CNN Prima News vinařství

vinařství

Výpis příspěvků ke štítku „vinařství“

Hnilička slavil zlato z MS jen jeden den. Syn hraje také hokej, ale škola je priorita, říká

Bývalý hokejista Milan Hnilička se letošního mistrovství světa v hokeji účastnil jako manažer českého týmu. Pro CNN Prima NEWS popsal, jaké to je slavit úspěch z této pozice. Podle Hniličky je to úplně jiné než oslavovat v roli hráče, protože s postem manažera se pojí mnohem více zodpovědnosti. Promluvil také o svém synovi, který rovněž hraje hokej. Moc by mu přál, aby se mu ve sportovní kariéře dařilo. Mnohem důležitější ale pro Hniličku je, aby syn měl výborné výsledky ve škole.

Vinařství na Ústecku otevřelo novou kulturní scénu. Slavní přiznali, kolik kdy za víno dali

Zámecké vinařství Johann W v Třebívlicích na Ústecku slavnostně otevřelo novou kulturní scénu. Majitel a finančník Jan Dienstl pro CNN Prima NEWS prozradil, jak se nápad zrodil a na jaké akce se návštěvníci mohou těšit. Otevření se účastnila řada populárních osobností, například herec Tomáš Měcháček nebo bývalý hokejový brankář Milan Hnilička, kteří propojení kultury a vína velmi oceňují. Známé tváře pak prozradily, jaké je jejich nejoblíbenější, jak často si ho dopřávají nebo třeba i to, kolik ještě jsou ochotní zaplatit za dobrou lahev.

Vinaři chtějí otevřít diskuzi ke zdanění tichého vína. Požadují i návrat Babišovy EET

Čeští vinaři volají po celoevropské diskuzi kvůli nejisté budoucnosti svého podnikání. Svaz vinařů proto posílá otevřený dopis Evropské komisi, Evropské unii i premiérovi Petru Fialovi (ODS). Podle nich hrozí v dalších letech celá řada problémů, které mohou ohrozit celý sektor. Řešením by podle nich bylo zavedení jednotných pravidel u spotřební daně, úprava české legislativy nebo návrat elektronické evidence tržeb.

Rybníky, banky i vinaři: Lobbisté krouží kolem úsporného balíčku, kde mohou uspět?

Konsolidační balíček čeká několik desítek i stovek možných úprav. Návrhy zákonů se totiž ocitají ve druhém čtení, ve kterém poslanci mohou dávat pozměňovací připomínky. Vláda Petra Fialy (ODS) sice avizovala, že změny budou pouze kosmetické. Přesto se v tuto chvíli rozjíždějí lobbistické skupiny, které se snaží své zájmy hájit. V konsolidačním balíčku se už dílčí změny promítly. To se týká například tlaku vinařů na výjimku u spotřební daně na tiché víno. Kde všude už mohly zájmové skupiny návrhy prosadit a kde se naopak očekává největší střet?