VIDEO: Nekonečně dlouhý stisk rukou i incestní narážka. Střípky ze života Donalda Trumpa

Specifická rétorika amerického prezidenta Donalda Trumpa se proslavila po celém světě. Jeho kontroverzní, úsměvné i úderné výroky se rozšířily v médiích i na sociálních sítích. Kamery si Trumpa oblíbily také z toho důvodu, že z prezidentova konání ne zřídka vznikají absurdní situace.

Trump se ujal prezidentského úřadu v lednu roku 2017. A nejen američtí občané brzy pochopili, že se bude od svých předchůdců významně lišit. Koneckonců už dlouhá léta před inaugurací plnily přední stránky novin jeho kontroverzní výroky.

Jeden z nich pronesl Trump v roce 2006 v televizní talk show The View, kterou navštívil se svojí dcerou. „Kdyby nebyla Ivanka moje dcera, tak s ní možná chodím,“ řekl budoucí prezident.

Rok předtím Trumpa natočila skrytá kamera, jak si hanlivě povídá o ženách s Billy Bushem (jehož strýcem byl George Bush starší). „Víš, krásné ženy mě automaticky přitahují,“ řekl tehdy Trump Billymu. „Hned je začnu líbat, jsou jako magnet. Ani nepočkám. Navíc, když jsi hvězda, nechají tě. Můžeš si dělat, co chceš.“ A pokračuje ještě ostřejším výrokem, který si poslechněte v našem videu.

Půlminutové potřesení ruky

V roli prezidenta se Trump mimo jiné proslavil způsobem, jakým si s ostatními státníky podává ruku. Když navštívil v červenci roku 2017 Francii, přijal ho francouzský prezident Emmanuel Macron. Trump jeho ruku při setkání pevně stiskl a držel ji bezmála třicet vteřin, a to i během chůze a objímání Macronovy manželky.

Podobně „neodbytně“ držel Trump ruku japonského premiéra Šinza Abeho, který ho v únoru 2017 navštívil v Bílém domě. Naopak když novináři chtěli, aby si Trump o pár měsíců později podal ruku s německou kancléřkou Angelou Merkelovou, nepochodili. Trump jejich výzvu ignoroval.

Na kompletní sestřih Trumpových momentů se podívejte v našem videu.

Tagy: