CNN Prima News vitamín

vitamín

Výpis příspěvků ke štítku „vitamín“

Důležitost imunity v době koronavirové. Které vitamíny mají zásadní vliv?

30. září 2020 10:15

Počasí a výrazné změny teplot jsou zkouškami naší imunity. Mnoho lidí trápí nachlazení typické pro podzimní období. Základem posílení obranyschopnosti je pohyb a dostatek vitamínů. Které z nich jsou skutečně pro posilování imunity prospěšné a jak užitečná je například takzvaná terapie vitamínem C? V pořadu Nový den o tématu pohovořil ředitel Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Petr Arenberger.

Libujete si v opalování? Můžete mít nedostatek vitaminu D a jste více ohroženi koronavirem

22. srpna 2020 08:12

Vitamín D je nejčastěji spojován s pevnými kostmi, jeho význam pro tělo je ale mnohem větší a v době, kdy nám hrozí nákaza koronavirem, ještě důležitější. Říká se mu také sluneční vitamin, neboť jeho zdrojem je, kromě stravy, hlavně sluneční záření. Krásně opálená kůže může být ale paradoxně v přijímání „déčka“ na škodu.

Vitamíny při sportu: Které vaše tělo nejvíc potřebuje?

25. května 2020 08:17

Cyklistika, pěší turistika, běh… činnosti, které zvlášť v teplejších měsících pomáhají kompenzovat újmy způsobené našemu tělu vlivem sedavého zaměstnání, stresu a nedostatku pohybu. Jistě ale víte, že jakoukoli zvýšenou fyzickou aktivitu je dobré kompenzovat vhodným jídlem a třeba i doplňky stravy. Jaké vitamíny byste si měli hlídat?