyskočil. Spolupracovníci Miloše Zemana totiž podle něj musí bojovat s „žumpou“, kterou představují kritici Hradu, upřesnil ve vysílání CNN Prima NEWS. S tím však nesouhlasil spisovatel Ondřej Neff, který mlžení o zdravotním stavu hlavy státu označil za selhání.

Krypto Magazín: Bitcoin býval obskurní. Teď s ním firmy spojují budoucnost, říká expert

Dynamický svět kryptoměn byl ještě před pár lety pro řadu lidí obskurní, nyní ale do rozjetého ekosystému naskakují globálně vlivní hráči. V prvním díle pořadu Krypto Magazín to prohlásil investor a externí poradce společnosti XTB Jaroslav Brychta. V rozhovoru okomentoval také kontroverzní projekt digitálních měn centrálních bank či zavedení bitcoinu jako zákonného platidla v El Salvadoru.

Šéf výrobce polovodičů Intel: Čipů je dost, ale automobilky je nechtějí

Nejžhavějším tématem posledních dnů a týdnů v automobilovém průmyslu je nedostatek polovodičových součástek nezbytných pro provoz moderních aut. Kvůli jejich absenci automobilky zastavují nebo omezují výrobu, což se zase neblaze promítá do dodacích lhůt. Podle šéfa jednoho z nejvýznačnějších producentů mikročipů, firmy Intel, si však výrobci automobilů za současnou situaci mohou částečně sami.

Ukažme zprávu o Zemanovi veřejnosti, žádá Vystrčil. Političtí lídři už informace mají

Jednotliví političtí lídři mají informace o zdravotním stavu prezidenta Miloše Zemana, který podle zprávy Ústřední vojenské nemocnice není schopen vykonávat úřad. Ve Zprávách CNN Prima NEWS to potvrdil Miloš Vystrčil. Předseda Senátu zároveň navrhuje, aby tyto důležité informace byly odhaleny i veřejnosti, ovšem za podmínky, že by byly „začerněny“ některé údaje. O aktivaci článku 66 Ústavy, který by prezidenta zbavil pravomocí, by měl Senát jednat 5. listopadu.

Vondráček může zůstat ve vedení Sněmovny. ANO ho za návštěvu Zemana nepotrestalo

Poslanecký klub ANO nevyloučil, že by šéf Sněmovny Radek Vondráček (ANO) mohl zůstat ve vedení dolní komory Parlamentu. Budoucí vládní koalice Spolu a PirSTAN hnutí nabídly dvě křesla místopředsedů. Jedním z nich by mohl být právě Vondráček, pokud pro něj budu poslanci ANO hlasovat, uvedla současná ministryně financí Alena Schillerová. Za šéfem Sněmovny poslanecký klub stojí a trest mu za návštěvu prezidenta Miloše Zemana neudělil.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama