reklama

Česko zasáhnou silné bouřky. Víkend bude ve znamení deště a větru

V sobotu dorazila do Česka studená fronta a silný vítr, který může lámat větve. Na jihu Česka navíc v sobotu odpoledne a večer hrozí silné bouřky s nárazy větru až 90 kilometrů v hodině, přívalovými srážkami s krátkodobými úhrny kolem 30 milimetrů a kroupami.

reklama

Na jihu Česka v sobotu odpoledne a večer hrozí silné bouřky s nárazy větru až 90 kilometrů v hodině. Aktuální výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) před bouřkami platí pro část Plzeňského kraje a celý Jihočeský a Jihomoravský kraj a území Vysočiny. V platnosti také zůstává výstraha před silným větrem, vedle Jihočeského a Jihomoravského kraje a Vysočiny by odpoledne mělo více foukat i v části Středočeského kraje.

Při přechodu fronty bude podle ČHMÚ zesilovat severozápadní vítr, jehož nárazy mohou na frontě a za ní přechodně dosáhnout rychlosti mezi 55 až 70 kilometry v hodině, a to i v místech, která nebudou zasažena bouřkami.

Nejsilnější nárazy předpokládají meteorologové zejména v Jihočeském kraji, na Vysočině, v Jihomoravském kraji. V sobotu večer a v noci na neděli postoupí bouřky a fronta z území ČR k východu a vítr zvolna zeslábne.

Meteorologové na dnešek předpovídají v Královéhradeckém kraji zataženo s deštěm, který bude postupně vydatnější. Nejvyšší denní teploty budou mezi 16 až 19 stupni Celsia, v 1 000 metrech na horách kolem 11 stupňů. Vítr bude zesilovat, k večeru může na horách dosahovat v nárazech rychlosti 55 až 70 kilometrů v hodině. Předpověď počítá se silným větrem také v neděli, kdy by mělo být oblačno s přeháňkami.

Další hlavní zprávy

Cestování

PŘEHLEDNĚ: Co budete potřebovat, abyste v létě mohli cestovat. Kdy bude covid pas?

PŘEHLEDNĚ: Co budete potřebovat, abyste v létě mohli cestovat. Kdy bude covid pas?

Cestování v letošním létě získává konkrétnější obrysy. Od června začne fungovat národní aplikace, která bude potvrzovat neifekčnost jedince a od července by se měla propojit s celoevropským covid pasem. V zásadě musí člověk splňovat jednu ze tří podmínek – očkování, test nebo prodělání covidu v určité lhůtě. Jak tedy bude cestování v příštích měsících vypadat?

V pokoji hotelu nainstaloval kameru a sledoval ženu. Zaměstnanci hrozí dva roky vězení
Recept na covid: Česko mělo celoplošně testovat dřív, Dánsko díky tomu nemoc zkrotilo
Cestování do okolních zemí bude očkovaným umožněno už v sobotu, potvrdil Kulhánek
reklama
reklama
Bartoš: Názory na migraci a Evropskou unii už jsem změnil. Byla to mladická rebelie

Rozhovor

Domácí zpravodajství

Benešová šla za hranu, zní z opozice po konci Zemana. Vystrčil mluví o ohrožení svobody
Další články
reklama
reklama