CNN Prima News vinařství

vinařství

Výpis příspěvků ke štítku „vinařství“

BIO vinaři volají po konci poplatků do vinařského fondu

28. listopadu 2022 16:59

BIO vinaři každoročně odvádějí do vinařského fondu mnohonásobně více, než se jim vrací ve formě podpory. Více než dvacetinásobek peněz, které do vinařského fondu BIO vinaři přinesou, se dává na podporu projektů nedbající o ochranu přírody. BIO vinaři jsou znevýhodněni, jelikož ze své podstaty je výroba BIO vín dražší. BIO vinaři si propagaci a osvětu ochrany přírody skrz chování spotřebitelů musí zaplatit sami, a volají po ukončení odvodů do vinařského fondu.

Obytným vozem napříč Českem: Jih Moravy nabízí kulturu, historii a především víno

16. října 2022 08:28

Jižní Morava – ráj vína. Nápojem pravdy v tomto regionu nasáklo skoro vše, zdejší zelené lány vinic, stezky pro pěší i cyklotrasy. Na možnost dát si sklenku narazíte ráno i večer a skoro všude. S obytňákem jsme zamířili do Velkých Bílovic, kde nám chybělo jediné: Víc času, abychom zdejší nejen přírodní krásy mohli užít do syta.

Dobré víno potřebuje kromě sluníčka i čas. Jak zraje ve Velkých Pavlovicích?

4. října 2022 00:39

Vyrobit dobré víno není nic jednoduchého. Stojí za tím velké úsilí mnoha lidí a také sklepmistrů, kteří se starají o to, aby lahodný mok dobře uzrál. My jsme se proto vydali na jižní Moravu do Velkých Pavlovic nedaleko Pálavy, kolébky českého vinařství, abychom zjistili, jak náročná je cesta od vinné révy z vinice až po nablýskané láhve, které se dostanou do rukou milovníků vína.

Vinařství Cibulka je chloubou Pálavy. Zdejší bio víno je oceňované i ve světě

19. dubna 2022 09:21

Slunce, péče a láska. To jsou hlavní ingredience, které potřebuje dobré víno. Alespoň podle Petra Cibulky, který před lety založil rodinné vinařství. Na rozdíl od většiny vinařů na Moravě se věnuje především červenému vínu, které pěstuje bez používání chemie. A jak zaznělo v pořadu Prima Česko investovaná energie se mu vrací. Chuť bio vín z Pálavy si oblíbili nejen lidé v Česku, ale i ve světě.

Archeologové objevili starodávný prsten. Kouzelný kámen ametyst měl bránit kocovině

13. listopadu 2021 09:29

Pokud jde o současné léky na kocovinu, někdo přísahá na syrové vejce, jiný na koktejl Bloody Mary. Nicméně existuje celá řada dalších „zaručených receptů“. Ovšem archeologové provádějící vykopávky v izraelském městě Javne našli docela jiné řešení z dob minulých, a to zlatý prsten s ametystem. Uvedl to zpravodajský server CNN.