reklama

Polský bojovník dostal facku a šel k zemi. V nemocnici po měsíci podlehl zraněním

Zemřel polský bojovník Artur Walczak. V pátek podlehl zraněním, které utrpěl od soupeře na galavečeru PunchDown, na kterém se soupeři navzájem vší silou fackují. Jeden z úderů byl ale tak silný, že ho Walczak neustál a byl převezen do nemocnice, kde po více než měsíci prohrál boj o život. Pořádající organizaci vyšetřuje policie.

reklama

Polský bojovník Artur „Waluš“ Walczak se 22. října účastnil galavečeru PunchDown. Soupeřem mu byl David Zalewski. V zápase se bojovníci střídavě fackují, dokud jeden z nich neodstoupí nebo není schopen pokračovat. Jeden ze Zalewskiho úderů byl ale tak silný, že Walczaka v podstatě knokautoval a ten musel být převezen do nemocnice.

Lékaři mu diagnostikovali krvácení do mozku, a proto ho uvedli do farmakologického kómatu, napsal polský web sport.wprost.pl. Pokusy o jeho probuzení pak ale byly marné. Ve čtvrtek měl být umístěn na specializovanou kliniku, převoz se ale už neuskutečnil. Následující den Walczak zemřel ve Vratislavské nemocnici. Podle jejího mluvčího bylo příčinou smrti „multiorgánové selhání v důsledku nevratného poškození centrálního nervového systému“.

Fanoušci ze smrti Walczaka obviňují organizaci PunchDown. Lékařská pomoc mu byla údajně poskytnuta příliš pozdě, na příjezd záchranné služby se čekalo více než 30 minut. Podle polského webu se o případ začala zajímat prokuratura, která zahájila vyšetřování. Pokud se prokáže pochybení, hrozí viníkovi odnětí svobody až na tři roky.

Tagy:

Hlavní zprávy

Zemřela zpěvačka Horká, měla se úmyslně nakazit koronavirem. Jste odpad, vzkazuje syn
Kultura

Zemřela zpěvačka Horká, měla se úmyslně nakazit koronavirem. Jste odpad, vzkazuje syn

Ve věku 57 let zemřela zpěvačka folkové kapely Asonance Hana Horká. I když příčinu úmrtí kapela nezveřejnila, na sociálních sítích se množí spekulace, že s ním mohl souviset covid, který nedávno prodělala. Koronavirem se měla nakazit úmyslně, což nepřímo potvrdil i její syn. „Sebrali jste mi maminku, která si na vašem základě stavěla veškeré svoje argumenty,“ napsal v komentáři, kde označil některé odborníky, kteří se vyjadřovali k pandemii.

Djokovič přiletěl do Bělehradu jako hrdina. Za skandování ho přivítal velký dav

Aktualizováno

Začalo Australian Open a mužská světová jednička Novak Djokovič u toho není. Hráč prohrál dlouhé tahanice o vízum a musel nehostinné Melbourne opustit. Krátce po finálním verdiktu soudu nasedl v neděli do letadla a o zhruba 24 hodin později přistál v rodném Bělehradě. Rychle prošel letištní halou s tenisovou taškou na zádech a zamířil do prostoru pro vyzvednutí dalších zavazadel. Lidé před terminálem vytrvale a hlasitě skandovali „Novak, Novak“.

reklama

Domácí zpravodajství

Vládní koalici drží především strach z Babiše u moci, říká komentátor Fischer

Největším spojujícím prvkem vládní koalice je Andrej Babiš (ANO), řekl ve vysílání CNN Prima NEWS komentátor a novinář Petr Fischer. „A tím zůstane po celé volební období. Koalici nedrží nic jiného než strach z toho, že by se Babiš vrátil k moci,“ prohlásil. Politolog Lukáš Valeš k tomu dodal, že bývalému premiérovi začínají ve Sněmovně zlaté časy.

Dívky utekly z dětské psychiatrie v Lounech, policie po nich pátrá. Mohou být i v Praze

Policisté pátrají po dvou mladistvých pacientkách dětské psychiatrické léčebny v Lounech. Dívky ve věku 16 a 17 let v neděli společně utekly při návratu z vycházky, od té doby jsou nezvěstné. Je možné, že se po útěku rozdělily, pohybovat se mohou po Praze ve velkých obchodních centrech a jejich okolí. V tiskové zprávě to uvedla policejní mluvčí Miroslava Glogovská.

reklama