Polský bojovník dostal facku a šel k zemi. V nemocnici po měsíci podlehl zraněním

Zemřel polský bojovník Artur Walczak. V pátek podlehl zraněním, které utrpěl od soupeře na galavečeru PunchDown, na kterém se soupeři navzájem vší silou fackují. Jeden z úderů byl ale tak silný, že ho Walczak neustál a byl převezen do nemocnice, kde po více než měsíci prohrál boj o život. Pořádající organizaci vyšetřuje policie.

Polský bojovník Artur „Waluš“ Walczak se 22. října účastnil galavečeru PunchDown. Soupeřem mu byl David Zalewski. V zápase se bojovníci střídavě fackují, dokud jeden z nich neodstoupí nebo není schopen pokračovat. Jeden ze Zalewskiho úderů byl ale tak silný, že Walczaka v podstatě knokautoval a ten musel být převezen do nemocnice.

Lékaři mu diagnostikovali krvácení do mozku, a proto ho uvedli do farmakologického kómatu, napsal polský web sport.wprost.pl. Pokusy o jeho probuzení pak ale byly marné. Ve čtvrtek měl být umístěn na specializovanou kliniku, převoz se ale už neuskutečnil. Následující den Walczak zemřel ve Vratislavské nemocnici. Podle jejího mluvčího bylo příčinou smrti „multiorgánové selhání v důsledku nevratného poškození centrálního nervového systému“.

Fanoušci ze smrti Walczaka obviňují organizaci PunchDown. Lékařská pomoc mu byla údajně poskytnuta příliš pozdě, na příjezd záchranné služby se čekalo více než 30 minut. Podle polského webu se o případ začala zajímat prokuratura, která zahájila vyšetřování. Pokud se prokáže pochybení, hrozí viníkovi odnětí svobody až na tři roky.

Tagy: