reklama
CNN Prima News vinařství

vinařství

Výpis příspěvků ke štítku „vinařství“

V klášterních sklepeních Kutné hory zrají unikátní vína

Téma: Komerční sdělení

Víno z České republiky oceňují znalci po celém světě. Jen v loňském roce si čeští a moravští vinaři přivezli více než 1 000 ocenění a medailí z nejprestižnějších zahraničních soutěží a postupně si získávají věrné zákazníky v  tuzemsku i v zahraničí.

Vinařství je práce, zábava i smysl života, říká majitel vinařství Vinné sklepy Kutná Hora

Téma: Komerční sdělení

Francie, Itálie, Španělsko, Portugalsko, Argentina, Rakousko nebo Česká republika. Všechny tyto země spojuje bílá, červená a růžová tekutina, kterou pijí lidé po celém světě a někteří jí dokonce zasvětili celý svůj život. Správně, řeč je o víně a i malá středoevropská země, jako je Česká republika, může měřit síly s nejvýznamnějšími producenty vín na světě.

Harryho a Meghan láká nový byznys. Nepřekvapilo by mě to, dělá to každý, říká sousedka

Harry a Meghan se mohou stát dalšími celebritami, které se vrhnou do pěstování a výroby vlastního vína. Alespoň jejich sousedé v kalifornské Santa Barbaře je vyzývají, aby vytvořili značku ve stylu „Brangelina“ (odkaz na značku vína, s nímž přišel tehdejší herecký pár Brad Pitt a Angelina Jolie). Sama Meghan má navíc k vínu kladný vztah. Informoval o tom web Daily Mail.

Denně se posbírá deset tisíc kilo hroznů, vinobraní v Mikulově je v plném proudu

Září je obdobím vinobraní. Pro vinařské oblasti na jih od Brna je to nejdůležitější období v roce, pro návštěvníky z celé republiky pak důvod, proč do kraje vína zamířit. Tradiční jsou akce spojené s ochutnávkou vína. Dvě pro jižní Moravu ikonické se ale letos kvůli koronaviru a restriktivním opatřením ruší. Moderátor CNN Libor Bouček si přímo v Mikulově povídal o víně a vinařství s šéfem spolku vinařů, který sdružuje odborníky mikulovské podoblasti, Petrem Marcinčákem.

reklama