reklama

Česko zasáhnou silné bouřky. Víkend bude ve znamení deště a větru

V sobotu dorazila do Česka studená fronta a silný vítr, který může lámat větve. Na jihu Česka navíc v sobotu odpoledne a večer hrozí silné bouřky s nárazy větru až 90 kilometrů v hodině, přívalovými srážkami s krátkodobými úhrny kolem 30 milimetrů a kroupami.

reklama

Na jihu Česka v sobotu odpoledne a večer hrozí silné bouřky s nárazy větru až 90 kilometrů v hodině. Aktuální výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) před bouřkami platí pro část Plzeňského kraje a celý Jihočeský a Jihomoravský kraj a území Vysočiny. V platnosti také zůstává výstraha před silným větrem, vedle Jihočeského a Jihomoravského kraje a Vysočiny by odpoledne mělo více foukat i v části Středočeského kraje.

Při přechodu fronty bude podle ČHMÚ zesilovat severozápadní vítr, jehož nárazy mohou na frontě a za ní přechodně dosáhnout rychlosti mezi 55 až 70 kilometry v hodině, a to i v místech, která nebudou zasažena bouřkami.

Nejsilnější nárazy předpokládají meteorologové zejména v Jihočeském kraji, na Vysočině, v Jihomoravském kraji. V sobotu večer a v noci na neděli postoupí bouřky a fronta z území ČR k východu a vítr zvolna zeslábne.

Meteorologové na dnešek předpovídají v Královéhradeckém kraji zataženo s deštěm, který bude postupně vydatnější. Nejvyšší denní teploty budou mezi 16 až 19 stupni Celsia, v 1 000 metrech na horách kolem 11 stupňů. Vítr bude zesilovat, k večeru může na horách dosahovat v nárazech rychlosti 55 až 70 kilometrů v hodině. Předpověď počítá se silným větrem také v neděli, kdy by mělo být oblačno s přeháňkami.

Byznys

Česká hospodářská idylka brzy skončí. Tvrdý náraz přijde nejpozději na podzim

Další hlavní zprávy

USA

Napětí v USA eskaluje: U Bílého domu hořelo, Trump se schovával v bunkru

Napětí v USA eskaluje: U Bílého domu hořelo, Trump se schovával v bunkru

Účastníci protestu proti policejní brutalitě u Bílého domu zapálili krátce před začátkem nočního zákazu vycházení ve Washingtonu vícero ohňů a v plamenech se podle přítomných novinářů ocitl i kostel na severní straně náměstí Lafayette Square ležícího vedle sídla amerických prezidentů. CNN uvedla, že během páteční noci využil prezident Donald Trump dokonce podzemní bunkr.

reklama
VIDEO: Cisterna vjela do protestujících na dálnici u Minneapolisu, dav řidiče napadnul
reklama
reklama
Astronauti z Crew Dragon už jsou na ISS, dostalo se jim vřelého uvítání

USA

Domácí zpravodajství

Tresty za týrání zvířat budou přísnější. Viníkovi hrozí až deset let za mřížemi
Colloredo-Mansfeldová ke sporu o Opočno: Když nevyhraji já, vyhrají moje děti
Další články
reklama
reklama