reklama

VIDEO: Nekonečně dlouhý stisk rukou i incestní narážka. Střípky ze života Donalda Trumpa

Specifická rétorika amerického prezidenta Donalda Trumpa se proslavila po celém světě. Jeho kontroverzní, úsměvné i úderné výroky se rozšířily v médiích i na sociálních sítích. Kamery si Trumpa oblíbily také z toho důvodu, že z prezidentova konání ne zřídka vznikají absurdní situace.

reklama

Trump se ujal prezidentského úřadu v lednu roku 2017. A nejen američtí občané brzy pochopili, že se bude od svých předchůdců významně lišit. Koneckonců už dlouhá léta před inaugurací plnily přední stránky novin jeho kontroverzní výroky.

Jeden z nich pronesl Trump v roce 2006 v televizní talk show The View, kterou navštívil se svojí dcerou. „Kdyby nebyla Ivanka moje dcera, tak s ní možná chodím,“ řekl budoucí prezident.

Rok předtím Trumpa natočila skrytá kamera, jak si hanlivě povídá o ženách s Billy Bushem (jehož strýcem byl George Bush starší). „Víš, krásné ženy mě automaticky přitahují,“ řekl tehdy Trump Billymu. „Hned je začnu líbat, jsou jako magnet. Ani nepočkám. Navíc, když jsi hvězda, nechají tě. Můžeš si dělat, co chceš.“ A pokračuje ještě ostřejším výrokem, který si poslechněte v našem videu.

Půlminutové potřesení ruky

V roli prezidenta se Trump mimo jiné proslavil způsobem, jakým si s ostatními státníky podává ruku. Když navštívil v červenci roku 2017 Francii, přijal ho francouzský prezident Emmanuel Macron. Trump jeho ruku při setkání pevně stiskl a držel ji bezmála třicet vteřin, a to i během chůze a objímání Macronovy manželky.

Podobně „neodbytně“ držel Trump ruku japonského premiéra Šinza Abeho, který ho v únoru 2017 navštívil v Bílém domě. Naopak když novináři chtěli, aby si Trump o pár měsíců později podal ruku s německou kancléřkou Angelou Merkelovou, nepochodili. Trump jejich výzvu ignoroval.

Na kompletní sestřih Trumpových momentů se podívejte v našem videu.

Tagy:

Hlavní zprávy

Čech se těžce zranil při neštěstí jachty v Karibiku. Jeho rodina teď prosí o pomoc
Nehody

Čech se těžce zranil při neštěstí jachty v Karibiku. Jeho rodina teď prosí o pomoc

Rodina českého podnikatele Michala Průši, který při nehodě v Karibiku utrpěl vážná zranění, zažívá těžké chvíle. Kromě obav o stav zraněného musí řešit i nečekané problémy s pojištěním a úhradou peněz za jeho léčbu. Už teď musela vynaložit vysoké peněžní částky a zatím netuší, jak se bude situace vyvíjet. Založila proto finanční sbírku, ve které prosí o pomoc.

Ve správní radě VZP nově usedne i exministr Kalousek. Piráti s návrhem nesouhlasili
Domácí

Ve správní radě VZP nově usedne i exministr Kalousek. Piráti s návrhem nesouhlasili

Ve správní radě Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) nově usedne bývalý předseda TOP 09 Miroslav Kalousek, senátor Roman Kraus (ODS) či náměstek ministra zdravotnictví Josef Pavlovic (Piráti). O obměně členů správní a dozorčí rady největší tuzemské zdravotní pojišťovny rozhodla vláda, vyplývá z výsledků zasedání zveřejněných na webu. Proti zvolení Kalouska se v minulých dnech vyslovili Piráti.

Za*raný zpátečnický příběh, opřel se herec do Sněhurky. Trpaslíky označil za ‚‚sedm postav‘‘

Sněhurka a sedm trpaslíků už nevyhovuje moderní době. To si myslí Peter Dinklage, hvězda Hry o trůny a jeden z nejslavnějších herců malého vzrůstu. Společnost Disney, která chystá její nové zpracování, obvinil z dvojího metru – na jednu stranu obsazuje hlavní roli herečkou latinskoamerického původu, na stranu druhou podporuje stereotypy v podobě „trpaslíků žijících v jeskyni“. Zábavní velikán kritiku nicméně vyslyšel a už o sedmi trpaslících mluví jako o „sedmi postavách“.

Vláda omezuje platnost očkování bez třetí dávky. Nařízení se týká jen dospělých

Omezení platnosti očkování proti covidu na devět měsíců po 1. únoru se bude týkat jen dospělých, vyplývá z materiálu, který ve středu projedná vláda. Přeočkováním se platnost prodlouží na zatím neomezenou dobu. Podle informací ministerstva zdravotnictví je z milionu lidí, kteří už byli očkovaní před více než devíti měsíci, ale zatím nemají posilující dávku, zhruba 120 tisíc.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Exkluzivní speciál můžete sledovat v neděli 30. ledna na CNN Prima NEWS i přímo zde v tomto článku. Ve 22:30 bude první hodina diskuze mimořádně odvysílána na Primě.

reklama

Domácí zpravodajství

Detektiv leteckých neštěstí: Hledám důvod zkázy. 11. září si letadlo sestřelili Američané

Karlu Burgerovi se dá s mírnou nadsázkou říkat detektiv leteckých neštěstí. Inspektor z Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod v rozhovoru pro CNN Prima NEWS popisuje, jak přesně před 50 lety proběhla zkáza jugoslávského letadla nad Československem –⁠ zemřelo tehdy 27 lidí, svět ohromilo přežití letušky po pádu z 10 tisíc metrů. Burger ale vypráví i o dalších velkých leteckých tragédiích. K některým podle něj došlo úplně jinak, než si myslíme.

Blíží se konec plastových příborů a brček. Poslanci podpořili zákon v prvním kole

Sněmovna v prvním kole podpořila zákon, který zakáže jednorázové plastové příbory, talíře či brčka, jak to vyžadují předpisy Evropské unie. Rozhodla o tom ve středu téměř jednomyslně. Lhůtu na jeho další projednávání ve výboru pro životní prostředí prodloužila na 80 dní, i když se norma měla do českého právního řádu dostat už loni v červenci. Podobný návrh předložila před rokem tehdejší vláda Andreje Babiše (ANO), bývalá Sněmovna jej ale do konce volebního období nestihla projednat.

reklama